Причини, ознаки та симптоми головного болю, наслідки

Ознаки та симптоми головного болю

Головний біль є одним з найбільш частих в медичній практиці симптомів різних станів здоров'я. Розглянемо можливі ознаки і симптоми головного болю.

зміст:

 • Ознаки та симптоми:
  • Запаморочення і непритомність
  • нудота
  • слабкість
  • температура
  • блювота
  • Шум і біль у вухах
  • Біль у шиї і горлі
  • пульсуючий біль
  • давить біль
 • Причини головного болю:
  • Біль при тиску
  • Біль при остеохондрозі
  • Біль при ВСД
  • Біль при пухлинах
  • Біль після алкоголю
  • Біль при нахилі
  • Біль при навантаженнях
  • Біль в спеку
  • Біль від оргазму
 • Причини головного болю вранці
 • Наслідки головного болю
 • методи лікування

Запаморочення і непритомність при головному болю

Неправильне стан судин часто призводить до самих різних проявів досліджуваного розлади. Через це часто проявляються запаморочення і непритомність при головному болю, які відбуваються при відповідних обставинах. Серед поширених хвороб з подібними ознаками - мігрень. Це не основне її прояв. Найчастіше її впізнають по пульсуючим нападів, які з віком частішають. Розглядається прояв характерно для тривалого утримання від їжі, оскільки в судини не може надходити потрібну кількість крові і інших необхідних речовин.

Нудота і головний біль

Найчастіше запаморочення виникає у людей, які страждають зниженим або підвищеним тиском. Перед втратою свідомості у пацієнта падає рівень тиску. Стан порівнюють з сонливістю. Симптоми болю проявляються в області чола, якщо одночасно встановлюється зниження зору - значить, причина болю в зайвій вазі. Часто непритомність і запаморочення бувають після перенесених травм, набагато рідше - при набряку мозку. Зазвичай запаморочення в останньому випадку виражається в недолугості. Після виходу зі стану непритомності спостерігаються нудота і головний біль. У даній категорії симптоми пов'язані із занепадом самопочуття, появою точок, плям перед очима, похолоданням кінцівок. Відчуття нагадують ті ж, що і з пов'язкою, яку стягнули навколо голови. Одночасно може виникнути порушення слуху. Якщо причина запаморочення - сп'яніння, то головний біль проявиться, швидше за все, не відразу, це ознака інтоксикації клітин крові у всьому організмі.

Чи повинна головний біль супроводжуватися слабкістю? Це ще один прояв хвороб, при яких болить голова. При різного ступеня складності, пацієнт втрачає здатність робити навіть найпростіші справи.

Слабкість при головному болю

Сильні прояви можуть бути сигналом про менінгіті, інфекції тканин, службовців оточенням головного і спинного мозку. Одночасно зростає температура, яка і викликає слабкість. Починається озноб. Дорослі люди страждають від подібної симптоматики, коли судини в голові піддаються запаленню. При цьому, здається, що на хворі місця чиниться сильний тиск. Часто слабкість при головному болю збігається з отриманням травми, або є її наслідком. При такій ситуації зазвичай різко погіршується обмін речовин, і пацієнт відчуває симптоми:

 • поколювання ніг, рук;

 • їх оніміння;

 • відчуття тяжкості потилиці.

Є й ряд супутніх симптомів - наприклад, в залежності від причин нападу, починається нудота і блювота, і ін., Найчастіше поєднання цих проявів викликається інсультом, внутрішньочерепних виливом, субдуральної гематомою. Якщо причина нападу - фронтит, біль з області чола йде в віскі, потилицю. Одночасно виникає слабкість м'язового роду. Часто, в поєднанні з іншими даними діагностики, це - свідоцтво про гігантоклітинному артериите. Подібні симптоми характерні для дітей і підлітків в періоди дорослішання. Але в більшості випадків, головний біль у дітей з'являється з тих же причин, що і у дорослих. Слабкість може бути наслідком загальної слабкості організму. Більшість ускладнень виявляють за допомогою стандартних аналізів.

