Ягоди годжі користь і шкода, лікарські властивості і протипоказання

Нещодавно інтернет був буквально "підірваний" одкровеннями великої кількості людей, які скористалися чудодійним китайським засобом - ягодами годжі. Особливий ажіотаж викликало те, що вживання цих чудо-ягід обіцяло не тільки позбавлення від хронічних хвороб, а й "приголомшливий жиросжигающий ефект".

Сучасні фахівці розібралися, в чому причина шаленої популярності ягід годжі і чи є зерно правди у всіх історіях про їх чудодійні властивості.

Що таке ягоди годжі?

"Червоним золотом" називають плоди пасльонові рослини "дереза ​​звичайна". Найпершим міфом про ягодах годжі є розповідь про місце їх зростання. Препарат називають китайським і приписують йому виживання тільки в країнах Сходу, але це - неправда. Дереза ​​звичайна росте і в середній смузі Росії і відома під назвами "вовча ягода" або "китайський барбарис", хоча, дійсно, в Китаї плоди дерева під назвою "Нінся гоуці" дуже популярні. Однак варто зазначити, що "вовчої ягодою" також в Росії називають плоди рослин "беладона" і "вороняче око". На відміну від китайського барбарису, плоди таких чагарників дійсно небезпечні для людини і ними можна отруїтися.

Свіжі плоди годжі дійсно трохи схожі на ягідки барбарису: червоно-помаранчеві, витягнуті, з кисло-солодким, яскраво вираженим смаком. У традиційній східній кухні і китайській медицині використовуються як свіжі ягоди годжі, так і висушені. Їх не тільки їдять, а й подрібнюють і додають у різні напої і сиропи.

Склад ягід годжі

Хімічний склад плодів барбарису китайського відрізняється великою різноманітністю. Відзначено переважання декількох активно діючих на людський організм речовин:

 • вітаміни групи В, С і А;
 • кальцій;
 • фосфор;
 • залізо;
 • мідь;
 • цинк;
 • селен;
 • германій;
 • клітковина;
 • 19 видів амінокислот;
 • ефірні масла;
 • полісахариди.

Корисні властивості ягід годжі

Всі ці корисні речовини містяться в досить високих концентраціях, тому позитивний ефект від вживання годжі дійсно буде. Однак варто зазначити, що високий вміст необхідних речовин, вітамінів і мінералів може бути присутнім в будь-якому іншому фрукті або овочі, плоди годжі не є переважаючим будь-які свідчення по змістовності продуктом.

Дійсно, сучасна медицина довела їх антиоксидантну, зміцнює і стимулює імунітет дію, однак оригінальних і унікальних якостей від цих ягід можна не чекати. Вони не здатні чинити ніякого чудодійного моментального ефекту.

цікаво! Плоди годжі дійсно будуть позитивно впливати на організм, не більше, ніж будь-який інший багатий вітамінами і мікроелементами продукт. Тому одне тільки їх поїдання в будь-якому вигляді ні до чого не приведе, важливо повністю перейти на здоровий спосіб життя і дотримуватися культури харчування.

Чому виникла легенда про чудодійність ягід годжі?

Ягоди годжі знайшли свою шалену популярність завдяки грамотному мережевого маркетингу, а також впливаю на досить негнучкі уми людей.

Всім відомо, що традиційна китайська медицина славиться своєю ефективністю і швидким дією. Крім цього, не всім зрозуміло, як насправді працюють різні китайські ліки, традиційні ліки і маніпуляції. Все східне оточене для жителів інших країн незрозумілою філософією, таємницею і силою, висхідній до потокам свідомості і сил природи.

Не дивно, що коли на ринку з'явився черговий продукт з красивою китайської мережевий легендою, багато хто повірив в його чудодійну і здатність виліковувати патології серцево-судинної і гормональної систем, а також сприяти схудненню. Як фактор, що доводить корисність ягід годжі наводиться зведена таблиця, яка містить найменування речовин, якими багаті ягоди, і їх дози в одному плоді. Однак справа в тому, що такою ж набором складних елементів, вітамінів і мінералів володіє будь-яка ягода, наприклад, малини. При грамотному підході її теж можна розрекламувати як чудодійний засіб, оперуючи тільки її хімічним складом.

Реклама ягід годжі часто супроводжується біографією людини на ім'я Лі Цин Юн, який досяг віку 240 років тільки завдяки щоденному вживанню в їжу ягід годжі. Це - найбільша брехня маркетологів. Немає ніяких доказів того, що такий китаєць-довгожитель дійсно коли-небудь існував.

важливо! Сучасні лікарі-фахівці довели, що вживання одних тільки ягід годжі як лікарський і зміцнювальний засіб не приведе до бажаного результату. Попередні дослідження в цій області, якщо і проводилися, то були вкрай низької якості і не давали достовірної інформації.

Поширені міфи про користь ягід

Самі по собі ягоди годжі дають вкрай низький фізіологічний показник як за рівнем впливу на організм, так і за складом діючих речовин. Наприклад, ягоди годжі позиціонуються маркетологами як продукт з найвищим вмістом вітаміну С, проте дослідження підтвердили, що у цитрусів в складі аскорбінова кислота набагато перевищує показники китайського барбарису.

Що стосується схуднення за допомогою вживання ягід годжі, то не варто помилятися, спираючись на даний факт. Вони не володіють жироспалюючим ефектом, просто містять велику кількість розчинної клітковини, яка, набухаючи, заповнює шлунок і сприяє прискореному почуттю насичення. Схуднути без фізичних вправ, впливу на шкіру і дотримання дієти, на одних тільки плодах дерези просто неможливо.

Також популярний міф про те, що сушені ягоди годжі і препарати з них допомагають при злоякісних новоутвореннях, безплідді, зниженні лібідо і усунення хронічних патологій серцево-судинної системи і гормональної регуляції організму. На жаль, внутрішні проблеми, зумовлені неправильним харчуванням, шкідливими звичками, спадковою схильністю і високим стресових факторів, не можуть бути усунені за допомогою одних тільки рослин. Порушені процеси метаболізму і гормональної регуляції не здатні відновитися без перевірених, сертифікованих лікарських засобів.

Маркетологи спираються на високий вміст антиоксидантів в ягодах годжі. Та кількість, яке міститься в плодах, не здатна компенсувати подвергнувшимся деструктивному впливу органам і тканинам недолік кисню і корисних речовин, не сприятиме необхідному клітинному оновленню. Ягоди годжі можуть тільки допомогти прийнятою лікарських препаратів швидше проявити свою активність і злегка прискорити одужання, також знизивши ризик утворення загострень.

Протипоказання до застосування

Високий вміст різних речовин в ягодах годжі призводить до того, що безконтрольне їх вживання може спровокувати різні захворювання.

Плоди дерези звичайної ні в якому разі не можна вживати, якщо:

 • підвищена температура тіла;
 • була продіагностувати індивідуальна непереносимість або схильність до харчових алергій;
 • жінка вагітна, годує грудьми або в даний момент у неї менструація;
 • присутні хронічні патології шлунково-кишкового тракту будь-якого характеру, а також різні гострі фази захворювань органів травлення.

Перед тим, як почати вживати ягоди годжі в будь-якому вигляді, необхідно проконсультуватися з фахівцем. При появі дискомфорту, поганого самопочуття, ознак алергічної реакції або отруєння прийом ягід необхідно негайно припинити.

Конєв Олександр, терапевт