Зелена кава для схуднення користь і шкода

Зелена кава сьогодні - це одне з найбільш розрекламованих новомодних засобів для схуднення. Згідно багатообіцяючим розповідями цей чудодійний продукт здатний назавжди позбавити людину від зайвих жирів, накопичених в його тілі. Правда це чи черговий прийом шахраїв, охочих заробити на чужих проблемах? Розглянемо основні рекламні гасла продавців "Зеленого кава для схуднення" і спробуємо оцінити, наскільки вони відповідають дійсності.

Зелена кава і його походження

Цікаво, що в природі існує всього два основних види кавових зерен: арабіка і робуста. Робуста - більш дешевий сорт, він вважається і менш якісним. Робуста не має яскравого смаку, напій виходить міцним і гірким, з неприємним землянистий присмаком. Дешевизна цього сорту кави обумовлена ​​простотою його вирощування: робуста невибаглива і вимагає набагато менше догляду.

Варто задуматися, чому постачальники зеленої кави не вказують на своїх сайтах, з якого саме виду кавових дерев збираються ці "чудодійні зерна".

У Росії найчастіше можна знайти зелену каву з Індії, Ефіопії, Колумбії і Бразилії в наступних видах:

  • Натуральна кава в зернах;
  • розчинна кава без обсмажування гранульований;
  • мелений необсмаженого кави;
  • сублімований зелену каву.

Зелена кава - це сертифікований продукт 

Це дійсно так, але ліцензії та сертифікати є підтвердженням того, що зелений напій безпечний для здоров'я, і ​​аж ніяк не гарантують ефекту зниження ваги. Оскільки гарантувати ефект схуднення від вживання зеленої кави можна тільки на підставі проведених рандомізованих клінічних досліджень, які, звертаємо вашу увагу, не проводилися. Так чи варто сліпо довіряти рекламі?

Зелена кава - джерело великої кількості хлорогенова кислоти

Це правда. Зелені зерна багаті хлорогенова кислотою - речовиною, яка, працюючи спільно з кофеїном, сприяє спалюванню жирів, і тому є хорошим помічником в боротьбі із зайвими кілограмами. Дія хлорогенова кислоти полягає в тому, що вона не дозволяє глікогену розщеплюватися в м'язовій тканині і печінці, тим самим стимулюючи організм отримувати швидку енергію за рахунок спалювання жирів. Природно, глікоген не може накопичуватися в організмі нескінченно, і прийде момент, коли потрібно буде використовувати його запаси. Як правило, це фізичне навантаження, при якій витрачається накопичився глікоген. З цього випливає висновок, що зелена кава може приносити відчутний ефект схуднення тільки в поєднанні з тренуваннями.

Також варто розуміти, що організм людини в процесі своєї життєдіяльності витрачає обмежена кількість енергії, і відповідно, спалює обмежена кількість накопичених жирів. Тому процес схуднення обов'язково має на увазі перегляд харчування, а саме зниження обсягів споживання жирної їжі. При недотриманні маложирна дієти практично нереально скинути зайву вагу, навіть якщо пити зелений кави літрами. Так чи варто витрачатися на дорогий, але при цьому сумнівний продукт? Може все-таки буде більш ефективно звернутися за допомогою до дієтолога або придбати річний абонемент в спортивний зал?

Зелена кава містить речовини, корисні для здоров'я

Відомо, що хлорогенова кислота, яка є в складі зеленої кави, є хорошим помічником в боротьбі з передчасним старінням, хворобою Паркінсона, цироз і раковими клітинами. Але справедливості заради варто відзначити, що ця речовина міститься не тільки в розрекламованому "чудодійний" зеленому кави, але і в звичайному дешевому розчинній кавовому напої, не кажучи вже про натуральному грамотно приготованому кави. Крім того, хлорогенова кислота є в корені цикорію, плодах і листі чорниці, які можна абсолютно безкоштовно знайти в найближчому лісі. Дійсно, зелений кава здатна наситити організм великою кількістю незамінних жирних кислот, що благотворно впливають на серце і судини, однак ці ж речовини можна знайти і в звичайних обсмажених зернах.

Зелена кава допомагає позбавитися від зайвої рідини

Завдяки сечогінним властивостям кофеїну зелену каву дійсно допомагає виводити зайву рідину з організму, що на перших порах нерідко приносить користь, адже знижується ризик набряків, що перешкоджають процесу схуднення. Однак, для цієї мети краще застосовувати не сечогінні препарати, а без солі дієту, оскільки кошти з сечогінним ефектом сприяють виведенню з організму корисних мінеральних речовин, зокрема, калію, що грає важливу роль в роботі серця і судинної системи, і кальцію, якого потребує кісткова система. Тому схуднення за допомогою розрекламованого зеленої кави може не тільки принести короткочасний ефект, але і мати небезпечні для здоров'я наслідки.

Зелена кава знижує відчуття голоду

Безперечно, будь-кави, незалежно від кольору, кілька притупляє відчуття голоду. Але для ефективного схуднення краще використовувати грамотно вибудувану дієту і вживати продукти, що знижують апетит. Об'єктивніше буде витратити певну суму на оплату прийому у хорошого дієтолога, ніж на покупку сумнівного напою.

Протипоказання до вживання зеленої кави

У гонці за стрункою фігурою не слід забувати про своє здоров'я, адже очікуваного ефекту від чудодійних засобів можна і не отримати, а ось завдати шкоди організму - запросто. Так, зловживати зеленим кави небезпечно для людей, що мають хоча б одну з перерахованих проблем зі здоров'ям:

  • артеріальна гіпертензія;
  • аритмія;
  • гастрит;
  • виразка шлунка і дванадцятипалої кишки.

Спираючись на вищесказане, можна зробити наступний висновок: розрекламований зелену каву - це не панацея, а черговий продукт сумнівного походження. Вся інформація про чудодействен зеленого кава, яку можна зустріти в мережі, не підтверджена ніякими дослідженнями, а значить довіряти їй - себе обдурити. На сьогоднішній день, на жаль багатьох, наука ще не придумала ніякого іншого більш ефективного способу, що дозволяє прибрати зайву вагу, ніж заняття спортом в поєднанні з правильним харчуванням.