Головний біль і температура

ГРВІ та грип - простудні захворювання, що викликають температуру. При появі спека в першу чергу підозра падає на них. Інфекція найчастіше викликає температуру. Відбувається інтоксикація організму. Стабільною є температура 37,5. Якщо два цих симптому збігаються, значить, у пацієнта інфекційне захворювання. При менінгіті біль дуже сильна. В цьому випадку головний біль і температура доповнюються іншими проявами. М'язи потилиці сильно напружуються. При появі третього симптому - блювоти - треба не відкладаючи викликати швидку.

Про те, як збити температуру і які жарознижуючі ефективніше дивіться тут

При грипі головний біль виражена менше. Вона охоплює:

 • очі.

 • Віскі - один або обидва.

 • лоб.

Цю хворобу легко відрізнити по характерних проявів, зазвичай головний біль - найменш шкідливе з них. Підвищення температури призводить до зміни складу крові, організм змінює свої дії. Коли в організм потрапляють хвороботворні бактерії, він починає боротися з ними. Один із наслідків боротьби - температура. Після 38 градусів рекомендують приймати жарознижуючі. Тоді необхідність в запасах організму пропадає - вірус починає знищуватися ліками.

За подібних обставин біль схожа на давить. Вона може починатися в різних областях голови. Шия втрачає рухливість. Якщо симптоми виникають при менструальному циклі, вони можуть бути усунені прийомом знеболюючого, разом з виниклим болем в животі. Часто це прояв курсу лікування, який не був пройдений повністю.

Коли нервова система страждає від істотного захворювання, про це скажуть кілька симптомів:

 • Головний біль.

 • нудота.

 • блювота.

Головний біль і блювота

При грипі в самому початку теж бувають аналогічні симптоми. Одночасно з'являється біль м'язової маси. Але головний біль і блювота - буквально разові. Таке захворювання лікують в домашніх умовах, без виїзду до фахівця.

Це - єдиний випадок, коли необов'язково звертатися до лікаря. В інших ситуаціях консультація обов'язкове. Менінгіт легко дізнатися за раптовими і різким нападів нудоти з блювотою, головний біль - дуже сильна, дифузного характеру. Вона постійно викликає стан розширення - як ніби голова лопне зсередини. Це відбувається через набряк головного мозку. Секреція спинномозкової рідини зростає. Внутрішньочерепний тиск підвищується. Больові рецептори сильно дратуються. При внутрішньочерепної гіпертензії біль стає розпирала, пацієнт не стримується, стогне і кричить. Особливо немає можливості стриматися при психомоторному збудженні, під час марення, галюцинацій. Шкіра голови стає дуже чутливою, напруга м'язів стає токсичним. Напади болю починаються з перших годин, за статистикою - зазвичай супроводжується блювотою.

Часто це наслідки травми голови. Якщо при ній спостерігаються струси, удари, набряки, контузія - проявляються і такі симптоми, як блювання і нудота, біль в голові. Такі прояви говорять про травматичних ушкодженнях мозку, серед яких:

 • компресія,

 • розрив стінок судин,

 • перелом кісток та ін.

Субарахноїдальний вид кровотечі також часто викликає блювоту, а результат часто буває летальним. Це характерна симптоматика при підвищеному внутрішньочерепному тиску.

Шум і біль у вухах при головному болю

Багатьом добре знайома симптоматика засмученого вестибулярного апарату. Ця система організму особливо швидко реагує, якщо відчуває дефіцит кровопостачання. Головний біль є розпирала, яка активується при здійсненні поворотів голови, очних яблук. Це - симптом раннього гіпертензійного синдрому. З'являються при цьому шум і біль у вухах при головному болю, говорять про підвищення внутрішньочерепного тиску. Вони супроводжується нападами блювоти і нудоти. Їх тривалість - близько 2-5 ч. Такий вид головного болю - наслідки тиску артерій і венозної системи в отворах міжхребцевої області. Це помітно ускладнює венозний відтік крові від голови. У черепі відбувається венозний застій, розвивається гіпертензійного явище. Всередині черепа підвищується рівень тиску.

Детальніше про шум у вухах читайте тут

Часто через шийного остеохондрозу спостерігається "шийна мігрень". Її не порівняти з класичною мігренню. Просто біль починається з шиї, і однією з половин голови. Симптоми "шийної мігрені" - головний біль, яка зароджується в шийно-потиличної частини, поширюючись в напрямі тім'яної і скроневої областей, очей однієї половини голови. Відчуття знаходять нападоподібно. Супроводжуються блювотою. Тривалість нападу - 6-10 ч. Пацієнта кладуть, повертаючи голову в напрямку, протилежному локалізації болю.

