Чи шкідливі м'ясо і м'ясопродукти офіційна позиція ВООЗ

У звіті Всесвітньої Організації Охорони здоров'я зазначено, що вживання переробленого м'яса (сосисок, бекону, шинки, ковбаси) призводить до розвитку злоякісних захворювань. В ході досліджень було з'ясовано, що навіть вживання 50 грам бекону в день (це два маленьких шматочка) підвищує ризик розвитку раку прямої кишки на 18%.

Зверніть увагу: експерти Всесвітньої Організації Охорони здоров'я стверджують, що навіть звичайне червоне м'ясо відноситься до категорії канцерогенних продуктів, правда, поки що не зібрано достатньо доказів цього, але робота в цьому напрямку ведеться.

Взагалі, небезпека вживання червоного м'яса (яловичина, баранина, свинина) досить умовна, тому що ті ж самі експерти наголошують - це м'ясо може бути частиною здорового харчування.

М'ясо - це відмінне джерело білка, цинку, заліза і вітамінів групи В. І саме тому організація з Великобританії Cancer Research UK не рекомендує абсолютно відмовитися від м'яса, а тим людям, які дозволяють собі вжити невелику кількість бекону або шинки на сніданок, взагалі не варто побоюватися шкідливого впливу цих продуктів.

Переробленим м'ясом є те, що пройшло специфічну обробку, що дозволяє збільшувати його терміни зберігання - наприклад, копчення, додавання солі, консервування та інше. Обробка високими температурам м'яса (над вугіллям) також робить продукт канцерогенним, так що і улюблений багатьма шашлик входить в групу небезпечних для здоров'я м'ясних продуктів.

Рекомендуємо прочитати: Чим замінити м'ясо: рекомендації для вегетаріанців і веганів Джерела білків рослинного походження: рекомендації для веганів

Наскільки небезпечно вживання переробленого м'яса

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я, її міжнародний відділ по вивченню раку, спирається виключно на отримані дані наукових досліджень. Саме таким чином перероблене м'ясо було поставлено в один ряд з плутонієм і алкоголем - ці речовини також провокують розвиток злоякісних захворювань.

Але ризик розвитку раку залежить не від самого факту вживання переробленого м'яса, від кількості з'їденого. Наприклад, ранковий бутерброд з беконом або шинкою несе набагато менше шкоди, ніж викурена сигарета під чашечку кави.

Представник Всесвітньої Організації Охорони здоров'я доктор Курт Страйф говорить про те, що навіть при регулярному вживанні переробленого м'яса ризик розвитку ракових захворювань невеликий, все залежить тільки від того, в якій кількості розглядаються продукти поглинаються.

За статистичними даними щороку в світі помирає 34 тисяч людей саме через надмірне вживання переробленого м'яса, але насправді цей показник досить низький - наприклад, від куріння щорічно вмирає майже мільйон людей, від алкоголю - понад 600 тисяч.

Зверніть увагу: Всесвітня Організація Охорони здоров'я підкреслює, що вживання навіть 100 грамів м'ясопродуктів щодня збільшує ризик розвитку раку на 17%, але ці дані поки експерти не можуть документально підтвердити - питання відноситься до категорії спірних.

Професор Тім Кі з Оксфорда (філія організації Cancer Research UK) Пояснює результати досліджень:

"Не варто зовсім відмовлятися від вживання червоного і / або переробленого м'яса, але якщо людина занадто багато з'їдає зазначених продуктів, то обов'язково потрібно переглянути і змінити свої смакові пристрасті. Якщо людина час від часу з'їдає кілька сосисок або шматочків шинки, то ніякої небезпеки в цьому немає"

Представники союзу виробників м'яса (Meat Advisory Panel) заявляють, що швидше за рак розвинеться на тлі вживання алкоголю і куріння, ніж від уживаного в їжу червоного і переробленого м'яса.

Трохи статистики:

86% випадків виникнення раку легенів провокується курінням

19% випадків розвитку раку інших органів і систем теж викликається курінням

21% випадків діагностування раку кишечника пов'язане з вживанням м'ясопродуктів

3% випадків розвитку раку інших органів і систем теж викликається вживанням м'ясопродуктів

Здорова дієта полягає в помірності - якщо людина вживає шматочок шинки, сосиски, бекон тільки час від часу, то йому турбуватися нема про що.