Анальгін і алкоголь сумісність, через скільки можна пити, наслідки

Анальгін можна з упевненістю назвати найпопулярнішим знеболюючим препаратом на пострадянському просторі. Люди використовують Анальгін при різних обставинах. Але абсолютно точно можна сказати, що лікуватися анальгін не варто в тих випадках, коли напередодні було випито спиртні напої. Оскільки вживання Анальгіну і алкоголю може призвести до тяжких наслідків.

застосування Анальгіну

Анальгін є представником нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ). Діючою речовиною препарату є метамізол натрію. Анальгін має знеболюючу, жарознижуючу, а також протизапальну типи дії.

Показаннями до вживання Анальгіну є:

 • мігрень,
 • Зубний біль,
 • невралгія,
 • радикуліт,
 • менструальний біль,
 • післяопераційні болі,
 • Лихоманка при простудних захворюваннях.

Анальгін випускається в декількох лікарських формах: таблетках, супозиторіях, розчинах для ін'єкцій. Розчини в основному застосовують в лікувальних установах. А ось таблетки використовуються більш широко, у більшості людей вдома напевно знайдеться пластинка Анальгіну в аптечці.

Взаємодія Анальгіну з алкоголем

В анотації до анальгіну зазначено, що вживати препарат з алкоголем не можна. А все тому, що Анальгін з етанолом вступають в фармакологічне взаємодія. По суті, вони підсилюють ефекти один одного. Чим це може загрожувати?

Посилення токсичної дії алкоголю

важливо

Анальгін посилює ефекти етанолу. Це означає, що одночасне використання Анальгіну з алкоголем, ймовірно, викличе сильне сп'яніння, а то і отруєння алкоголем.

Перш за все, постраждає нервова система. Комбінація Анальгіну з етанолом має виражену гальмівну дію - з'являється сильна сонливість, слабкість, загальмованість. Можлива також і протилежна реакція - сильне збудження, занепокоєння, сплутаність свідомості.

Навіть мала доза алкоголю, випита з анальгіном, може привести до найсильнішої інтоксикації. Отруєння алкоголем проявляється такими симптомами як:

 • Нудота з блювотою,
 • Біль в животі,
 • запаморочення,
 • Головний біль,
 • озноб,
 • порушення координації,
 • підвищення тиску,
 • Втрата свідомості,
 • судоми.

Поява побічних ефектів Анальгіну

Алкоголь в свою чергу також підсилює токсичну дію Анальгіну. А це загрожує появою побічних ефектів препарату. Так, одним з побічних ефектів Анальгіну є нефротоксичність. Токсична дія Анальгіну на нирки проявляється у вигляді розвитку інтерстиціального нефриту, оліго- і анурії. Особливо великий ризик появи нефротоксичности при вживанні Анальгіну відзначається у людей, що мають захворювання нирок в анамнезі.

Відносно патологічного впливу на печінку Анальгін більш безпечний, ніж парацетамол. Але і вживання Анальгіну з алкоголем може призвести до розвитку такого побічного ефекту, як токсичний гепатит. І це не дивно, адже з одним анальгін печінку може впоратися. Але коли до анальгіну додається ще одне токсичну речовину - етанол, тоді вже печінка не витримує.

розвиток агранулоцитозу

Окремо варто згадати про агранулоцитозе, як найбільш небезпечному побічний ефект Анальгіну. Власне з цієї причини багато країн відмовилися від використання метамізолу натрію. Агранулоцитоз - це патологічний стан, який характеризується критичним зниженням кількості зернистих лейкоцитів в крові. Лейкоцити - це захисники організму. Вони першими розпізнають і атакують мікробів, які потрапляють в організм.

Коли рівень зернистих лейкоцитів знижується, починають безперешкодно прогресувати інфекції. Людини долають афтознийстоматит, ангіни, пневмонія. Може навіть розвинутися сепсис з летальним результатом. До слова, алкоголь сам по собі також здатний приводити до розвитку агранулоцитозу. Виходить, що одночасне використання Анальгіну з алкоголем удвічі збільшує ризик появи цього небезпечного стану.

Через скільки можна пити алкоголь після Анальгіну?

Отже, вживати Анальгін з алкоголем категорично протипоказано, адже ця гримуча суміш може призвести до небезпечних наслідків. Але який інтервал часу повинен бути між вживанням Анальгіну і алкоголю? Щоб відповісти на це питання, потрібно звернутися до фармакокінетики медикаменту. Після вживання Анальгін швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту в кров. Терапевтичний ефект досягається приблизно через 20-30 хвилин і триває ще пару годин. Концентрація Анальгіну знижується до мінімальної через 9-12 годин. Тобто, через цей проміжок часу після вживання Анальгіну можна прийняти алкоголь.

Чи можна вживати Анальгін на ранок при похміллі, коли голова болить настільки, що без знеболюючого не обійтися? Чим більше випито, і чим більше фортеця напоїв, тим довше буде виводитися алкоголь. Так, 100 мл коньяку виведеться з організму приблизно за 4 години, а 100 мл горілки за 7 годин. Випити Анальгін можна тільки тоді, коли від етанолу в організмі не залишиться сліду.

Григорова Валерія, лікар, медичний оглядач