Причини некрозу міокарда

Гострий інфаркт міокарда сприяє розвитку некрозу ділянки серцевого м'яза. Це відбувається в результаті гострої коронарної недостатності викликаної раптовим припиненням кровотоку по коронарної артерії або недостатньою кількістю кисню і поживних речовин, споживаних міокардом.

Інфаркт міокарда може спровокувати закупорка одного з судин тромбом, який утворюється в районі атеросклеротичної бляшки. Необхідно розуміти, що при серцевих захворюваннях потрібна завжди екстрена допомога, при перших симптомах необхідно звертатися за допомогою до лікаря, тому, що така підступна хвороба прогресує швидко.

Коду тромб перекриває судину живить серце, запасу кисню вистачає на 10 секунд. Потім ще 30 хвилин серцевий м'яз залишається життєздатною і за цей короткий період ще можна врятувати серце за допомогою інтенсивної терапії. Але якщо не надати допомогу, то починаються незворотні зміни в клітинах і через 3-6 годин від початку порушення прохідності кровоносних судин м'яз серця на цій ділянці гине.

Некроз може вражати всю товщу міокарда (трансмуральний) або захоплює невелику ділянку, в залежності від розміру омертвілі ділянки називають - крупно і дрібновогнищевий інфаркт. Клінічна картина інфаркту міокарда складна й різноманітна, це ускладнює встановлення правильного діагнозу в максимально короткий термін.
виявлення діагнозузасноване на трьох характерних показниках:

· Типовий больовий синдром

· Зміни на електрокардіограмі

· Зміни параметрів біохімічного аналізу крові

Біль, найперший симптом цього захворювання, вона може бути різною за інтенсивністю та тривалістю. Людина може відчувати тривалу стискає, давить біль за грудиною в області серця, з іррадіацією в руку, шию, спину область лопаток, але симптоми можуть проявлятися дискомфортом і перебоями серця.

Буває і так, що біль зовсім відсутня і тільки блідість шкіри, холодний піт і непритомний стан є сигналом хвороби. Важкі в діагностиці випадки, корду захворювання проявляється утрудненням дихання з задишкою і болем в животі. Щодня лікарі-кардіологи приймальних відділень лікарень проводять діагностику пацієнтів, які звернулися зі скаргами на відчуття болю в грудному відділі.

Якщо при обстеженні виникають проблеми з діагнозом тоді необхідно провести визначення в крові маркерів некрозу міокарда. Виявлення рівня маркерів некрозу міокарда допомагає визначити ступінь тяжкості стану і вибрати максимально сприятливий лікування.


Види маркерів некрозу міокарда

Існують критерії вимог до біохімічного маркера:

· Висока специфічність;

· Висока чутливість до некрозу міокарда;

· Досягнення значимого рівня за короткий час від початку симптомів і збереження його протягом декількох днів;

На жаль поки такого одного ідеального маркера володіє всіма цими критеріями не існує.

Для діагностики інфаркту міокарда використовують:

1. Ранній маркер:

· Миоглобин - складний білок м'язів, що зв'язує стерпний гемоглобіном кисень з утворенням оксимиоглобин, забезпечує працюючий м'яз запасом кисню. Це так званий дихальний пігмент м'язової тканини людини, його вміст у сироватці крові підвищується в межах 2 год після виникнення симптомів інфаркту. Як самостійний маркер не використовується через низьку спецефичности.

· Серцева форма креатинфосфокінази (КФК) - також присутній в м'язової тканини людини, для діагностики ІМ визначають масу даного ферменту а не його активність, оскільки він має низьку специфічність відносно некрозу міокарда. З'являється в сироватці крові через 3-4 год після початку патологічних процесів.

· Серцева форма білка, що зв'язує жирні кислоти - має чутливість при виявленні некрозу міокарда;

2. Пізній маркер має високу специфічність і показує діагностичний результат через 6-9 годин:

· Лактатдегидрогеназа (ЛДГ) - цитозольний білок з п'ятьма ізоензимами. Через пізню підвищення концентрації в сироватці крові маркер ЛДГ не застосовується при ранній діагностиці інфаркту міокарда.

· Аспартатамінотрансфераза (АСТ) - у великій кількості міститься в печінці, має низьку специфічність відносно некрозу міокарда. Для діагностики застосовується в поєднанні з чутливими і специфічними маркерами.

· Серцеві тропоніни I і Т- висока специфічність і чутливість дозволяє називати даний маркер "золотим стандартом" при біохімічних дослідженнях. В даний час це найбільш переконливий маркер.

Тривалість виявлення маркера допомагає уточнювати діагноз інфаркту міокарда в пізні терміни. Для точного визначення термінів хвороби досліджують "короткоживучі" маркери некрозу. Біомаркери некрозу міокарда вимірюються у всіх хворих з симптомами гострого коронарного синдрому.