Масло чайного дерева

Масло чайного дерева є особливим видом ефірного масла, що отримується в результаті перегонки листя чайного дерева з водою. Чайне дерево або мелалеука, як його ще називають, виростає в тропіках і за зовнішнім виглядом нагадує евкаліпт. Першими чудодійні властивості листя цього чагарника виявили ще австралійські аборигени. Вони використовували їх для лікування цинги, харчових отруєнь, висипань на шкірі. При укусах змій і при тропічних інфекціях аборигени вдавалися до допомоги соку, отриманого з листя чайного дерева. Його дія була настільки сильним, що одужати часом вдавалося навіть самим безнадійним хворим.

В Європі відомо про корисні властивості чайного дерева стало завдяки Джеймсу Куку. Разом з експедицією він в 18 столітті відвідав Австралію, де побачив, як місцеві аборигени борються з хворобами та інфекціями, використовуючи природні засоби. Після цього за рослиною закріпилася його справжня назва, так як відвар з його листя за смаком нагадував міцний чай. Незважаючи на те, що в 18 столітті відкриття користі коштів на основі чайного дерева не справило великого враження, через деякий час люди змогли гідно оцінити його цінність.

Масло чайного дерева вчені почали вивчати вже після того, як з'явилася ароматерапія і гомеопатія. Проведені дослідження показали, що воно володіє великим спектром лікувальної дії, здатне позитивно впливати на людський організм і за своїми властивостями не поступається багатьом сильним антибіотикам.

Тільки на початку 20 століття були здійснені досліди, які доводять, що масло чайного дерева - ефективний антисептик. При цьому воно не отруйно і не робить дратівної дії. З його допомогою вдавалося набагато швидше загоювати рани, порізи, справлятися із захворюваннями, що вражають сечостатеву систему, носоглотку, пряму кишку. Воно використовувалося для боротьби з грибковими інфекціями.

Однак повною мірою всі його властивості вдалося вивчити лише в період Другої світової війни. У солдатських аптечках обов'язково знаходилося масло чайного дерева. Обробка їм дозволяла загоювати рани набагато швидше, ніж застосування традиційних препаратів. Після з'ясувалося, що кров посилювала цілющі властивості олії чайного дерева. Його дія допомагало за короткий термін загоювати навіть рвані рани. Назва масла, яке використовується в Австралії, не випадково перекладається як "швидка допомога".

Зміст статті:

 • Процес отримання масла чайного дерева
 • Корисні властивості олії чайного дерева
 • Застосування масла чайного дерева
  • Масло чайного дерева від прищів
  • Масло чайного дерева від грибка нігтів
  • Масло чайного дерева для особи
  • Масло чайного дереві для волосся
  • Масло чайного дерева для відбілювання зубів
  • Масло чайного дерева від папілом
 • Чи можна приймати масло чайного дерева всередину?
 • Протипоказання при застосуванні масла чайного дерева

Процес отримання масла чайного дерева

При переробці листя рослини важливо зберегти всі їхні лікарські властивості. У зв'язку з цим в якості основного способу виробництва ефірної олії чайного дерева був обраний метод, який передбачає перегонку з водяною парою. Експерименти показали, що він є найбільш ефективним і щадним.

Подрібнене листя чайного дерева обробляються водяною парою. Весь процес проходить під великим тиском. При цьому разом з водяною парою захоплюється і ефірне масло. Коли пар охолоне, його можна відокремити і відфільтрувати. Здобуте таким чином масло чайного дерева розфасовують по окремих ємностей, і воно надходить у продаж.

Тривалість перегонки впливає на якість одержуваного масла. Летючих речовин вдасться зберегти тим більше, чим довше буде відбуватися обробка водяною парою листя. Однак така тривалість тягне за собою значні витрати, а значить, і отримане масло доведеться продавати за високою ціною. З цієї причини роздрібні магазини пропонують найчастіше масло чайного дерева, яке було отримано в результаті використання прискореного методу. Хоча продукт також відрізняється високою якістю. Недороге і корисне масло чайного дерева сьогодні набуло широкого застосування в самих різних сферах діяльності людини як в Росії, так і за кордоном.


