Хелікобактер пілорі на обличчі

Хелікобактер пілорі - це бактерія, що має спиралевидную форму і викликає інфекційне захворювання під назвою хелібактеріоз. Бактерії проживають в пілоричному відділі шлунка, їм не страшний шлунковий сік, так як вони мають від нього власні механізми захисту.

Хелікобактер пілорі на обличчі існувати не можуть, але ось викликати ураження шкіри вони здатні. З цього приводу було проведено дослідження, які дозволили встановити, що хелікобактер пілорі чинять негативний вплив на шкіру. Причому негативним чином на стані дерми позначаються як продукти життєдіяльності бактерій, які отруюють організм людини, так і перехресні імунні реакції організму, що викликаються їх присутністю. Більш того, розлади травлення і захворювання органів шлунково-кишкового тракту, обумовлені хелікобактер пілорі, можуть викликати характерні симптоми на шкірі.

Зміст статті:

 • Шляхи зараження хелікобактер пілорі
 • Симптоми зараження хелікобактер пілорі
 • Рожеві вугри і зараження хелікобактер пілорі
 • Прищі і захворювання органів шлунково-кишкового тракту, асоційовані з хелікобактер пілорі
 • Як позбутися від проблеми?

Шляхи зараження хелікобактер пілорі

Передача хелікобактер пілорі можлива 3 шляхами:

 • оральним шляхом. Бактерії присутні в слині інфікованої людини. Тому при її попаданні в здоровий організм, відбувається зараження. Часто подібна ситуація спостерігається в колі однієї родини, при використанні загального посуду, при поцілунках. Також в плані інфікування небезпечно використовувати чужу зубну щітку. Іноді оральним шляхом мати заражає свою дитину, облизуючи його соску після падіння на землю або на підлогу.

 • Фекально-оральний шлях передачі. Справа в тому, що бактерії присутні в калових масах хворого. Разом з ними вони можуть потрапити на овочі та фрукти, а також на інші продукти харчування. Якщо їх обробка була недостатньою, то відбувається інфікування.

 • Ятрогенний шлях передачі. При цьому людина заражається в ході проведення діагностичних процедур при обстеженні органів травної системи. Бактерії можуть перебувати на ендоскопі та інших медичних інструментах, які не піддалися достатній обробці.

Хоча найчастіше бактерія передається в колі сім'ї від одного його члена іншому, не можна виключати ризики інфікування в інших колективах. Недотримання елементарних гігієнічних правил при приготуванні їжі може стати причиною інфікування величезної кількості людей.


Симптоми зараження хелікобактер пілорі

Симптоми зараження хелікобактер пілорі можуть бути неочевидними для самої людини. Більш того, бактерія здатна протягом багатьох років зовсім себе не видавати ніякими ознаками. Вона може активізуватися під впливом деяких провокуючих чинників, наприклад, стресу, хронічної втоми, зниження імунітету та ін.

Симптоми у всіх хворих практично ідентичних. Різниця полягає лише в ступені їх інтенсивності.

На присутність в організмі хелікобактер пілорі вказуватимуть такі ознаки, як:

 • Хворобливі відчуття в області шлунка.

 • Нудота, яка іноді може завершуватися блювотою.

 • Відсутність бажання приймати їжу.

 • Диспепсичні розлади: здуття живота, діарея, яка може змінюватися запорами.

 • Відрижка і печія.

 • Неприємний запах з рота.

Шкірні висипання - це одне з найпоширеніших проявів хелікобактер пілорі. Причому у хворого можуть виникати не тільки прищі або рожеві вугри, але і алергічний висип, яка свербить і доставляє виражений дискомфорт.

Прищі, які з'являються через наявність хелікобактер пілорі в організмі, не піддаються лікуванню. Якісний догляд за шкірою приносить лише незначне поліпшення. Висипання будуть з'являтися знову і знову, поки людина не позбудеться основного захворювання.


Рожеві вугри і зараження хелікобактер пілорі

Встановлено, що хелікобактер пілорі присутні в шлунку у 84% людей з рожевими вуграми (розацеа). Це дерматологічне захворювання, які супроводжується появою прищів на шкірі обличчя. Їх улюбленим місцем локалізації є щоки, ніс, лоб і підборіддя.

Найчастіше рожеві вугри з'являються у жінок у віці старше 40 років. Хвороба має хронічний перебіг, може вражати очі. При цьому у людини посилюється сльозотеча, з'являються болючі спазми в області очей.

Як правило, в зрілому віці прищі не турбують людину, але при інфікуванні хелікобактер пілорі вони можуть з'являтися на регулярній основі. Також клініцисти встановили той факт, що шкірні висипання самостійно пропадають після того, як хелікобактер пілорі будуть виведені з організму.


Прищі і захворювання органів шлунково-кишкового тракту, асоційовані з хелікобактер пілорі

Тривале присутність в організмі хелікобактер пілорі спричиняє розвиток таких захворювань органів травлення, як:

 • Гастрит: гострий і хронічний

 • гастродуоденіт

 • Виразкова хвороба шлунка

 • Виразкова хвороба ДПК

 • Ракові ураження органів травної системи

Крім того, порушення в роботі шлунка і кишечника тягне за собою проблеми у функціонуванні підшлункової залози, печінки, жовчного міхура. Страждає організм людини в цілому. Травні процеси дають збій, обмін речовин порушується, синтез вітамінів групи В, вітаміну К, амінокислот і інших корисних речовин погіршується, або припиняється зовсім.

