Причини зайвої ваги 9 хвороб, від яких набирають вагу

Щільно поїсти і захоплюватися солодощами - це ще не причини стрімкого підвищення маси тіла. Точніше, не єдині провокатори ожиріння. Існує ряд захворювань, розвиток яких веде до стрімкого наростання жиру і зайвих кілограмів.

Причини зайвої ваги часто залежать від злагодженої роботи внутрішніх систем і органів. В основному, що може провокувати ожиріння - це гормональні збої і порушення тих органів, які продукують гормони (гіпоталамус, наднирники, щитовидна залоза, яєчники). Розглянемо 9 хвороб, які провокують набір зайвої ваги, а також погіршення стану і самопочуття.

Причини зайвої ваги, котрі необхідно знати

Дуже часто нам здається, що зайва вага це банальне переїдання і варто нам зменшити денний раціон і всі проблеми підуть самі собою. Але нічого подібного не відбувається

Є три "кити" причин, які провокують ожиріння і заважають скинути вагу

  • психологічні причини: Переживання, стреси, постійна тривожність, туга, багато негативізму в життєвої позиції, недосип.
  • причини, які пов'язані з харчуванням: Надмірне вживання жирної і солодкої їжі, фастфуда, нерегулярне і незбалансоване харчування, захоплення переїданням після дієти, голодування;
  • причини, пов'язані з фізичним навантаженням, а точніше з її відсутністю: малорухливий спосіб життя, обмеження фізичного навантаження, сидяча робота.

Перераховані вище причини є тільки вершиною айсберга, чому відбувається накопичення жиру і починається ожиріння. Крім того, головними причинами, які займають 80% цього айсберга - це проблеми зі здоров'ям.

Читайте також: Вагомий фактор: чому ми виправляється без особливих на те причин

9 захворювань, що провокують зайву вагу

Порушення функціонування кори надниркових залоз веде до надмірного виділення гормону кортизолу, що може провокувати зайву вагу.

Синдром Іценко-Кушинга можливо діагностувати відразу після огляду хворого: головним симптомом є значне збільшення маси тіла.

В надлишку гормон кортизол в організмі може запускати різні порушення обміну речовин. Цей гормон провокує розпад білка і веде до підвищення цукру в крові. Це впливає на швидке зменшення м'язової тканини, і збільшення жирових відкладень. В основному жир накопичується на талії і стегнах, в області підборіддя, при цьому ноги і руки не поправляються і залишаються тонкими.

Синдром Іценко-Кушинга не можна залишати без лікування і контролю з боку медиків. Це загрожує не тільки ожирінням, але і розвитком раку і летальним результатом.

Гіпотиреоз: збої в роботі щитовидної залози

Це захворювання пов'язане зі зменшенням продукування гормонів щитовидною залозою. Воно може протікати безсимптомно і довго маскуватися. Зниження кількості гормонів веде до уповільнення метаболізму, і, як наслідок, до збільшення накопичення жиру. Основні симптоми можуть збити з пантелику, списуючи все на виснаження нервової системи або авітаміноз: втома, швидка стомлюваність, порушення пам'яті, сонливість, значне зниження працездатності, анемія, запори, розлад менструального циклу.

Чи знаєте ви

Генетика всьому виною

Такі генетичні патології як синдром Лоренса-Муна-Бідля, синдром Прадера-Віллі або ж синдром Карпентера розвиваються через збої роботи гіпоталамуса. Надлишок гормонів в організмі провокує постійні переїдання - людина не може розрізнити, наситився організм чи ні. Якщо постійно перенасичувати шлунок їжею, він розтягнеться, настане розлад травлення і почне проявлятися ожиріння.

Дізнайтеся, що є Дієта 5 ложок. Як можливо схуднути не відчуваючи почуття голоду

Порушення гіпоталамуса тягнуть за собою не тільки проблеми з вагою, але і зниження розумової активності, що може спричинити відсталість і обмеженість. Крім того, такі порушення часто супроводжуються вадами розвитку: асиметрією черепа, викривленням хребта, збільшенням числа пальців на руках чи ногах.

Гіпофізарне ожиріння - Адіпозогенітальная дистрофія

Після травмування або пошкодження гіпоталамо-гіпофізарної системи можливий розвиток даного виду ожиріння. У центрі проблеми набору ваги знаходиться неправильний розвиток статевої системи. Затримка статевого розвитку може провокувати накопичення жиру. Виявляється в дитячому або юнацькому віці, в період статевого дозрівання.

Важливо! Батькам варто звернути увагу на послідовність набору ваги дитиною: чи є вага нормою або перевищує. Якщо вага дитини без медичного пояснення стрімко зростає, слід пройти обстеження і з'ясувати причини зайвої ваги.

синдром Піквіка

Це захворювання характеризується ожирінням і виникненням дихальної недостатності. Патології легень при розвитку цього синдрому не спостерігаються. Хворому доводиться частіше вдихати і видихати через велику вагу і округлості форм. Цей синдром найчастіше розвивається у чоловіків у віці від 40 до 60 років.

Вчені не можуть пояснити, в чому причина розвитку даного синдрому. Починається стрімкий набір зайвої ваги після порушень центральної нервової системи, що призводить до розладу сну, підвищення апетиту, невпевненості в собі. Хворі відчувають слабкість, сонливість і надмірний апетит - це найлютіші вороги нормальної ваги і здорового зовнішнього вигляду.

Читати більше: Дієта доктора Орніша: правильне харчування може змінити навіть гени

инсулинома

Це новоутворення, яке складається з β-клітин острівців підшлункової залози - провокує викид великої кількості інсуліну в кров. В результаті чого, інсуліну в крові стає більше, цукру - менше, що призводить до гіпоглікемії.

Напади характеризуються холодним потом, тремтінням, тахікардією, відчуттям підвищеної голоду і страху, порушеннями слуху, голосу, зору, мови. У важких випадках у хворого можуть початися судоми і кома.

клімактеричний ожиріння

В процесі настання клімаксу у жінок знижується вироблення статевих гормонів, що продукуються яєчниками. Ці призводить до накопичення надлишкового жиру за жіночим типом (стегна, живіт, ноги, підборіддя). Цей тип ожиріння може виникнути після хірургічного видалення яєчників.

Читайте також: Затримка менструації: чим загрожує збій циклу

Психічні розлади

Багато психічні захворювання супроводжуються поліфагія - безмірним "обжерливістю". Це може бути шизофренія або недоумство. Хворі настільки захоплюються процесом споживання їжі, що не помічають, коли настає сигнал про насичення, тому переїдають і починається ожиріння.

Синдром полікістозних яєчників

Це захворювання є збільшення в жіночому організмі чоловічих статевих гормонів, в результаті чого виникає надлишкове покриття тіла волоссям (за чоловічим типом), відсутня овуляція і, як наслідок, розвивається безплідність, спостерігається порушення менструацій або їх відсутність. Також це захворювання провокує набір зайвої ваги через порушення роботи статевої системи.

Причини зайвої ваги можуть бути найрізноманітніші. За статистикою лише 25% випадків ожиріння трапляються через розвитку захворювання в організмі. Решта 75% випадків набору зайвої ваги відбуваються через відсутність необхідної фізичної активності, неправильне харчування і нераціонального вживання калорій.