Корисні властивості олії чайного дерева

Листя чайного дерева і масло, отримане на їх основі, мають терпкий і бадьорить запах. У ньому присутні гіркі і пряні ноти. При вдиханні масла спочатку відчувається легкий аромат свежеспіленного лісу. Після цього вже стають відчутні гострі і гіркі ноти. Хоча в основі запаху зовсім лежить фруктовий аромат. На перший погляд таке поєднання може здатися дещо дивним. Завдяки такому незвичайного і загадкового запаху масло чайного дерева використовується для ароматерапії. Крім того, воно входить до складу багатьох парфумерних сумішей. Аромат чайного дерева вдало доповнюють пряні запахи.

Використання чайного дерева в ароматерапії дозволяє позбутися страхів, депресії і нав'язливих ідей. Пацієнти після сеансів почуваються набагато спокійніше. Така ароматерапія необхідна тим, хто хотів би підвищити свою працездатність і подолати стресовий стан. Масло чайного дерева допоможе активізувати розумові процеси, зміцнити пам'ять і поліпшити сприйняття дійсності.

Воно володіє унікальним антибактеріальним, антивірусним і антигрибкові властивістю. Всі ці якості роблять його одним з найбільш ефективних антибіотиків-імуностимуляторів, що мають природне походження. Цей засіб може виступати гідною альтернативою лікарським препаратам, отриманим штучно. Масло чайного дерева допомагає при різних інфекціях, а також прискорює процес відновлення після хвороби. Застуда і грип у дітей відступлять швидше, якщо застосовувати його для ароматерапії.

Перш ніж застосовувати масло чайного дерева, слід з'ясувати, яку воно має концентрацію: 5 або 10%. На цю його характеристику необхідно звертати особливу увагу, так як її вибір визначається цілями, в яких буде використовуватися засіб.


Застосування масла чайного дерева

Це натуральний засіб може бути корисно в наступних випадках:

 • Для асептики і антисептики ран, подряпин порізів, шкірної висипки при алергічних реакціях;

 • Водний розчин масла допомагає впоратися з шлунковими і кишковим інфекціями. На думку австрійських лікарів, таке натуральний засіб набагато ефективніше аптечних препаратів аналогічної дії;

 • Масло буде корисно для пацієнтів, які страждають на гострі респіраторно-вірусними захворюваннями;

 • Воно також допомагає підтримати імунітет і набратися сил при депресії;

 • За допомогою масла вдасться швидше відновитися після недавно перенесеної важкої операції або серйозного захворювання;

 • Засіб ефективно при гінекологічних проблемах. Воно використовується для лікування різних ЗПСШ, грибкової інфекції, дисбалансу мікрофлори;

 • Ароматерапію рекомендується проводити хворим з підозрою на онкологію. Масло уповільнює зростання як злоякісних, так і доброякісних пухлин. Завдяки даній властивості масло використовується проктологами і гінекологами;

 • Ексудативного діатез і вітряну віспу можна лікувати за допомогою масла. Його часто використовують в дитячій педіатрії, так як організм дитини набагато краще сприймає препарати натурального походження;

 • Масло використовується стоматологами з метою загоєння ран після видалення зубів і проведення інших операцій, при лікуванні ясен.

Широке застосування отримало масло в косметології завдяки своїм антибактеріальним і протизапальним властивостям. Воно допомагає позбутися від висипки, поліпшуючи загальний стан шкіри, стимулює ріст волосся і додає їм блиск. З його допомогою вдається в короткі терміни впоратися з набряком. Воно також дозволяє вирівняти шкіру, усунувши утворилися в верхньому шарі епідермісу пошкодження, потовщення, новоутворення. Тим, хто страждає від бородавок, варто також скористатися маслом чайного дерева.

Жінкам, які мають жирну і проблемну шкіру, в щоденний догляд за нею рекомендується включити косметику на основі такого масла. Кілька крапель його можна додати в засоби для інтимної гігієни, щоб посилити їх антибактеріальні властивості. Масло чайного дерева часто застосовується з метою ароматизації приміщень. Таким чином можна не тільки поширити приємний гіркуватий запах, а й знезаразити повітря. Ароматерапія з маслом чайного дерева - це ще й чудова профілактика хвороботворних бактерій і вірусів.