При шийному остеохондрозі іноді виявляються порушення діяльності певних відділів мозку. Це відноситься до діенцефальной або гіпоталамічної його частини. Головний біль поєднується з серцебиттям, ознобом. Такі прояви тривають в цілому 20-30 хв. Їх нормальне завершення - рясне і часте сечовипускання.

Біль у шиї і горлі, при головному болю

Біль в горлі з'являється внаслідок інфекційних та неінфекційних причин. Дуже поширений синдром при синуситі. Гайморит або синусит - захворювання інфекційного роду, для його розвитку необхідні гноєтворні мікроби. Запалюється слизова околоносних пазух, виявляються характерні симптоми. За такого перебігу є біль в шиї і горлі, при головному болю закупорюються синусні проходи. Больові відчуття вражають область над або під очима, де знаходяться околоносние пазухи. Головний біль, що виникає при синуситі, зазвичай охоплює одну половину голови, в якій сталося ураження гайморової пазухи. Больові відчуття характеризуються як распирающие, що тиснуть. Бувають дуже сильні напади. Пацієнт не може з нею впоратися. Під очима з'являються набряки - зазвичай під тим оком, на якій стороні виникло поразку.

Шийний відділ хребта при ослабленні стану викликає відповідні симптоми. Три верхніх корінця шийної області впливають на стан задньої частини голови, разом з нею починає хворіти і шия. Зазвичай, коли пацієнт скаржиться на головний біль, в першу чергу звертають увагу на шийний відділ хребта. При неправильної їх рухливості виникає спазм.

Щоб переконатися, що пошкоджений даний відділ хребет - потрібно зрозуміти, де проявляється біль. Вона відчувається при найменшому тиску на тім'я, якщо витягнути голову вгору - відчуття зменшиться.

Через травми хлиста шийного відділу хребта з'являється розтягнення і пошкодження тканин шиї. Виникає не тільки головний біль, але і мігрень. Синдром і є спазмом м'язів шиї. Приступ проявляється раптово до вечора. Звичайне місце локалізації - в задній області голови, можливо - вгорі черепа. Нагадаємо, що подібне поєднання болю виникає після одержання відповідної травми, коли були задіяні шия і голова.

Сильна пульсуючий біль часто виникає при ускладненні проходження крові по судинах. Також вона виникає при мастоидите, коли запалюються комірки соскоподібного відростка області скроневої кістки. Біль поширюється на потиличну або тім'яно-потиличну частину, на стороні хворого отитом вуха. Одночасно виявляються інші симптоми - гнійне виділення, нестерпна висока температура, місце хворобливості набрякає.

Пульсуючий головний біль

Пульсуючий характер стандартний для надлишкового розтягування гіпотонічно судин. Це відбувається через пульсового об'єму крові, це часто виникає при вегето-судинній дистонії, гіпертонічної енцефалопатії гострого типу. Найболючіша пульсуючий головний біль відзначається при відкритті артеріовенозних шунтів патологічного характеру. Зміст алгогенних речовин в системах артерій підвищується, як і в навколишніх тканинах.

Часто даний вид недуги приносять мастоцітоз, карциноїдних синдром, гормонально-активні види пухлин шлунково-кишкового тракту. Провокаторами виступають алкоголь, поява в організмі гістаміну, адреналіну.

Цей вид болю з'являється при простудних захворюваннях, оскільки при них підвищується артеріальний тиск. Вона схожа на те, як ніби в скронях щось стукає, відчувається явна пульсація. Тобто, поштовх в посудині відчувається через якийсь період часу. Часто з таким симптомом знайомляться при мігрені, але зазвичай це захворювання проявляється іншим відчуттям. Бувають випадки, коли такий стан виправдовують нервовими стресами. Теоретично, все артеріальні збої приписують даному виду напруги. Нерви при запаленні подають відповідні ознаки, які віддаються в самі різні частини тіла, користуючись розвиненістю нервової системи людини.

