Як прибрати мішки під очима?

Зазвичай причину виникнення такої проблеми, як мішки під очима, їхня власниця знає точно. Появі цього дефекту може сприяти хронічний недосип, втома або погіршення загального стану здоров'я.

Ще однією розповсюдженою причиною розвитку припухлостей під очима може стати зловживання алкоголем і куріння. Як відомо, очі є не тільки дзеркалом нашої душі, але і повністю відображають внутрішній стан організму.

Поява набряклості під очима може свідчити про наростаючі проблеми в роботі сечовидільної та серцево-судинної систем.

Зміст статті:

 • Що ж собою являють мішки під очима?
 • Які існують методи боротьби?
 • Косметика на допомогу
 • салонні процедури
 • масаж очей
 • спеціальна гімнастика
 • Як швидко впоратися з припухлістю під очима?
 • Рекомендації з профілактики

Що собою являють мішки під очима?

Нічого особливо хитрого за цим назвою не криється - мішки є вони нічим іншим, як банальним скупченням рідини, яка затрималася в організмі по ряду причин. Вся справа в тому, що шкірний покрив навколо очей є дуже тонким, і скупчення рідини під ним призводить до провисання шкіри в вигляді невеликих мішечків. Більш схильні до появи цього дефекту жінки середнього і старшого віку, коли шкіра вже не володіє колишньої пружністю, а уповільнення обмінних процесів може знизити швидкість виведення зайвої рідини з організму.

Ще одним фактором-провокатором розвитку припухлостей під очима є надмірне скупчення жирової тканини в цій галузі. Підшкірна клітковина навколо очей є сприятливим середовищем для депонування зайвого жиру в разі підвищення маси тіла в цілому.

Більш рідкісною, але все ж можливою причиною появи мішків під очима може стати анатомічна особливість. Якщо на генному рівні у людини закладено таке явище, як провисання шкірного покриву в області навколо очей, то звичайними косметичними маніпуляціями тут не обійтися. Безумовно знадобиться допомога кваліфікованого пластичного хірурга і якісна блефаропластика.


Які існують методи боротьби?

Після детального ознайомлення з визначенням і причинами виникнення цього явища, виникає питання про можливі методи ліквідації мішків під очима. Відповідь на нього є досить непростим через різноманіття можливих варіантів. Зрозуміло одне: оптимальний спосіб позбавлення від мішків під очима безпосередньо залежить від причини, яка викликала їх появу.

Почнемо, мабуть, з найбільш складних випадків. Якщо набряклість під очима викликана серйозними проблемами з сечовидільної або серцево-судинною системою, то варто спочатку налаштувати себе на відсутність швидкого результату при використанні навіть найефективніших косметичних засобів. У цій ситуації можна лише незначно зменшити мішки під очима, а усунути їх повністю допоможе тільки комплексне лікування захворювання.


Косметика на допомогу

Якщо причина розвитку набряклості під очима криється не у внутрішній патології, а у втраті пружності та еластичності шкіри, то можна скористатися спеціальними косметичними засобами. Їх дія спрямована, в першу чергу, на посилення відтоку зайвої рідини з області навколо очей, а також на підвищення пружності шкіри.

До складу косметичних засобів цієї групи обов'язково повинен входити колаген, екстракт кави, еластин, гіалуронова кислота і екстракти деяких лікарських рослин (шавлії, польового хвоща, ромашки і петрушки).

Якщо немає ніякої гіперчутливості до ефірних масел, то можливо їх використання в якості поживного кошти для шкіри навколо очей. Хорошим варіантом є ефірне масло лісового горіха, імбиру і мигдалю.

У домашніх умовах можна скористатися наступним простим засобом: заздалегідь підготувати кубики льоду зі звичайної питної води або з відварів лікарських трав і протирати область навколо очей відразу ж після ранкового пробудження, тільки в цьому випадку настане очікуваний результат. Холод має тонізуючий ефект і надає стимулюючу дію на лімфоток в проблемних зонах.

Якщо вам не хочеться приділяти час приготування льоду, то завжди можна знайти в продажу спеціальні гелеві маски, які підлягають заморожуванню і подальшого накладання на особу. Ефект від такої крижаної маски настає буквально за лічені хвилини.

