Втягнуті соски - естетичний недолік або медична проблема?

Форма соска на жіночих грудей важлива не тільки з естетичної точки зору. Втягнуті соски не дозволяють здійснити повноцінне грудне вигодовування, оскільки дитина не може захопити сосок губами і утримати його в роті. Нарешті, втягнуті соски можуть свідчити про розвиток у жінки серйозних захворювань грудей, в тому числі онкологічних, при яких змінюється форма соска. Якщо лікар після ретельного збору даних виключає наявність захворювань грудної залози, то пацієнтці може бути рекомендована пластична корекція грудей з формуванням соска правильної форми.

 Проблеми пацієнток, які обумовлені втягнутими сосками

Про втягнуті соски прийнято говорити при такій особливості молочної залози, коли сосок або розташований на одному рівні з ареолой, або інвертований вглиб. Крім естетичної непривабливості грудей з втягнутими сосками і психологічних переживань жінки з цього приводу, крім проблеми з грудним вигодовуванням, втягнуті соски доставляють і інші неприємності. Відсутність виступає соска призводить до постійного подразнення ареоли і її мацерації, в сосковой западинці накопичується жир, сторонні механічні, які призводять до подразнення ніжної шкіри і її запалення.

 Причини, за якими формуються втягнуті соски

Від молочної залози до грудної сосок підходять дрібні молочні протоки, між якими є волокна з сполучної тканини, що кріпляться до більш глибоко розташованих тканин молочної залози. Якщо з яких-небудь причин пучки цих сполучнотканинних волокон занадто короткі, вони втягують сосок всередину грудей. Причини, за якими це може відбуватися, наступні:

недорозвинення статевих органів або патології в їх функціонуванні;

недостатній розвиток молочних проток;

спадкова схильність;

тривале носіння тісної білизни.

Втягнуті соски можуть бути ховаються - коли при годуванні грудьми або при сексуальної стимуляції вони витягуються, а також щільно інвертованими - коли вони не виступають над ареолой ні за яких обставин.

 Методи лікування, корекції втягнутих сосків

Втягнуті соски можуть коригуватися хірургічним і нехірургічним шляхом. Без хірургічного втручання витягування соска проводиться за допомогою спеціальної вакуумної накладки на молочній залозі. Суть її впливу полягає в спробах подовжити сполучнотканинні волокна, за рахунок чого сосок витягується вперед. У разі переховуються сосків це цілком ефективний метод корекції.

Якщо мова йде про щільно інвертовані соски, то для корекції знадобиться більш радикальне втручання. Вибір методики пластичної операції по корекції втягнутих сосків залежить від того, чи планує пацієнтка надалі здійснювати годування грудьми.

Якщо грудне вигодовування не планується, то при пластичної операції проводиться розсічення сполучнотканинних пучків разом з молочними протоками. Тон в цьому випадку більше нічим не утримується всередині молочної залози і подовжується, але годувати дитину грудьми більше не вдасться.

При бажанні пацієнтки зберегти цілісність молочних проток проводиться більш складна мікрохірургічна корекція, коли через невеликий надріз біля основи ареоли обережно розсікаються тільки волокна сполучної тканини, а потім сосок акуратно відтягується вперед і фіксується.

Операція по корекції втягнутих сосків часто проводиться в поєднанні з корекцією грудей - її форми, розміру, з підтяжкою грудей. Пацієнтка повинна бути попереджена про те, що після операції з корекції втягнутих сосків буде знижена чутливість сосків і ареол протягом декількох тижнів. Крім того, реабілітаційний період, що включає ряд обмежень, теж триває кілька місяців після пластичної операції.