Широкий спектр застосування цього натурального кошти обумовлений тим, що воно рідко стає причиною подразнення на шкірі, навіть якщо дозування його буде перевищена. Уникати використання масла чайного дерева слід тільки при його індивідуальної непереносимості. Воно також сильно впливає на імунну систему, тому не варто застосовувати його для лікування різних захворювань у маленьких дітей.

Для ароматичної ванни буде потрібно всього кілька крапель цього ефірного масла. Його також можна поєднувати з лавандовим маслом. У цьому випадку буде потрібно по 4 краплі кожного інгредієнта. Компреси, інгаляції і пов'язки робляться на основі розчину, для приготування якого використовується склянку води і 4 краплі олії. При простудних захворюваннях виконуються інгаляції. Така процедура триває 8-10 хвилин і передбачає вдихання пара над ємністю з гарячою водою або трав'яним настоєм, в який були додані 5 крапель ефірного масла.

Швидше впоратися з кашлем і болями в горлі допомагають полоскання. Їх можна проводити за допомогою розчину з однієї склянки води і ефірним маслом (10 крапель). Додають його не тільки в засоби для інтимної гігієни, але і в шампуні і гелі для душу. При цьому буде потрібно всього кілька крапель, тому витрачається ефірну олію економно. Його також поєднують з іншими маслами, наприклад, з лавандовим. Також його можна використовувати разом з маслом розмарину або мускатного горіха. Разом вони дадуть дивовижний аромат, а користь від них тільки посилиться.

Масло чайного дерева має болезаспокійливу і антисептичну дію, тому їм можна обробляти укуси комах (комарів, ос). При нежиті або гаймориті їм рекомендується злегка змащувати крила носа. Даний метод лікування дозволяє швидко впоратися з закладеністю. При гаймориті позитивного ефекту вдається досягти при регулярному застосуванні. При цьому слід дотримуватися запобіжних заходів, так як занадто часте використання стає причиною надмірної сухості шкіри.

У період епідемії грипу або простудних захворювань крапельку масла потрібно наносити на тильну сторону долоні або на шию для захисту від вірусів. Однак якщо уникнути зараження не вдалося, варто поставити компрес на груди. Для цього в розігріте рослинне масло (2 столові ложки) додати масло чайного дерева (2 краплі), а потім намочити отриманою сумішшю чисту тканину або рушник. Такий компрес слід ставити строго на груди, уникаючи області серця. На рушник укладається плівка і теплу хустку або шарф. Компрес необхідно тримати 1-1,5 години.

Добре допомагають при простудних захворюваннях аромаванни. У склянку молока потрібно додати 10 крапель олії чайного дерева. Отриману суміш потрібно вилити у ванну, наповнену теплою водою. Приймати її можна не більше 10 хвилин. Така ванна корисна буде не тільки пацієнтам, що страждають на простудні або вірусні захворювання, а й тим, у кого на шкірі помітна вугрі або інші види роздратування. До вечора у багатьох втомлюються і набрякають ноги. Щоб позбутися від дискомфорту, можна потримати їх у ванні з теплою водою і трьома краплями олії чайного дерева. Після процедури в ногах відчується легкість, зникне відчуття втоми.

Масло чайного дерева від прищів

Антисептичні та антибактеріальні властивості олії чайного дерева роблять його дуже ефективним засобом проти прищів. Воно добре підсушує акне і перешкоджає їх поширенню по всьому обличчю. Крім того, масло чайного дерева практично не має побічних ефектів, тому воно безпечне для шкіри, навіть якщо застосовується в чистому вигляді. На його основі також можна готувати лосьйон і маску.

 • У чистому вигляді масло чайного дерева слід наносити за допомогою ватного диска або палички на прищі вранці і ввечері на ретельно очищену шкіру. Позитивний результат зазвичай видно вже через кілька діб. Помітні зміни більшість відзначають через 2-3 тижні. При цьому важливо наносити олію чайного дерева кожен день. Тільки при регулярному використанні можна домогтися поліпшення стану шкіри.

