Вагінальне омолодження як спосіб повернути жінці щастя

Жінки терплячі і рідко скаржаться на проблеми зі здоров'ям, вважаючи за краще перетерпіти нездужання або навіть біль. Жінки соромляться говорити про проблеми зі здоров'ям в інтимній сфері, навіть коли про це запитує доктор. Нарешті, жінки далеко не завжди знають, що інтимні проблеми сьогодні цілком можна вирішити за допомогою лазерних процедур, і вагінальне омолодження - це не страшна і не складна операція, а цілком доступна можливість значно поліпшити якість власного життя. Про особливості вагінального фототермолиза і про жіночі проблеми, які можна вирішити за допомогою цієї процедури - читайте в інтерв'ю з експертом на .

Марія Глебовна Соколова, лікар гінеколог вищої категорії, клініка "Віртус"

Чи часто пацієнтки звертаються в клініку з проханнями про вагінальному омолодження?

Пацієнтки вкрай рідко звертаються до лікаря з проханням - проведіть мені вагінальне омолодження. 90% людей, які потребують цій процедурі, або не знають про її існування, або соромляться говорити на таку делікатну тему. Тому, як правило, пред'являються на скарги на симптоми загального старіння організму - тьмяний колір шкіри, поява зморшок, втома, зниження пам'яті і лібідо, відсутність звичного інтересу до життя. Класичне формулювання - "я перестала подобатися собі в дзеркалі".

З специфічних гінекологічних симптомів увагу жінки найчастіше звертається на припливи, болючість при сексуальному контакті, сухість слизових піхви, свербіж. Цікаво зауважити, що про проблеми сечовипускання (нетримання сечі, сильні непереборні позиви до сечовипускання, часті позиви) пацієнтки практично ніколи не говорять, навіть маючи стаж вищеописаних незручностей понад 10 років. Виявити ці порушення можна тільки при активному расспросе!

Мовчання жінки про її проблеми (і це при колосальному порушення якості життя!) Пов'язано в половині випадків - з неефективною медичною допомогою на колишніх етапах, а в половині - з упевненістю в тому, що симптоми з боку сечового міхура є неминучою складовою старіння. Причому в моїй практиці траплялися пацієнтки у віці до 30 !!! років, увірували в незворотність їх "вікової" проблеми після неякісного консультування з боку урологів, гінекологів, терапевтів. Дуже часто при скаргах вони отримували від медичних працівників відповідь: "А що ти хотіла після пологів? А у твоєї матері таке було? Ось, гени не зміниш".

Додають песимізму нашим пацієнткам їх побоювання, що захворювання можна вилікувати тільки хірургічним шляхом. І страх перед операцією сковує жінку в кабінеті доктора при обговоренні стану її здоров'я.

Які очікування від вагінального омолодження у тих пацієнток, які чітко уявляють собі процедуру?

Та невелика частина звернень, коли пацієнтки прицільно шукають процедури інтимного омолодження (в медичному світі метод називається вагінальний фототермоліз), характеризується очікуванням усунення наявних проблем і отримання більш яскравих сексуальних відчуттів, іншими словами - "нової весни в стосунках". 

У моїй практиці є пацієнтки, які, наважуючись на цю процедуру, таким чином робили екстравагантний подарунок сексуальному партнерові. Панянка не попереджала його про перенесений втручанні (благо, період статевої стриманості після процедури становить всього лише два дні), і при черговій близькості партнер був приємно здивований новизною і свіжістю своїх відчуттів.

Які особливості цієї процедури, на Ваш погляд, повинна знати пацієнтка, щоб не бути обдуреними в очікуваннях?

Пацієнтка повинна чітко розуміти, що процедура має як показання, так і протипоказання. Вагінальне оомоложеніе не носить характеру помаху чарівної палички, а є медичним втручанням. Тому для отримання максимального ефекту існує етап обстеження і підготовки слизових. Так, наприклад, якщо має місце атрофія слизових, потрібно розібратися, в чому її причина, скорегувати гормональний фон при порушеннях, призначити місцеве лікування, усунути запальний і інфекційний компонент проблеми, виконати ін'єкції власної плазми, збагаченої тромбоцитами.

Ще жінці потрібно знати, що найчастіше потрібна серія процедур, і визначити заздалегідь точну їх кількість дуже складно, оскільки індивідуальна реакція організму на втручання може як випереджати очікування пацієнтки і лікаря (тоді знадобиться менше, ніж планувалося кількість сесій), так і не виправдати надії ( тоді, наприклад, замість двох, що розраховуються теоретично, знадобиться третя процедура).

Пацієнтка повинна бути готова до невеликих незручностей відновного періоду. Так, перші два дні після лазерного омолодження потрібно утримання від статевого життя, можливий незначний набряк слизових, рідко в першу добу буває підвищення температури до 37, 0 - 37, 2 .

 Дуже важливо, щоб плануючи фототермоліз, жінка розуміла принцип роботи методу. Він заснований на двох ефектах: це реконструкція білка сполучної тканини -коллагена, і активація його синтезу власними клітинами організму за рахунок стимулюючого впливу лазера. Тому оцінювати ефект від першої процедури має сенс через 3-4 тижні.

Тривалість ефекту від проведеного втручання безпосередньо залежить від віку пацієнтки, репаративних ресурсів організму, її гормонального фону, супутніх захворювань. Саме тому ефект може тривати від року до 5-6 років.