Ягоди годжі при вагітності - можна чи не можна?

Ще якихось пару-трійку років тому складно було уявити, що наші люди замучать питаннями типу: "А чи можна ягоди годжі при вагітності?"

Фото: Depositphotos.com. Автор: HandmadePicture.

Що за ягоди такі? Для тих, хто не читав статтю про їх корисні властивості, дозволю собі короткий екскурс. За інтригуючою назвою ховається дереза ​​звичайна (лат. Lycium Barbarum, або Lycium Chinense).

Найпростіше червонувато-оранжевого кольору плоди можна купити в сушеному вигляді. У них солодкий, злегка кислуватий, трохи терпкий смак. Коротше, той же барбарис, тільки в профіль. А кому-то ці сушені ягідки найбільше нагадують родзинки, хоча і колір і смак відрізняються.

У чому користь

Чому взагалі виникло питання щодо прийому ягід годжі під час вагітності? Справа в тому, що вони занадто корисні (не випадково вони знайшли таке широке застосування в традиційній китайській медицині), щоб так просто від них відмовитися, і містять:

  • 18 амінокислот;
  • високий рівень антиоксидантів з розряду каротиноїдів (як бета-каротин і зеаксантин);
  • вітаміни E, C, A, B1, B2, B6;
  • незамінні жирні кислоти омега-6 і омега-3;
  • 21 мікроелемент, включаючи залізо і цинк, мідь і селен, кальцій і германій, магній, фосфор, марганець і т. Д.

Ягоди годжі володіють антибактеріальними, протизапальними, антиоксидантними та протигрибковими корисними властивостями. Вони зміцнюють імунну систему.

Характеризуються найбільш високим серед ягід ORAC (показник антиоксидантної активності), що має на увазі потужні протипухлинні і омолоджуючі ефекти.

Плоди дерези захищають нашу ДНК від ушкодження вільними радикалами, підвищують рівень енергії, стимулюють відтворення гормону росту, нормалізують тиск, а також баланс холестерину і цукру в крові, захищають від захворювань очей і багато іншого.

Є сумніви

Вагітні жінки повинні їсти за двох. Це не час для дієт і інших обмежень в їжі, хіба що багато майбутні матусі відмовляються від нездорової їжі і правильно роблять.

Якщо немає специфічних ускладнень під час вагітності, рекомендується їсти майже все, за винятком крахмалистой калорійної їжі, сирих яєць і сирого м'яса, а також непастеризованих молокопродуктів, щоб уникнути отруєння сальмонелою.

Що стосується вживання ягід годжі вагітними жінками, до сих пір немає чітких наукових даних, які б прояснили справу і з високою часткою ймовірності дозволили сказати: "можна" або "не можна".

Медичне співтовариство розділилося на два табори. Одні радять їсти вагітним по 10 г ягід дерези звичайної в день для отримання всіх необхідних вітамінів, мінералів і антиоксидантів. Є думка, що годжі допомагають впоратися з ранковою нудотою і нездужанням.

Інші вважають, що ці ягоди можуть спровокувати викидень, збільшують ризик маткових скорочень, так як містять абортивні з'єднання. Поки ці твердження є бездоказовими.

Отже, вибір залишається за вами. Але перш за все вам слід поговорити зі своїм гінекологом, щоб мінімізувати всі ризики.

У яких випадках не можна

Явними протипоказаннями до прийому ягід годжі є такі супутні вагітності захворювання, як діабет і високий кров'яний тиск.

При прийомі антикоагулянтів (наприклад, варфарину) в обов'язковому порядку потрібна лікарська консультація. У вищеописаних випадках негативний вплив може чинити міститься в плодах бетаїн.

Це може означати кровотечі, падіння артеріального тиску, непритомність і нудота.

У бетаина двоїста природа впливу. Оскільки він знижує рівень амінокислоти гомоцистеїну в організмі, то запобігає хворобам серця, інсульти, атеросклероз і захворювання периферичних судин. З іншого боку, його прийом може призвести до порушення функціонування нирок та інших систем, а ще спровокувати викидень.

Найбільшу стурбованість викликає високий вміст селену в плодах, що загрожує вродженими дефектами плоду. На мій погляд, це самий вагомий аргумент на користь відмови від прийому плодів годжі, поки ви чекаєте малюка. Хоча в невеликих кількостях (до 5 ягід щоранку) шкоди дитині вони не завдадуть.

Якщо ви страждаєте від сезонної алергії на пилок будь-яких рослин, це також може стати перешкодою до прийому плодів дерези звичайної, оскільки вони здатні посилювати симптоми полінозу.

Як бачите, при годуванні грудьми і під час вагітності годжі можуть послужити вам як погану, так і хорошу службу, тому сто разів подумайте, перш ніж включити їх в свій раціон.