 • Якщо додати до 3-м столових ложок кип'яченої води 5 крапель олії чайного дерева, легко отримати ефективний лосьйон для особи. Він підходить як для жирної, так і для комбінованої шкіри. Використовувати лосьйон слід після вмивання вранці і ввечері. Його можна також приготувати на основі трав'яного відвару. 2 столові ложки календули, шавлії або аптечної ромашки залити склянкою окропу і дати настоятися. Отриманий відвар необхідно процідити, додати в нього 9 крапель олії чайного дерева, і натуральний і корисний лосьйон від прищів готовий. Якщо засіб призначений для жирної шкіри, в нього додають чайну ложку свіжого лимонного соку.

 • Для приготування маски слід збити яєчний білок і додати до нього: масло чайного дерева (4 краплі), лавандова олія (2 краплі), масло розмарину (2 краплі), оливкова олія (2 краплі). Отриману суміш рівним шаром нанести на обличчя. Змити її потрібно через 15 хвилин. Така маска найбільш ефективна при боротьбі з прищами на жирної або комбінованої шкіри.

 • Засіб для сухої шкіри готується на основі одного жовтка, однієї чайної ложки оливкової олії, масла розмарину (2 краплі), масла чайного дерева (4 краплі). Всі інгредієнти необхідно ретельно переміщати, а потім нанести суміш точково на уражені ділянки обличчя. Через 20 хвилин маску слід змити.

Перш ніж використовувати будь-який косметичний засіб, у складі якого присутній масло чайного дерева, слід перевірити реакцію організму на нього. Для цього необхідно нанести невелику кількість маски або лосьйону на згин ліктя. Якщо через півгодини не з'явилося роздратування, значить, засіб можна використовувати для лікування вугрового висипу на обличчі.

Дізнайтеся більше: Основна причина прищів на обличчі та шляхи позбавлення від них

Масло чайного дерева від грибка нігтів

Грибок нігтів - це неприємне захворювання, через яке не тільки нігті набувають негарний вигляд, але і доводиться терпіти постійний дискомфорт. Справитися з причинами і симптомами інфекції дозволяє масло чайного дерева. Найбільш простий варіант використання даного засобу в подібних випадках - це його нанесення на уражені нігтьові пластини в чистому вигляді.

 • Масло чайного дерева потрібно ретельно втирати, щоб воно проникло глибоко. При цьому необхідно уникати його попадання на шкіру навколо нігтів. Після обробки кожен палець слід заклеїти лейкопластиром або перебинтувати. Компрес потрібно тримати не менше 6 годин. Виконувати процедуру слід вранці та ввечері протягом 3 місяців, щоб домогтися позитивного ефекту. При чутливій шкірі, на якій використання масла чайного дерева провокує роздратування, можна змішати його з оливковою олією.

 • Ефективні при грибку нігтів і ножні ванни з додаванням меду, морської солі та соди. По чайній ложці кожного інгредієнта слід розчинити в літрі гарячої води разом з 20 краплями олії чайного дерева. Тримати ноги у ванні необхідно, поки вода не охолоне. Проводити такі процедури слід щодня протягом місяця. Навіть якщо симптоми захворювання пройдуть раніше, необхідно провести повний курс лікування.

 • При грибку нігтів корисно втирати в нігтьову пластину засіб з оливкового, тимьянового масла і олії чайного дерева. Всі інгредієнти змішуються в рівних пропорціях. Готове засіб наноситься на кожен уражений грибком ніготь і втирається в нього. Після цього зверху знову додається ще кілька крапель олії. Через 15 хвилин необхідно нанести засіб на нігтьову пластину в третій раз і добре втерти його за допомогою зубної щітки. Проводити процедуру щодня, поки не пройдуть симптоми грибка нігтів.

Дізнайтеся більше: Грибок нігтів на ногах - стадії, симптоми, як позбутися?

Масло чайного дерева для особи

За допомогою олії чайного дерева можна приготувати різноманітні маски для обличчя. Вони мають очищує і тонізуючим ефектом. Рецепти масок представлені в таблиці 1.

