Зелений наліт на язиці

Зелений наліт на язиці - це поява на слизовій поверхні органу субстрату, який має відповідний колір. Найчастіше зелений наліт свідчить про який-небудь патологічному процесі, що протікає в організмі. Кваліфікований лікар завжди в змозі тільки за кольором накладення, його щільності і характеру припустити наявність тієї чи іншої проблеми. Адже в нормі поверхню органу покрита невеликим нальотом, але він легко піддається чищенню, виробленої в ранкові години. Після чого мова набуває рівний рожевого забарвлення. Будь-яка зміна кольору, збільшення обсягу накладень, труднощі їх зняття вже свідчать про наявність ряду проблем.

Що стосується нальоту саме зеленого кольору, то він з'являється рідше, ніж накладення, наприклад, жовтого або коричневого відтінку і найчастіше свідчить про наявність грибкових захворювання.

Зміст статті:

 • Причини появи зеленого нальоту на мові
 • Симптоми зеленого нальоту на мові
 • Діагностика зеленого нальоту на мові
 • Лікування зеленого нальоту на мові

Причини появи зеленого нальоту на мові

Серед причин, що призводять до появи зеленого нальоту, можна виділити наступні:

 • Відсутність гігієни ротової порожнини або її неправильне проведення.

 • Хвороби органів, що входять до складу шлунково-кишкового тракту.

 • Нераціональне харчування, відсутність вітамінів або їх недостатнє надходження в організм з їжею.

 • молочниця.

 • печінкова патологія.

 • зниження імунітету.

 • Прийом деяких лікарських засобів, зокрема, антибіотиків.

 • Вірус імунодефіциту людини.

 • Споживання алкоголю і наркотиків, а також тютюнопаління.

 • Підвищення рівня білірубіну в крові.

 • Глоссіт- бактеріальне або грибкове запалення язика.

 • Жовтяниця стає причиною позеленіння або пожовтіння мови особливо на початкових етапах розвитку хвороби.

 • Гормональні зміни в організмі, зокрема статеве дозрівання.


Симптоми зеленого нальоту на мові

Так як зелений наліт є самостійним симптомом ряду хвороб, то він може відрізнятися за деякими супутнім ознаками.

Серед них можна виділити:

 • Товщина накладення на мові. Цей симптом може розповісти про ступінь хвороби, що викликала наліт. Якщо шар тонкий, то патологія тільки зароджується, наприклад, це може бути ГРВІ чи грип. Коли шар накладення товстий, то хвороба прогресує тривалий час і, швидше за все, пов'язана вона з більш серйозними проблемами, ніж легка інфекція.

 • Важливим симптомом є місце розташування нальоту: повністю чи мову покритий їм, або накладення розташовуються окремими ділянками.

 • Легкість відділення нальоту від органу. Якщо він м'який і прибрати його легко, то в деяких випадках це може бути варіантом норми. Якщо накладення викликані патологією органів, то наліт ущільнюється і зняти його стає проблематично.

 • Залежно від причини, що викликала утворення нальоту, змінюється його консистенція. Він може бути вологим або сухим, сирнистим або жирним.


Діагностика зеленого нальоту на мові

Для того, щоб визначити причину, волає забарвлення язика в зелений колір, необхідно звернутися за допомогою до лікаря. Винятком є ​​лише випадок, коли мова стає зеленого кольору через прийому їжі, здатної забарвити орган природним способом.

Насамперед лікар повинен вислухати скарги пацієнта і провести візуальний огляд мови, на якому утворився наліт. Для більш досконального вивчення органу доктор може скористатися шпателем. Він оцінює його товщину, рухливість, колір мови, стан сосочків, рельєфність поверхні пластини.


Лікування зеленого нальоту на мові

Після проведеної діагностики лікар або призначить додаткові дослідження, або перенаправить пацієнта до іншого фахівця, або почне лікування самостійно. Якщо причиною утворення зелених накладень на органі є неграмотна гігієна ротової порожнини, то доцільно доглядати за нею більш ретельно. Чистити слід не тільки зуби, але і ясна, і поверхню язика. До того ж після кожного прийому їжі необхідно полоскати рот. Для цього можна скористатися як звичайною водою, так і спеціальними антисептичними розчинами. Вони краще дозволяють усунути зелений наліт, який викликаний хвороботворної флорою. В якості такого засобу можна використовувати мірамістин. Це антисептик, потримати який в роті необхідно не більше хвилини, щоб усунути хвороботворні мікроорганізми. Також для цієї мети можна скористатися розчином хлорофіліпту. Це засіб виготовлено на основі ефірного маса евкаліпта, за рахунок чого має противірусну, протизапальну і антибактерицидну дією. У тому випадку, якщо ретельна гігієна ротової порожнини не допомагає впоратися з зеленим нальотом, то варто шукати іншу причину його виникнення.

Коли до утворення зелених накладень призводить застій жовчі, лікарями призначаються кошти для усунення цього процесу. Як лікарські препарати використовуються: Холензим, Вігератін, ліобіл. Також основна терапія може бути доповнена такими засобами, як Аллохол або Танацехол.

Якщо наліт був викликаний проблемами з печінкою, то доцільно призначення гепатопротекторів. Їх дія спрямована на відновлення функції органу за рахунок регенерації клітин печінки. В якості таких засобів можуть виступати Карсил, Легалон і інші.

Якщо наліт утворився в результаті вірусної інфекції та зниження імунітету на цьому тлі, то лікарями призначаються противірусні препарати. При необхідності можуть застосовуватися антибіотики різних груп.

Коли наліт з'являється в результаті грибкової інфекції, пацієнту необхідно пройти курс протигрибкової терапії. Для цього використовуються такі засоби, як Микосист, Флуконазол і інші.

При інтоксикації організму використовуються адсорбенти - Енетеросгель і дофамінові блокатори - Реглан.

Найчастіше, незалежно від того, що послужило причиною утворення нальоту зеленого кольору, пацієнтові призначають курс вітамінів, для підвищення захисних сил організму і нормалізації процесів, в ньому протікають.