Патогенні мікроорганізми починають переважати над корисною флорою не тільки в кишечнику, але і на шкірі. Сальні залози працюють в посиленому режимі, що призводить до закупорки пір і появі прищів. Місцями шкіра на обличчі може лущитися.

Погіршує ситуацію той факт, що в організмі затримується перероблена їжа, розвиваються процеси бродіння в кишечнику. Калові маси, які довгий час не виходять назовні, починають висмоктувати організмом, що призводить до його загальної інтоксикації.

Порушення секреції залоз тягне за собою неповне перетравлення їжі, брак вітамінів. Недотримання дієти, прийом спиртних напоїв і інші похибки в харчуванні - все це підсилює вугровий висип.


Як позбутися від проблеми?

Присутність хелікобактер пілорі в організмі вимагає проведення терапії. Якщо не лікувати захворювання, то воно буде прогресувати, кількість бактерій в шлунку продовжить збільшуватися, а значить самопочуття людини не перестане погіршуватися. Вугрові висипання при хелікобактер пілорі не пропадуть самі по собі. У період ремісії хвороби вони можуть злегка зменшуватися, а під час його загострення, з'являються з новою силою.

Існує 3 лінії терапії, схеми їх реалізації можуть бути різними. Призначати лікування повинен лікар, що залежить стану здоров'я людини.

Отже, щоб знищити в організмі людини хелікобактер пілорі, рекомендований прийом таких препаратів:

 • Антибактеріальні засоби. Це може бути Кларитроміцин, Фуразолідон, Метронідазол, Амоксициллин тощо. Антибіотики є основою терапії. Одночасно пацієнту призначають два різних препарату, так як це є єдиним дієвим методом, що дозволяє знищити хелікобактер пілорі в шлунку.

 • Інгібітори протонної помпи. Це такі препарати, як: Омепразол, Пантопразол тощо. Ці лікарські засоби сприяють зниженню кислотності шлункового соку, завдяки чому виразки і ерозії швидше загоюються.

 • Препарати вісмуту мають антибактеріальний ефект, сприяють регенерації тканин шлунка і кишечника, захищають його від дратівної дії шлункового соку. Таким препаратом є Де-нол.

Лікування повинно тривати протягом 21 дня. Потім лікар направить пацієнта на повторне обстеження, щоб визначити ефективність проведеної терапії.

Дієта, як компонент лікування

Щоб позбавлення від хелікобактер пілорі відбувалося якомога швидше, необхідно дотримуватися дієтичної схеми живлення. Дотримання дієти дасть можливість очистити шкіру від прищів і зробити її рівною.

Для цього необхідно дотримуватися наступних принципів:

 • Їсти часто, але невеликими порціями.

 • Відмовитися від смажених, копчених і гострих страв, які стимулюють надлишкове вироблення шлункового соку.

 • Відмовитися від спиртних і газованих напоїв.

 • Їсти потрібно страви тільки в теплому вигляді. Холодні і гарячі продукти в їжу не вживають.

 • Щоб органи системи травлення швидше переробляли надійшла в них їжу, слід вживати її в рідкому вигляді.

Можна пити незбиране молоко, готувати собі молочні супи та каші. Корисні маложирні білкові продукти: сир, сир, яйця. З риби та м'яса краще готувати суфле і котлети на пару. У міру поліпшення самопочуття в меню вводять овочі, відварне кускове м'ясо, фрукти.

Продукти повинні бути свіжими, неприпустимо вживати в їжу підгнилі овочі та фрукти. Покращують стан шкіри зелень, гарбузове насіння, кедрові горішки, лляне масло. Обов'язково потрібно пити багато води, не менше 1,5 л в день. Також можна пити компоти, відвари трав, зелений чай.

Обов'язково потрібно відмовитися від шкідливих звичок, досить відпочивати, уникати стресів, стежити за регулярним випорожненням кишечника. Шкірі обличчя шкодить оцет, кава, консервація. З фруктів необхідно відмовитися від винограду, мандаринів і груш.

Якщо дотримуватися такої дієти, то вдасться не тільки позбутися від хелікобактер пілорі, а й привести в порядок свою шкіру. 

У комплексній терапевтичній схемі лікарі часто призначають вітамінні комплекси. У них повинні входити вітаміни групи В, окремо можна приймати аскорутин.

Детальніше: Дієта при хелікобактер пілорі - що можна і що не можна їсти?

Додатковий догляд за шкірою

При появі рожевих вугрів в гострій ступеня запалення, необхідно робити охолоджуючі примочки з розчином резорцину або борної кислоти. Також можна використовувати відвари трав, що володіють антисептичним ефектом.

Для зменшення інтенсивності висипань застосовують борово-нафталановиє крему, які сприяють усуненню запалення.

Очищати шкіру потрібно якісно і повноцінно, але не можна для цієї мети використовувати грубі пристосування. Можна користуватися тоніком, які прибирають з шкіри обличчя надлишки сала і залишки макіяжу. При вугрової висипки не слід наносити на дерму засоби, що містять спирт. Це лише посилить роздратування і запалення. Після очищення шкіри на обличчя потрібно нанести засіб від прищів. Завершальним етапом догляду є використання зволожуючого гелю або крему. Не варто застосовувати засоби на масляній основі, так як вони закриють пори, і дерма не зможе нормально дихати. Догляд за шкірою повинен бути щоденним, обов'язково потрібно очищати її перед сном. Хорошим ефектом володіють фізіопроцедури, наприклад, кріомасаж особи.

.