Таблиця 1 - рецепти масок для обличчя:

Тип шкіри, для якого підійде маска

складові

кількість

Спосіб приготування маски

Час, протягом якого необхідно тримати суміш на обличчі

Жирна та комбінована шкіра

косметична глина

2 чайні ложки

Змішати всі інгредієнти, щоб в результаті вийшла густа кашка

15 хвилин

Вівсяні пластівці

2 чайні ложки

Кефір або кисле молоко

3 чайні ложки

Масло чайного дерева

2 краплі

Проблемна шкіра

Порошок блакитної глини

1 столова ложка

Змішати всі компоненти, щоб вийшла однорідна консистенція

10 хвилин

нежирна сметана

2 чайні ложки

Масло чайного дерева

2 краплі

Для будь-якого типу шкіри для додання підтягнутого зовнішнього вигляду і тонусу

Зелений чай

3 столові ложки

У міцно заварений чай всипати пластівці, додати лимонний сік і масло, після чого перемішати суміш

20 хвилин

Вівсяні пластівці

1 столова ложка

Сік лимона

1 чайна ложка

Масло чайного дерева

2 краплі

Протизапальна маска для будь-якого типу шкіри

зернистий сир

100 г

Всі інгредієнти добре перемішати

15 хвилин

Відвар аптечної ромашки

30 мл

косметична глина

50 г

Абрикосова олія

30 мл

Масло чайного дерева

7 крапель


Масло чайного дереві для волосся

Масло чайного дерева допомагає відновити здоров'я і красу волосся, які щодня піддаються впливу шкідливих факторів. Його можна додавати в шампунь, бальзам при кожному митті голови. Для цього буде потрібно всього 2-3 краплі олії. Посилити ефект готової маски, придбаної в магазині або аптеці, також можна з його допомогою.

 • Зробити волосся блискучим і сильними дозволяє обгортання. Суміш для нього готується з масла чайного дерева, а також будь-якого базового масла, взятого в більшій кількості. Для сухого волосся краще скористатися касторовою, для пошкоджених - кокосовим маслом, а для жирних - маслом жожоба. Столову ложку будь-якого з цих масел слід підігріти, а потім додати в нього 3 краплі олії чайного дерева. Отриману суміш втерти в шкіру голови і рівномірно розподілити по волоссю. Зверху голову обернути харчовою плівкою і рушником.

 • Аромарасчесиваніе - це корисна і приємна процедура. Вона передбачає розчісування волосся дерев'яним гребенем, на який було нанесено декілька крапель олії чайного дерева. Щодня проведення такої процедури протягом тривалого часу дозволяє зміцнити волосся.

 • Для сухого волосся можна зробити маску, змішавши злегка підігрітий кефір (половину склянки) і 2 краплі олії чайного дерева. Засіб рівномірно розподілити по волоссю і тримати півгодини під плівкою і рушником.

 • У боротьбі з лупою будуть ефективна інша маска. Необхідно змішати склянку натурального йогурту, столову ложку масла жожоба і 7 крапель олії чайного дерева. Тримати на волоссі маску всього 20 хвилин. При регулярному проведенні такої процедури раз в тиждень лупа поступово пройде.

Дізнайтеся більше: Маски для зміцнення і зростання волосся: кращі рецепти

Масло чайного дерева для відбілювання зубів

Відбілювання зубів за допомогою олії чайного дерева доступно кожному, адже робити його можна в домашніх умовах. Якщо проводити процедуру регулярно, вдасться не тільки позбутися від нальоту, але також впоратися з кровотечею ясен і зубними каменями.

 • На щітку необхідно нанести кілька крапель олії чайного дерева, а потім ретельно вичистити їй зуби протягом 2 хвилин. При цьому може відчуватися легке оніміння кінчика язика. Перш ніж приступати до проведення процедури, зуби необхідно почистити зі звичайною пастою. Після використання масла в роті залишається його запах і присмак. Позбутися його можна, прополоскати рот слабким розчином оцту. Процедуру повторювати кожні 3 дні.