Давящая головний біль

У ряді випадків давить головний біль приходить як найчастіший варіант. Наприклад, вона характерна для так званої головного болю напруги. Вона вражає більше 90 відсотків населення. Вона з'являється в будь-якому віці. Найнебезпечніший період - 25-30 років. Кілька частіше головним болем напруги страждають жінки.

При психологічній напрузі виникає певне відчуття, ніби на хвору частину щось тисне. Відчуття порівнюють з натягнутим шоломом - вони охоплюють скроневу, лобову, потиличну область. Поширення йде від шиї до потилиці, скронь, областям очей, захоплює одну або дві сторони. Приступ відрізняється монотонністю. Схожі відчуття виникають у тих, хто хоч раз приміряв шапку, яка йому мала. При психічному напрузі вона виникає як заважає фактор.

Схожий симптом викликає абсцес мозку. Це - наслідок потрапляння гноєтворних бактерій в клітини мозкової тканини. Якщо він виник на тлі запалення вуха, його місцем локалізації буде скронева частка мозку. Його розташування безпосередньо впливає на симптоматику. При розташуванні в мозку, тиск в черепі підвищується, охоплюючи, в тому числі, очі.

Крім того, що давить біль може виникнути при енцефаліті. Її поява залежить від того, які саме ділянки мозку будуть вражені хворобою. Вона відчувається постійно, часто доповнюється блювотою.


Причини головного болю

Головний біль при тиску

Гіпертонічна хвороба стає все небезпечніше. Це захворювання легко дізнатися за таким симптому, як головний біль при тиску і гіпертонії. За допомогою спеціального обстеження було з'ясовано: приблизно 30% людей, чиїм діагнозом було підвищення артеріального тиску, вирішувалися звернутися до лікаря, тільки зрозумівши, що у них характерний прояв - головний біль, яка практично не проходить. Під час першого ж огляду вдається поставити відповідний діагноз. Третина випадків протікає при інших симптомах.

В даному випадку велике значення залишається за тонусом артеріальних судин. Якщо умови нормальні, при тимчасовому підвищенні артеріального тиску судини розширюються, і навпаки. Порушується коливальна рухливість поламаних судинних стінок, їх збільшення стає приводом роздратування системи нервових чутливих закінчень. Подаються імпульси накопичуються в центральній області нервової системи, і коли імпульси підсумовуються - біль стає постійним, тупий. Рівень артеріального тиску досягає високих цифр, зростає артеріальний, внутрішньочерепний тиск. Мозкові оболонки розтягуються, викликаючи гипертензионном головний біль.

Детальніше про причини високого тиску, про те, як знизити його і який в цьому допоможе чай читайте тут

У досягненні різних ступенів тонусу, відчуття змінюються. Початковий період приносить непостійні больові відчуття, вони пояснюються неблагополучними чинниками. При їх зникнення стан здається нормальним. При подальших стадіях біль стає судинної. У народі такий симптом називають пульсуючим. У занедбаному стані вони будуть супроводжуватися блювотою, нападами нудоти.

Головні болі при остеохондрозі

Зміни, пов'язані з хребтом, набувають все більшого поширення. З ними разом приходять і всілякі головні болі. Найчастіший джерело головного болю - шийний відділ хребта. Між хребцями від природи утворюються хрящові прокладки, відомі як міжхребетні диски. Якщо диск недостатньо високий - ефективність сили гасіння падає. Еластичність драглистого ядра падає. Такий процес заснований на правильному обміні речовин. Стандартні головні болі при остеохондрозі можна помітити ще на початковому етапі. Спочатку вони відрізняються дифузним характером, найбільше страждає шийно-потилична область.

Вранці відчуття посилюються. При нападі часто виникає запаморочення, на одне вухо погіршується чутність. Здавлювання хребетних артерій під дією кістково-фіброзних розростань призводить до розвитку головних болів. Повороти голови сприймаються як чиниться тиск. Відчуття схожі на розпираючий, вони посилюються навіть при русі очними яблуками. Це також ранній вид синдрому гипертензионного типу. Тиск в черепі підвищується, призводить до нудоти і блювоти. Приступ триває близько 2-5 ч. Цей вид головного болю - підсумок тиску на артерії та вени, що ростуть в міжхребцевих отворах. Від голови відходить венозна кров.

