Чи всі каші корисні для здоров'я

Здавалося б, що може бути корисніше каші. Однак не всі крупи однаково корисні. Яка ж небезпека криється в звичних стравах з круп? Які каші здатні зміцнити здоров'я, а які можуть їй тільки нашкодити?

Каші з цільної крупи 

Дієтологи запевняють, що корисною може бути виключно цільна крупа. Такими є гречка, коричневий і червоний рис, цільний овес, пшоно і перловка. За допомогою каш і гарнірів з даних круп можна схуднути, проте за умови, якщо вони не наведені в бистроусвояемий форму.

Відомо, що на 80% крупа - це вуглеводи, які розщеплюються до глюкози і служать для людини джерелом енергії. Від швидкості розщеплення залежить рівень глікемічного індексу продукту. Відповідно, цей фактор впливає на швидкість отримання енергії тілом, проте з цієї ж причини організм швидше знову вимагає їжу. Продукти, що володіють високим глікемічним індексом, незамінні для миттєвого відновлення сил. Однак така їжа не підходить для постійного живлення, особливо для тих, хто цілий день проводить за роботою, втупившись в монітор комп'ютера.

Глікемічний індекс продукту може коливатися в залежності від ступеня його теплової обробки. Наприклад, чим довше варити гречану крупу, тим більше вона розвариться, відповідно, і швидше засвоїться, і рівень цукру в крові зросте з більшою швидкістю. 

Каші швидкого приготування 

Каші швидкого приготування, що продаються в пакетиках, по шкідливості нічим не поступаються чистому цукру. Глікемічний індекс таких продуктів - не менше 90. Способом знизити і без того незначний глікемічний індекс вівсяних пластівців може стати відмова від варіння. 

Манка і кус-кус - вельми оманливі крупи. Почнемо з того, що манку і зовсім не можна назвати крупою, адже це рафінована пшениця, а кус-кус - та ж манка, тільки злиплу грудочками. Незважаючи на те, що глікемічний індекс цих продуктів не критичний, корисних речовин в них значно менше, ніж, наприклад, у вівсяній крупі. 

Одним з головних помилок є теорія про те, що секрет стрункості японців криється у вживанні великої кількості рису. Насправді японці не схильні до повноти в силу того, що вживають у великих кількостях овочі, зелень і рибу, а свіжі фрукти служать їм десертами. Глікемічний індекс білого рису досить високий, тому є його кожен день буде фатальною помилкою, можна лише зрідка балувати себе цим продуктом. Альтернативою звичайному рису є бурий і дикий.

Дієтологи рекомендують звернути увагу на такі крупи: пшоно, суміш дикого і бурого рису, перловка, гречка, киноа. У разі якщо дані продукти не перетворені в пластівці і не розмелені в борошно, вони можуть ефективно боротися з почуттям голоду і при цьому не провокують збільшення у вазі. 

джерело