 • Альтернатива відбілювання за допомогою щітки - це полоскання. Необхідно заздалегідь приготувати розчин, для якого потрібно взяти півсклянки води і 5 крапель олії чайного дерева. Полоскати цим засобом рот можна як до чищення пастою, так і після щодня. В результаті зникне темний наліт з зубів, вони стануть білішими і чистіше.

 • Швидке і інтенсивне відбілювання зубів здійснюється за допомогою олії чайного дерева і лимона. Спочатку зуби слід почистити щіткою з пастою. Після цього на вимиту щітку нанести 2 краплі олії чайного дерева і 1 краплю олії лимона, а потім почистити зуби їй протягом 5 хвилин. Таке відбілювання можна виконувати раз в тиждень протягом місяця. При занадто частому проведенні процедури є ризик пошкодити емаль.

Дізнайтеся більше: Як відбілити емаль зубів в домашніх умовах?

Масло чайного дерева від папілом

Папіломи є доброякісні новоутворення на шкірі, які можуть виникнути на тілі людини. Вони можуть викликати дискомфорт, а в подальшому - стати причиною більш серйозного захворювання. У традиційній медицині позбутися папіломи дозволяє процедура її припікання рідким азотом. У деяких випадках новоутворення видаляється хірургічним шляхом. Обидва види процедур досить болючі, тому багато пацієнтів вважають за краще справлятися з папіломами за допомогою методів народної медицини.

Вилікувати захворювання дозволяє масло чайного дерева. Досить обробляти їм папілом кілька разів в день. Після процедури уражену ділянку тіла слід закрити серветкою або пластиром. Якщо шкіра надто чутлива або папілома утворилася в області слизової оболонки, масло чайного дерева можна змішати з оливковою олією в співвідношенні 1:10.


Чи можна приймати масло чайного дерева всередину?

Пероральний прийом масла чайного дерева небезпечний для здоров'я, тому він можливий тільки після консультації з фахівцем. Самостійне лікування таким способом при передозуванні може спровокувати опік слизових оболонок. Вживання масла чайного дерева всередину стає причиною проносу, блювоти, порушення імунної функції. Людину постійно при цьому хилить в сон, і він може впасти в кому.

А ось зовнішнє використання масла чайного дерева дозволяє безпечно боротися з багатьма захворюваннями. При цьому немає необхідності приймати його ще й всередину. Досить поєднувати компреси, маски, ароматерапію, ванночки з маслом чайного дерева і лікування аптечними препаратів, щоб швидко досягти позитивних результатів.


Протипоказання при застосуванні масла чайного дерева

Масло чайного дерева безпечно при використанні його в встановлених дозуваннях зовнішньо. Однак в деяких випадках від його застосування в якості лікарського препарату слід відмовитися. В першу чергу в групу ризику потрапляють люди, у яких виявляється індивідуальна непереносимість олії чайного дерева. Подібне случає рідко, але виключати таку можливість не можна. З цієї причини потрібно перед використанням олії чайного дерева провести тест на алергічну реакцію. Для цього необхідно нанести його невелику кількість на згин ліктя і подивитися, чи не з'явиться на шкірі роздратування через деякий час.

Протипоказано використання масла чайного дерева вагітним, жінкам, що годують і маленьким дітям. У чистому вигляді воно може стати причиною подразнення, тому пацієнтам з чутливою шкірою його краще змішувати з оливковою, обліпиховою або персиковим маслом. Слід уникати попадання масла чайного дерева в очі, в рот і на слизову оболонку. Не можна наносити його на місце опіку, роздратування або обмороження. Серед протипоказань до застосування олії чайного дерева також недавно перенесені черепно-мозкові травми. У подібних випадках займатися лікуванням будь-якими засобами без попередньої консультації з фахівцем небезпечно для життя пацієнта.

Під час полоскання рота розчином з додаванням олії чайного дерева необхідно дотримуватися запобіжних заходів. Засіб не повинно потрапити в шлунково-кишковий тракт. Дуже важливо для лікування використовувати тільки якісний і свіжий продукт. Зберігати масло чайного дерева потрібно в скляній ємності в холодильнику, а при використанні завжди ретельно контролювати дозування.