Крім синдрому "шийної мігрені" і його негативного впливу, виникає корінцевий синдром. А коли остеохондроз виражений особливо яскраво - чується "хрест" при русі, "тріск". При перших ознаках шийного остеохондрозу головний біль відрізняється постійністю. Вона з часом посилюється, наприклад - коли пацієнт довго сидить в одній позі.

Всі статті на тему остеохондрозу

Головний біль при ВСД

Вегетосудинна дистонія - одне з захворювань століття. Його поширеність багато в чому залежить від психосоматики. Вважається, що хвороба утворюється при психологічній напрузі і з огляду на деяких інших проблем. Змінюється робота серця, вона помітно погіршується. Симптоми цієї хвороби - сигнал про те, що розвивається починається гіпертонічний або ішемічний вид хвороби. Перше, на що скаржиться хворий - головний біль при ВСД, яка приносить сильне занепокоєння. Вона буває різною за характером, локалізується в різних відділах.

Якщо говорити про гіпертонічну різновиди, біль найчастіше виникає в скронях, в лобно-скроневої області, або в скронево-тім'яної. Її напади починаються в різний час доби. Її характер буває:

 • тупий,

 • ломящей,

 • ниючий.

Одночасно спостерігається блідість шкірних покривів, приходять запаморочення, слабкість загального характеру, нездужання. Основа хворобливих відчуттів - підвищення рівня тонусу артерій і артеріор, на фоні одночасного збільшення опору кровотоку. Часто біль виникає в односторонньому порядку, з одночасним асиметрією пульсу.

Напад болю може бути пульсуючим, якщо мова про гипотоническом типі. Її місце появи - віскі, потилицю, тім'я. Коли тиск підвищується - вона посилюється. Може виникнути в будь-який час. Тонус артерій потрібно контролювати, щоб він був нормальним.

Головні болі при пухлинах

Давящая в мозок пухлина утворює особливий вид болю. Вона досить сильна, і при її появі пацієнта відвідує думка про необхідність відвідати лікаря. На жаль, часто це запізніле рішення, хоча отримати допомогу ще можна. Етіологія такого явища, як головні болі при пухлинах, не ясна. Якщо говорити про відсотки, то у всіх, які страждають від головних болів, пухлина буває у 0.1-0.5 відсотків.

Це відчуття одностороннього типу, повільно прогресуюче. Біль з'являється після сну, при нахилах, рідше - при кашлі, чханні. Бувають випадки її появи при дефекації. Схожа симптоматика зустрічається і у інших неврологічних захворювань. Симптоми - наслідок пошкодження нервових структур органу, центральної нервової системи, а також тиск пухлини на мозок в різного ступеня тяжкості.

Симптоматика буває негайною, але в ряді випадків вона проявляється дуже пізно. При захворюванні пухлини мозку головний біль став одним з найпоширеніших проявів. Потрібно пам'ятати, що є багато інших хвороб, пов'язаних з цим симптомом, і не робити передчасних висновків. В даному випадку, головний біль буде мати певні відмінності.

Всі статті на тему остеохондрозу

Приступ буває сильний і постійний, він починається після пробудження, а закінчується тільки після закінчення декількох годин. Також, під час сну виникає її постійна немігренозная різновид, що поєднується з іншими проявами. Характерна пульсуюча різновид, з двоїнням в очах, онімінням шкіри, з сильною м'язовою слабкістю. Також бувають головні болі, що посилюються при кашлі, різних фізичних навантаженнях.

Головний біль після алкоголю

Навіть той спиртний напій, який чоловіки називають "дитячим", впливає на стан клітин крові, на стан всіх судин, включаючи серцеві. Головна причина, за якої з'являється головний біль після алкоголю, криється в кисневому голодуванні. Воно руйнує кору органу, відомого як головний мозок. Червоні кров'яні тільця крові повинні постачати кисень тканинам, але вони не можуть діяти як раніше, через алкоголь. У крові створюються згустки, які застряють в капілярах органу. Відбувається їх відмирання. Мозок без необхідної кількості кисню на ранок починає відчувати все наслідки відторгнення. Організм змушений підвищувати внутрішньочерепний тиск, це необхідно для виведення мертвих клітин з сечею. Це і провокує головний біль. При великій кількості загиблих клітин біль збільшується. Часто бувають випадки, коли пропадають спогади про те, що сталося напередодні - це наслідки загибелі клітин, що відповідають за пам'ять.