Застосування масок має поєднуватися з щоденним нанесенням хорошого крему для шкіри навколо очей. Такі креми є відмінним доповненням до проведення косметичних процедур, а також здатні самостійно надавати тонізуючу дію на шкіру проблемних місць. Щоб шкіра навколо очей довгий час не втрачала своєї пружності та еластичності, вона потребує щоденного зволоження. Це є відмінною профілактикою виникнення мімічних і глибоких зморшок.


салонні процедури

Сучасна косметологія має в своєму розпорядженні кількома найбільш ефективними методами боротьби з мішками під очима:

 • Мезотерапія. Ця процедура являє собою поступове підшкірне введення спеціальних препаратів, які через деякий час починають вивільнятися і надавати стимулюючий ефект на проблемні зони;

 • Електростимуляція. Спосіб полягає у впливі низькочастотними електричними імпульсами на поверхню шкіри навколо очей. Ця процедура справляє позитивний вплив на тонус кругового м'яза, тим самим покращуючи загальний стан і зовнішній вигляд шкіри навколо очей;

 • Лімфодренаж. За допомогою цього методу можна посилити лимфоотток з судин області навколо очей. Результатом процедури є швидке візуальне зменшення мішків. Лімфодренаж може здійснюватися за допомогою спеціального апарату або звичайним ручним методом. Проводити цю процедуру, охоплюючи лише область навколо очей, недоцільно, тому її роблять на всій ділянці обличчя. Для досягнення бажаного ефекту буває достатньо всього 8 процедур.

Трохи про блефаропластиці

Подібна операція є радикальним вирішенням питання, як позбутися від мішків під очима. Суть процедури полягає в оперативному видаленні невеликого шкірного клаптя і підшкірного жиру в зоні навколо очей. Постопераційні рубці в даному випадку практично виключені. Перший час після проведення операції може спостерігатися додаткова набряклість і синюшність в області під очима, але це явище з часом проходить, не залишаючи сліду.

Такий вид втручання повинен проводитися виключно висококваліфікованим фахівцем в області пластичної хірургії. Якщо компетенція лікаря викликає сумнів, то довіряти йому таку делікатну процедуру не слід.

Можливий альтернативний і більш щадний варіант цієї процедури - лазерна блефаропластика. Травматичність впливу зведена до мінімуму, на відміну від оперативного методу. До того ж, будь-які шрами і рубці в даному випадку виключені.

Ще одним альтернативним методом усунення мішків є шліфування шкіри навколо очей за допомогою лазера. Інвазивність цієї процедури також практично нульова, а ефект очевидний з перших же хвилин.


масаж очей

Якщо у вас є сумніви, чи ви просто ще морально не готові піти на одну з вищеописаних косметичних процедур, то нехитрі прийоми спеціального косметичного масажу можуть допомогти позбавиться від мішків під очима в домашній обстановці. Важливо пам'ятати, що будь-які масажні маніпуляції можливі тільки в разі, якщо відсутні будь-які протипоказання до їх проведення.

Щоденний самомасаж проблемних зон навколо очей може послужити відмінною альтернативою процедурі апаратного лімфодренажу. Щоб ефект від масажу був максимальним, проводити його слід строго щодня, без будь-яких тимчасових розривів.

Перед початком масажу потрібно взяти до уваги особливість зони навколо очей. Шкіра в цих місцях досить ніжна і потребує делікатного підходу. Починати процедуру самомасажу слід з нанесення зволожуючого крему на підочноямкову область. Масажні маніпуляції проводяться виключно за допомогою подушечок пальців. Такий вплив є найоптимальнішим, тому що виключає будь-який травмування ніжної шкіри.

Починати процедуру масажу слід з верхньої повіки, і виконувати при цьому легкі постукуючі руху подушечками пальців у напрямку від внутрішнього куточка до зовнішнього. Потім необхідно плавно перейти до нижнього століття і здійснювати всі ті ж постукуючі руху за допомогою подушечок пальців, але вже у напрямку від зовнішнього куточка до внутрішнього.

Масажні маніпуляції в області навколо очей слід проводити до тих пір, поки не відчується повна відсутність крему на поверхні шкіри.


