Сучасні методики значно підвищують ефект липофилинга

Ліпофілінг відноситься до тих видів операцій, які мають багату історію проб і помилок, унікальних ідей і цікавих методів, операцій - до яких повертаються на кожному новому витку розвитку науки, щоб спробувати практично застосувати до неї нові знання і відкриття в медицині і оцінити отриману ефективність.

Сьогодні фахівці, які проводять операції липофилинг, звертають особливу увагу на якість обробки жирової тканини, яку планується трансплантувати, і намагаються знайти методики, які дозволять значно підвищити приживлюваність жирових клітин.

Дискусія про липофилинг на Естет-порталі дозволила багатьом провідним фахівцям у цій галузі медицини представити свій погляд на проведення цієї операції і відповісти на деякі, найбільш поширені запитання про неї.

Кадочников Сергій Валерійович, к.м.н., провідний пластичний хірург Інституту пластичної хірургії "Віртус"

Які найбільш часті запитання від клієнтів про липофилинг

С.К .: Найчастіше клієнти задають такі питання щодо процедури липофилинга:

  • який час буде зберігатися ефект липофилинг?
  • чи буде розсмоктуватися пересаджена жирова клітковина і наскільки швидко?

Ступінь приживлення пересадженого ліпотрансплантата залежить від зони введення, від його обсягу і від якості отриманого ліпотрансплантата. Якщо мова йде про особу (виличні, щічні області, область повіку-щокового переходу), то ступінь приживлення зазвичай становить 40-50%.

Але я застосовую методики, що покращують виживаність ліпотрансплантата - це його збагачення тромбоцитарной суспензією або тромбоцитарним лізатів.

Ліпофілінг: все що ви хотіли знати про метод?

Крім того, хороша обробка ліпотрансплантата, що зменшує кількість пошкоджених клітин і стромальних домішок, також покращує приживлюваність пересадженою жирової клітковини.

На даний момент відсоток приживлюваності ліпотрансплантата цілком може становити до 70-80%. Використання цих методик можливо завдяки активній взаємодії з клітинної лабораторією.

У яких випадках Ви рекомендуєте цю процедуру

С.К .: Основні показання для липофилинга - втрата обсягу. Якщо взяти до уваги особу, то це щечно-виличні області, періорбітальна зона, верхня, нижня губа, складки маріонеток.

Ліпофілінг носогубних складок: омолодження завдяки власним жиру?

Ліпотрансплантація дає можливість добре заповнити відсутні обсяги, хоча і не дозволяє коригувати дрібні мімічні зморшки. При цьому вона забезпечує стабільний ефект, значно перевершує тривалість ефекту від використання синтетичних наповнювачів.

Я виконую липофилинг різних частин тіла - обличчя, груди, сідниці, гомілки, інші місця депресій, пострубцовие деформації.

З якими іншими процедурами та операціями можна або навіть рекомендується поєднувати ліпофіллінг?

Більшість виконуваних мною ліфтингових операцій на обличчі я комбіную з введенням жирової клітковини. Це, знову ж таки, дозволяє заповнити бракуючий об'єм, піти від ефекту уплощенія особи при підтяжки.

Але найважливіший факт - введення жирової клітковини дозволяє активізувати реваскуляризацию тканин, тобто значно поліпшити кровообіг в них, що в результаті підвищує ефект від операції, робить результати краще і стабільніше.

Думка з перших рук: чесно про липофилинг?

Якщо передбачається повторна процедура липофилинг, як скоро її можна проводити

С.К .: Повторне виконання липофилинг я рекомендую проводити на обличчі через 1,5-2,5 місяця після першого введення. Якщо мова йде про грудях, сідницях, інших зонах тіла - не раніше ніж через 3-6 місяців.

Яка тривалість реабілітаційного періоду після липофилинг? Необхідні умови, які повинен дотримуватися пацієнт?

Ліпофілінг: яких знань про процедуру нам не вистачає?

Якщо проводиться ізольовано процедура липофилинг особи, то реабілітаційний період може становити 2-4 дня. Якщо процедура проводиться одночасно з підтяжкою особи, то і післяопераційний період визначається обсягом операції.