Головний біль в процесі похмілля - характерне свідчення того, що пацієнт вжив понад 12% -містять етилового спирту. Нагадаємо, що більшість алкоголю включає сурогату набагато більше, ніж містить спирт етиловий. Поява головного болю - результат впливу етанолу, центральна нервова система послаблюється. Виникає біль пульсуючого характеру. Здається, що зараз голова розколеться. З'являються додаткові відчуття - тяжкість, нудота, розпирання.

Головний біль при нахилі

Рух може викликати сильне нездужання. Якщо виникає головний біль при нахилі - це сигнал про різних розладів відразу:

 • в шийних відділах хребта (при підвивихах, розтягненнях, спондиліту),

 • через шийного спондильозу (остеофіти деформуються по краях хребців),

 • артеріальна гіпертензія - на неї хворіють люди, що не володіють достатньою рухливістю, або пацієнти з ущільненням м'язів шийного відділу, вона виникає через неправильну поставу, протягів, стресів психічної напруги, наслідків тривалих стресів, тривалого перебування в незручній позі,

 • шийна мігрень.

Коли біль виникає при нахилі, вона здається стискає, охоплює області потилиці, тімені, чола. Такого роду напад слабкий, можливо - средневираженний. Сильним він буває рідко. Це також буває наслідком головного болю напруги, коли вона виявляється тривалої, аж до тижня. Коли пацієнт сам зауважує не надто відчутні, але досить довготривалі напади - він знає, від чого вона виникла, оскільки даний тип досить легко піддається опису. Ми вже описували вище види хвороб, коли при нахилі в голові виникає біль. Це характерно для певної стадії пухлини головного мозку, або для хворих судин, мігрені, також це часто буває наслідком пережитої травми.

Головний біль при навантаженнях

Найбільше в цій категорії поширена головний біль напруги (або м'язового скорочення). Як видно з назви, при цьому напружуються м'язи голови і шиї. У різні вікові періоди головний біль при навантаженнях супроводжує близько 90% всіх нападів. Буває 2 типу болів напруги - гостра (епізодична) і хронічна. Це - недуга, який важко контролювати. Він може виникнути на кілька годин, а може - на кілька діб, аж до тижня. Напади головного болю цілком відчутні, хоча їх головні причини - депресія, стрес, розумова перевтома, емоційне напруження.

Ознаки напруги м'язів в голові і шиї виникає при сильній концентрації протягом тривалого періоду. Вся голова немов розколюється, сила однакова з обох скроневих сторін. Але особливо страждають потилиця, шия. Біль описують як монотонну, тупу, здавлюючу, але не пульсуючу. У будь-який час дня і ночі пацієнт відчуває початок нападу. Вночі він виникає досить рідко. Голова здається стягнутої дуже щільною пов'язкою, затиснутою лещатами, як ніби на неї надягли щось щільне на кілька розмірів менше.

Даний тип нападу схожий на різновид, яка виникає при фізичному навантаженні і при кашлі. Існує поняття "головного болю штангістів". Вона в цьому випадку пульсуюча. Триває напад від декількох годин до двох діб. Проявляється вона при спеці і часто переходить в "мігрень напруги". Як ми бачимо, біль фізичних і емоційних навантажень сильно відрізняється.

Головний біль в спеку

На сонці не рекомендують перебувати довгий час. Зазвичай людина сама здатна визначити, коли прийом сонячних ванн треба припинити. У багатьох часто спостерігається головний біль в спеку, вона носить певний характер, є пульсуючим. Не треба плутати її з мігренню, що виникає через світло. Особливо небезпечна головний біль в спеку на сонці, якщо засмагати не дотримується заходи безпеки. Таку різновид також називають сонячною. Сонячна головний біль піддасться лікуванню, якщо вчасно встановити її прояв.