спеціальна гімнастика

З числа неоперативних методів позбавлення від мішків під очима найбільш дієвою прийнято вважати саме спеціальну гімнастику для кругового м'яза ока. Єдиною умовою для досягнення максимального ефекту від цих вправ є сталість їх виконання в комбінації з масажем.

У чому ж користь цих вправ? Відповідь досить проста: на протязі всього нашого життя кругова і інші м'язи, які беруть участь в міміці, не отримують достатнього навантаження, в зв'язку з чим швидко втрачають свій тонус. Втрата м'язового тонусу тягне за собою провисання шкірних покривів області навколо очей і освіту мішків. Для того, щоб повернути м'язам колишньої тонус, слід змусити їх працювати з підвищеним навантаженням.

В результаті посиленої роботи цих мімічних м'язів досягається подвійний ефект, який включає в себе посилення лімфовідтоку з області навколо очей, а також зміцнення загального шкірного і м'язового тонусу. Результатом спеціальної гімнастики стане повне позбавлення від проблеми мішків під очима, і навіть збільшення гостроти зору.

Перейдемо до самого комплексу вправ, що складається з 4 етапів:

 • Етап № 1. Постарайтеся заплющити очі з максимальною силою, після чого розкрийте їх також максимально широко. Повторювати цю вправу слід до 10 разів;

 • Етап № 2. Постарайтеся тримати голову нерухомою і при цьому виконувати рухи очними яблуками по напряму вгору-вниз, а потім вправо-вліво. Буде краще, якщо доповнити вправу обертальними рухами очей. Де б ви не знаходилися, удома або на робочому місці, таку вправу стане відмінним способом зняти зайву напругу з очей і зберегти зір на довгі роки;

 • Етап № 3. Вправа полягає в ритмічному моргання, яке чергується з закриттям очей і повним розслабленням всіх мімічних м'язів обличчя;

 • Етап № 4. Дайте відпочити своїм очам. Посидьте з закритими очима не менше 10 секунд, після чого постарайтеся їх максимально відкрити, дивлячись при цьому вгору. Будь-який рух очей повинно проводитися без участі голови. Повторювати цю вправу слід не менше 5 разів, після чого потрібно кілька разів подивитися вдалину.


Як швидко впоратися з припухлістю під очима?

Якщо після ранкового пробудження, підійшовши до дзеркала, ви раптом виявили мішки під очима, не варто впадати у відчай, адже позбавиться від них не складе труднощів.

Існує 3 найбільш ефективних експрес-методу, які віднімуть мінімум дорогоцінного часу і допоможуть попрощатися з цією проблемою:

 • Метод № 1. Холодна вода вам в помощь! Просто вмивайтеся нею, при цьому рясно плескіт собі на обличчя. Ця нехитра процедура надасть загальнозміцнюючий, тонізуючий і підбадьорливий ефект. Пори стануть помітно вже, а набряклість зникне;

 • Метод № 2. Запасіться парочкою свіжих скибочок огірка або картоплі, і покладіть їх на кілька хвилин в морозильну камеру. Поки вони будуть перетворюватися в протинабрякову засіб, дозвольте собі випити чашечку зеленого чаю. Холодні овочеві скибочки накладаються на закриті повіки, і витримуються не менше 10 хвилин. Після зняття шматочків овочів необхідно повторно вмитися і нанести зволожуючий крем для зони навколо очей. Краще використовувати крем на основі рослинних компонентів, до складу якого входять екстракти петрушки, кава, шавлії, хвоща польового, ромашки, череди. Такі крему володіють не тільки протинабрякову ефектом, але і істотно підвищують тонус шкіри;

 • Метод № 3. Застосуйте самомасаж. За допомогою середнього і безіменного пальця виконуйте кругові рухи за годинниковою стрілкою, охоплюючи всю область навколо очей. Рухи повинні бути повільними і плавними, щоб не викликати додаткове розтягнення ніжної шкіри. Повторювати цей прийом самомасажу необхідно до 10 разів, при цьому очі повинні бути закритими.

