Фітоестрогени при клімаксі

Клімакс - це абсолютно нормальний стан жінки. Він настає в середньому в 45-50 років. В цей час організм відчуває гормональну перебудову, яка часто супроводжується неприємними відчуттями.

Що таке естроген?

Важливим речовиною для нормального функціонування жіночого організму є стероїдний статевий гормон естроген. Це ціла група структур, що характеризується схожим будовою і функціями.

Трьома основними характеристиками естрогену є:

 • Естрадіол, який синтезується фолікулами яєчників в ході біотрансформації тестостерону;
 • Естрон, що утворюється з андростендіону надпочечниками і яєчниками;
 • Естріол є другорядним компонентом, що відповідає за ріст матки.
важливо

При клімаксі, що включає періоди пременопаузи, менопаузи і постменопаузи, відбувається поступове зниження рівня естрогенів. Їх брак стає причиною поганого самопочуття і розвитку ряду захворювань.

ознаки клімаксу

До симптомів клімактеричного періоду відносяться:

 • Припливи (почервоніння кінцівок, обличчя, грудей, відчуття жару). Тривалість нападів варіює від декількох секунд до 5 хвилин.
 • Сухість піхви, обумовлена ​​недостатнім синтезом секрету, і яка веде до дискомфорту під час статевих зносин з партнером.
 • Остеопороз. До структурних змін в кістковій тканині також веде нестача естрогенів, що відповідають за нормальне засвоєння кальцію. Наслідком є ​​підвищена крихкість кісток і патологічні переломи;
 • Гіпертонія, що характеризується відкладенням холестеринових бляшок на стінках магістральних судин. Прямим наслідком стає підвищення артеріального тиску;
 • Збільшення ваги. У період клімаксу пацієнтка може набрати 5-7 кг протягом місяця, що обумовлено розростанням підшкірної клітковини на тлі нестачі статевих гормонів.

Фітоестрогени при клімаксі

Ряд цілющих рослин містить в своєму складі речовини, схожі за будовою і впливу на жіночий організм - фітоестрогени (фітогормони).

Вони не є стероїдними гормональними сполуками, і їх концентрація в рослинах порівняно невелика.

До числа найважливіших фітоструктур відносяться:

 • куместани;
 • флавони;
 • ізофлавони;
 • лігнано;
 • куместани.

У самих рослинах вони забезпечують розмноження, зростання і захист від несприятливих зовнішніх чинників (зокрема - сонячного ультрафіолету).

важливо

Навіть найбільш ефективні фітоестрогени мають значно меншу концентрацію жіночих гормонів (в 500-100 разів) в порівнянні з синтетичними формами, що виробляються фармацевтичними компаніями.

Негормональні фітопрепарати при клімаксі

Натуральні рослини допоможуть вирішити проблеми локального характеру, т. Е. Підходять для симптоматичної терапії.

важливо

Будь-які чаї, настої, відвари і ін. Можна приймати тільки після попередньої консультації з лікарем.

Для купірування симптоматики клімаксу можна приготувати настої та чаї з цілющих трав. седативні фітопрепарати, основними компонентами є м'ята, хміль і меліса, допоможуть стабілізувати психіку, позбавивши від зайвої дратівливості.

Відвари меліси, глоду, материнки і ромашки відмінно допомагають при проблемах з боку серцево-судинної системи.

Щоб привести в норму артеріальний тиск, приймайте аптечні настоянки і відвари календули і звіробою.

Від безсоння допомагають пустирник і глід (бажано купувати аптечні форми).

Квітки ромашки аптечної сприяють зміцненню загального імунітету. Крім того, ця рослина є потужним природним антисептиком.

Для стабілізації сну і позбавлення від припливів доцільно використовувати звичайний кріп. У середньому дія починається через два тижні після курсового прийому.

важливо

При перевищенні рекомендованої лікарем дози не виключено розвиток побічних ефектів.

Рослини з найбільшою концентрацією фітоестрогенів

Фітогормони за своєю структурою схожі з натуральними естрогенами. Поступаючи в організм жінки, вони зв'язуються з вільними рецепторами, синтезуючи аналогічні білкові сполуки.

Зверніть увагу

Перш ніж почати прийом фітоестрогенів, рекомендується проконсультуватися з фахівцем-гінекологом. Тільки лікар може порадити оптимальне дозування і схему прийому для максимальної ефективності замісної гормональної терапії. Пам'ятайте, що рослинні сполуки можна використовувати тільки як доповнення до основної терапії при клімаксі.

Велика кількість ізофлафонов присутній в сої і продуктах на її основі. Фітоестрогени також присутні в червоному конюшині, люцерні, сочевиці і солодки. Незначні концентрації рослинних аналогів естрогенів є в гранатах, насінні льону, корені солодки, червоному винограді, фенхелі, фініках, горіхах, вишні, капусті, часнику і звичайних яблуках.

Корінь дягелю допомагає усунути негативні явища, обумовлені дисбалансом жіночих і чоловічих статевих гормонів. Він зменшує ступінь вираженості припливів і усуває сухість піхви.

Ряд корисних рослинних компонентів включений до складу т. Зв. "Монастирського чаю".

Горянка здатна підвищити статевий потяг, поліпшити кровообіг в органах малого тазу і поліпшити діяльність серцево-судинної системи ...

Чай з материнки є чудовим гормональним стимулятором. Навіть у жінок старше 45 років він покращує функції яєчників і знижує психоемоційну лабільність (допомагає уникнути дратівливості і депресій).

Вітекс священний вже через місяць курсового прийому нормалізує сон, усуває невмотивоване відчуття тривоги і допомагає уникнути різкої зміни настрою.

Півонія продається в аптеках у вигляді спиртової настоянки. Його регулярне споживання позбавляє від припливів, пітливості і нервових розладів. Даний фітопрепарат приймають курсами по 2-4 тижні на розсуд лікуючого лікаря.

Корінь червоною щітки - це унікальна рослина, що дозволяє попередити формування доброякісних і злоякісних пухлин у жінок в період менопаузи.

Перед початком прийому трав для купірування ознак клімаксу пацієнтка повинна обов'язково отримати консультацію лікаря. Самолікування може принести більше шкоди, ніж користі.

ПЛІС Володимир, лікар, медичний оглядач