За даними досліджень, підвищення температури всього лише на 5 ° С провокує частоту розвитку своєрідною головного болю, аж до 7,5%. Часто такий симптом говорить про обезвоженном організмі. При певному дефіциті води починається помітне зниження кровопостачання мозку, через це починається напад головного болю. Також в сильну спеку в організмі розширюються судини. Якщо це стосується судини під трійчастого нерва, ядра нерва активуються. Тоді людина, у якого є схильність до мігрені, страждає від головного болю. Нагадаємо, що висока температура повітря зустрічається не тільки на вулиці влітку, а й в приміщеннях. Це особливо небезпечно, якщо при цьому в приміщенні душно, немає провітрювання.

Головний біль від оргазму (сексу)

Такий біль може бути пов'язана зі збільшенням чутливості всіх органів під час кульмінації або з різким припливом крові до мозку. Хочеться відразу відзначити, як правило, такий головний біль короткочасна і її не варто плутати з простою мігренню.


Причини головного болю вранці після сну

Виявити діагноз хвороби можна по вузько спеціальним ознаками. Головний біль - часте явище. Навіть окремі її прояви зустрічаються при різних хворобах. Щоб з'ясувати причини головних болів, недостатньо одного опитування. Потрібно хоча б первинне обстеження. Спробуємо коротко вивчити їх.

 • Захворювання головного мозку. Сюди включають гострі і хронічні травми, пухлини, менінгіти та ін. 5-10% пацієнтів відносяться до цієї категорії.

 • Судинні головні болі (напади мігрені, артеріальна гіпертонія).

 • Психогенні, куди входить, наприклад, ГБН, а це - причини головних болів вранці після сну через стреси, недосипання, тривалого зосередження і ін. Інтенсивність болю - слабка або помірна. Чіткості локалізації немає, при відносній тривалості відчуття.

 • Внутрішня (нагадує ознаки внутрішньочерепного тиску, що розпирають ознаки "з глибини" органу). Можлива швидка втрата свідомості.

 • Позамозкові причини (захворювання інфекційного та вірусного характеру, побічний ефект ліків, алкоголю, порушення метаболічного роду; патології в черепі, шиї, очах; остеохондроз). Інфекції приносять гострий біль приблизно 40% пацієнтів.

 • Сильний, раптовий напад - сигнал про небезпечне захворювання.

При зміні внутрішньом'язового тиску важливі періоди відпочинку. В цьому випадку зазвичай виникають болі після пробудження. Також вони виникають як результат похмілля. Після денного сну біль виникає через збільшення обсягів ліквору - це рідина, якою омивається мозок.


Наслідки головного болю

Вважається, що при занедбаності ряду хвороб виникають певні наслідки. Серед них - головний біль. У деяких випадках її усувають як симптом. Але все ж рекомендується лікувати її на тлі загальної хвороби, інакше вона повернеться знову, з посиленням.

Тим не менш, у цього поширеного симптому є патогенез. При будь-якому пульсовом розтягуванні артерій вони чинять тиск, яке передається на тонкостінні мозкові вени. З них клітини крові видавлюється в пазухи. Капіляри мозку працюють в щадному режимі. У цьому допомагає цереброспінальної рідина.

Гіпертонічна хвороба породжує болю нападів характеру. При зайвому запаленні артерій виникають і інші симптоми:

 • почуття гнітючої тяжкості,

 • постійний тупий біль,

 • відчуття пульсації в голові.

Відчуття болю щоразу посилюється, коли раптово підвищується артеріальний тиск. Вона виникає вранці, при чханні, кашлі, при зайвому хвилюванні. Щоб побороти біль, потрібно знизити артеріальний тиск, наприклад, раунатином або резерпіном, оксигенотерапией. Відчуття тяжкості голови буває і у людей з нормальним тиском. Тоді, швидше за все, перед нами пацієнт з атеросклерозом мозкових судин, недокрів'ям.

Після читання часто виникає своєрідна головний біль. Її пояснює дефект в адаптаційний механізм очей. Якщо не вжити заходів - небезпеку наражається зір. Біль в лобових областях - симптоматика глаукоми.

Головний біль - об'єктивний ознака хвороб різного роду. Навчившись в ній розбиратися, неважко вчасно зрозуміти, чому виникає напад. Це, в свою чергу, допоможе вилікувати досить небезпечна недуга вчасно.


методи лікування

 • Прості знеболюючі препарати

 • Спеціальні протимігренозними анальгетики

 • Як боротися з нудотою під час нападу мігрені?

 • Як правильно вибрати препарат від мігрені?