По темі: 3 ефективних методу, як позбутися кіл під очима


Рекомендації з профілактики

Перш ніж почати детальне обговорення методик вирішення цієї проблеми, слід з'ясувати безпосередню причину її появи.

Якщо синюшність і припухлість під очима є результатом будь-якої внутрішньої патології, що провокує затримку зайвої рідини в організмі, то після попередньої консультації лікаря можна вдатися до прийому діуретиків (сечогінних препаратів). Враховуйте, що надмірне споживання солі є однією з найбільш частих причин появи набряків.

Припухлість під очима може стати результатом простудних і вірусних захворювань, таких, як ГРВІ та грип. Бактеріальні захворювання очей і алергічні реакції також є поширеними причинами появи мішків під очима. В даному випадку можуть допомогти чайні, картопляні або огіркові компреси, які накладаються на область навколо очей. Хоча в міру одужання проблема набряклості зникає сама собою, а зовнішній вигляд приходить в норму.

У тому випадку, якщо синюшність і набряклість під очима не є результатом будь-якої внутрішньої патології, слід скористатися деякими порадами, які представляють собою загальний алгоритм профілактики багатьох косметичних дефектів.

До таких порад можна віднести:

 • Здоровий і регулярний сон, який триває не менше 7 годин на добу. Не позбавляйте свій організм повноцінного сну, адже це може спричинити за собою ряд серйозних внутрішніх проблем;

 • Спати необхідно правильно. Саме неправильно положення голови є однією з причин появи ранкових набряків під очима. Під час сну голова не повинна перебувати значно вище рівня тіла. Для забезпечення правильного положення, можна скористатися спеціальними ортопедичними подушками. Вони допоможуть позбутися від проблеми набряків і стануть відмінною профілактикою остеохондрозу шийного відділу хребта;

 • Мінімум солі в щоденному раціоні. Саме сіль має властивість затримувати рідину в організмі. Результат надмірного захоплення сіллю можна побачити вранці перед дзеркалом;

 • Не обмежуйте споживання води. Вживання не менше 2 літрів води на добу дозволить відрегулювати обмін речовин і усунути проблему мішків під очима;

 • Правильно підбирайте крем для області навколо очей. Питання підбору косметичних засобів є суто індивідуальним. Для кого-то оптимальним варіантом є живильний крем, для кого-то - зволожуючий. У будь-якому випадку перед сном необхідно проводити видалення залишків косметики з очей за допомогою ватного тампона;

 • Використовуйте тільки якісну косметику. У питанні підбору косметики економія недоречна, адже низькосортні косметичні засоби можуть привести до появи не тільки набряків під очима, а й більш серйозних проблем;

 • Не нехтуйте сонцезахисними окулярами. Не секрет, що ультрафіолетове випромінювання може викликати деякі дефекти шкіри. Важливою умовою вибору денного крему для шкіри навколо очей є наявність ультрафіолетового фільтра не менше 30;

 • Скажіть немає шкідливих звичок! У це поняття входить не тільки зловживання алкоголем і курінням, але і систематичне переїдання протягом дня і перед сном;

 • Підходьте правильно до процесу прийому їжі. Щоденний раціон повинен бути повноцінним і містити всі необхідні вітаміни і мінерали. Гостру, солону і смажену їжу слід максимально обмежити або виключити зовсім. Замість чизбургера або гамбургера краще віддавати перевагу натуральним овочевих і фруктових салатів, каш, молочних продуктів, нежирним м'ясних і рибних домашнім стравам. Результат від здорової дієти не змусить себе чекати;

 • Скористайтеся компресами для повік. Ідеальним варіантом можуть стати чайні, картопляні або огіркові компреси. Регулярне застосування таких компресів дозволить забути про проблему мішків під очима за короткий проміжок часу;

 • Виконуйте лімфодренажний самомасаж. Це забезпечить посилення відтоку зайвої рідини і вирішить проблему мішків під очима. Техніка його виконання була описана вище;

 • Скористайтеся консилером. Всі наведені вище дії не здатні позбавити від набряків і синюшности в лічені хвилини, тому для досягнення моментального ефекту слід застосувати трохи хитрості. На жаль, тільки маскують косметичні засоби здатні візуально усунути мішки під очима, коли це терміново необхідно.