Юридичний захист медичного бізнесу основні проблеми та шляхи їх вирішення

Щоб правильно організувати приватну практику, лікарю необхідно врахувати цілий ряд важливих моментів. До їх числа належить і належна юридичний захист бізнесу. Щоб убезпечити себе і своїх пацієнтів, а також уникнути проблем, пов'язаних з юридичними питаннями, підприємець повинен бути ознайомлений з основними помилками, що допускаються власниками бізнесу в медичній сфері. Володимир Мусієнко - адвокат, партнер Міжрегіональної колегії адвокатів - розповів про основні юридичні проблеми, з якими може зіткнутися підприємець.

Володимир Мусієнко - адвокат, партнер Міжрегіональної колегії адвокатів

Юридичний захист бізнесу: проблеми, з якими стикаються підприємці

Наша багаторічна практика юридичного супроводу корпоративних клієнтів, що працюють в різних секторах економіки - починаючи від реклами і закінчуючи виробничою сферою, дозволяє констатувати, що, незалежно від роду діяльності, організаційно-правової форми, економічних показників, чисельності співробітників та інших факторів, більшість компаній малого і середнього бізнесу мають абсолютно однотипні юридичні проблеми:

  • типові, що не захищають від недружніх поглинань, корпоративних конфліктів і претензій перевіряючих, статутні документи;
  • типові, недеталізовані договори оренди / суборенди;
  • неналежно оформлені трудові / підрядні відносини;
  • відсутність необхідних локальних нормативних документів;
  • невідповідні фактичним реаліям договори з основної діяльності - як з постачальниками, так і з клієнтами;
  • халатне оформлення первинних бухгалтерських документів;
  • повна відсутність захисту персональних даних та інше.

Більшість компаній малого і середнього бізнесу мають абсолютно однотипні юридичні проблеми.

Перераховані вище недоліки / прогалини при бажанні можуть бути використані як недоброзичливцями - конкурентами, рейдерами, звільненими співробітниками, скривдженими клієнтами, так і правоохоронними / контролюючими органами, не тільки для виконання своїх основних функцій (ліцензування, контролю, наповнення бюджету), але і, ні для кого не секрет, вирішення своїх приватних завдань.

У своїй доповіді на Business Shot ми постараємося позначити основні моменти, на які, перш за все повинні звертати увагу підприємці, не стільки з метою дотримання формальностей / отримання ліцензій, скільки для реального захисту свого бізнесу.

Частина питань (при правильному розумінні завдань) може бути вирішена власними силами компанії, частина - із залученням практикуючих в даній сфері юристів.

Який шлях обрати - вирішувати Вам, єдине, наберуся сміливості рекомендувати залучати адвокатів / юристів ні до звернення до суду / виклик на допит, а на етапі переговорів, укладення договору, отримання дозвільних документів, розробки самої схеми роботи - це дозволить не тільки зберегти час бухгалтера і нерви директора, але і гроші власника.

Частина питань (при правильному розумінні завдань) може бути вирішена власними силами компанії, частина - із залученням практикуючих в даній сфері юристів.

Дізнатися, як захистити себе і пацієнтів в юридичному полі, правильно організувати приватну практику, сформувати особистий бренд лікаря, знайти і залучити цільову аудиторію, просувати себе і свої послуги в інтернет-просторі, утримати і зміцнити лояльність клієнтів, підвищити прибутковість свого бізнесу Ви зможете на заході Business Shot, яке пройде в Києві 12 травня. Увійдіть вже сьогодні - кількість місць обмежена!

Задайте Ваші запитання по юридичному захисті бізнесу в коментарі до цієї статті, і Ви обов'язково отримаєте на нього відповідь 12 травня на Business Shot!