Ягода здоров'я - неймовірні властивості кислого кульки

Пошкодження клітин людського організму вільними радикалами - одна зі складових процесу старіння. Активну боротьбу з вільними радикалами ведуть антиоксиданти, одним з кращих джерел яких є маленька червоненька ягідка - журавлина. Цей "кислий кулька" (саме так перекладається назва журавлини з латині) займає почесне місце в списку найбільш корисних для здоров'я продуктів. Сьогодні розповість, чим корисна журавлина, чим обумовлена ​​її користь для організму, а також чи можна переборщити з вживанням цієї ягоди.

Чим корисна журавлина - розкажуть корисні речовини в складі ягоди

Журавлину можна вживати свіжої, замороженої, сушеної, а також у вигляді соків, соусів, желе, чаїв, додавати в різні страви для смаку і краси. Велика кількість фітохімічних елементів, а також мала кількість калорій і мізерне - цукру і жирів - часткову відповідь на питання, чим корисна журавлина.

 1. Проантоціанідіни обумовлює "антиоксидантну міць" журавлини, в змісті цього антиоксиданту їй просто немає рівних.
 2. Чашечка свіжих ягід журавлини - це всього 46 калорій.
 3. Електроліти, в тому числі калій і натрій, в журавлині добре збалансовані.
 4. Низький глікемічний індекс (на замітку діабетикам).

Також в чашці журавлини містяться такі процентні частки добової норми вітамінів і мінералів:

 • вітамін С - 24%;
 • магній - 20%;
 • харчові волокна - 18%;
 • вітамін Е - 8%;
 • мідь - 7%;
 • вітамін К - 6%;
 • вітамін В5 - 6%.

Найпотужніші фітохімічні елементи журавлини:

 1. антоцианіни - знищують вільні радикали, сприяють втраті ваги, знижують рівень холестерину, сприяють боротьбі з раком грудей.
 2. квертицин - протизапальний фітохімічний елемент, здатний знижувати алергічні реакції, послаблює болі в суглобах, запальні процеси в стінках артерій.
 3. бензойна кислота - потужний антисептик, знижує ризик розвитку інфекції, знищує хвороботворні бактерії і допомагає позбавити від акне, інфекцій сечостатевих шляхів.
 4. Епікатехіни - знижують ризик захворювань серця, розвитку раку і хвороби Альцгеймера.

Далі мова піде про те, чим корисна журавлина для різних систем і органів людського тіла.

Чим корисна журавлина для сечостатевої та травної системи?

 1. Журавлина - кращий засіб профілактики інфекцій сечостатевої системи, оскільки вона вбиває основну причину їх виникнення - кишкову паличку. Всього 1-2 склянки 100% -го свіжого соку журавлини без цукру запобігти появі вищевказаних інфекцій.
 2. Очищаючі, протидіарейні, антисептичні та діуретичні властивості журавлини допомагають організму виводити існуючі токсини і запобігають їх накопичення в подальшому. Крім цього, журавлина відмінно справляється з проблемою здуття живота і запобігає застою води в організмі. Журавлині під силу оптимізувати баланс бактерій в травній системі - цю здатність ягоди можна порівняти з дією прибутків, які, до слова, коштують чимало. Результат: менше запорів, діареї, кислотність шлунка і посилене всмоктування поживних речовин.

Чим корисна журавлина для серцево-судинної системи?

Користь журавлини для даної системи полягає в комбінації антиоксидантів і протизапальних фітохімічних речовин. Чашка журавлини в день - і два ферменти, що є причиною розвитку хвороб серця, знешкоджені! Журавлина блокує активність провоспалительной молекули під назвою фактор некрозу пухлин альфа (ФНП-альфа).

Також антиоксидантним властивостям журавлини приписують ослаблення маркерів хвороб серця, в тому числі підвищеного кров'яного тиску і зашкалюють рівнів холестерину. Ягоди журавлини розширюють кровоносні судини, борються із запаленням і покращують циркуляцію крові. Для серцево-судинної системи краще поглинати свіжі ягоди журавлини цілком.

Чим корисна журавлина для імунної системи?

Проантоціанідіни пояснюють, чим корисна журавлина для імунітету: ці поліфеноли зміцнюють імунітет і допомагають імунній системі боротися з хворобами. Проантоціанідіни благотворно впливають на слизову оболонку кишечника, в результаті чого вірусам і бактеріям набагато складніше вижити в несприятливих для них умовах.

Унікальне тріо антиоксидантів - ресвератрола, піцеатаннол і птеростільбена, що поглинається разом з магнієм і вітаміном С, діє виключно за умови вживання ягід журавлини в сирому вигляді. Тому чим свіже ягода, тим сильніше її антиоксидантні властивості і більше користь для імунної системи.

Чим корисна журавлина в боротьбі із запаленнями і раком?

Запальний процес називають першопричиною захворювань серця, аутоімунних захворювань, раку та діабету. Боротися із запаленням природними способами допомагають протизапальні продукти, в списку яких знаходиться і журавлина. 

Запалення - результат нездатності імунної системи своєчасно справлятися з токсинами, які потрапляють в організм з їжею і ззовні. Журавлина допомагає боротися з вільними радикалами, які є "відходами" повсякденній діяльності організму, невидимими для неозброєного ока.

Запобігання раку грудей, прямої кишки, легенів і простати - ось чим корисна журавлина завдяки своїм унікальним властивостям, вже перерахованих вище.

Тепер, коли ми з'ясували, чим корисна журавлина, варто також згадати і про застереження, пов'язаних з її вживанням:

 1. Взаємодіючи з варфарином (антикоагулянтом), журавлина може привести до кровотеч.
 2. Журавлина може стати причиною появи каменів у нирках.
 3. Зловживання будь-яким продуктом може стати причиною проблем зі здоров'ям.

нагадує, що окислювальний стрес безпосередньо пов'язаний з віковими захворюваннями. Погане харчування, розумове напруження і несприятливі умови навколишнього середовища - всі ці фактори сприяють старінню, виникненню запальних процесів, старіння і різних захворювань. Частково нейтралізувати вплив цих факторів допоможе журавлина - ягода молодості, краси і здоров'я.