Вентер таблетки

Вентер - це ефективний препарат, який належить до фармакотерапевтичної групи гастропротекторов. Він захищає уражену слизову оболонку шлунка завдяки освіті надійного захисного шару. Засіб призначений для курсового лікування гастриту, ерозій і виразок.

Чинний компонент і форма випуску

Препарат Вентер проводиться у вигляді таблеток для прийому всередину; кожна з них містить по 0,5 або 1 г активної речовини - сукральфата і допоміжні інгредієнти.

Білі таблетки круглої або овальної форми фасуються по 10 шт. в блістери або по 20 шт. в контурні упаковки. В аптеки вони поставляються в коробках по 5 або 10 блістерів.

Фармакологічні властивості таблеток Вентер

сукральфат (Містить алюміній і дисахариди комплекс) характеризується слабкими антацидними властивостями. Він здатний пригнічувати активність протеолітичного ферменту пепсину (вона падає приблизно на 30%) і пов'язувати солі жовчних кислот. У шлунку і 12-палої кишки активна речовина проходить биотрансформацию з утворенням полианионов, що зв'язуються з альбуміном і фібриногеном патологічно змінених ділянок слизової. В результаті цієї реакції утворюється полімерна плівка, що захищає стінки органів травного тракту від негативного впливу шлункового соку. З зміненою слизовою оболонкою сукральфат практично не взаємодіє.

Після прийому всередину всмоктується досить незначна кількість активної речовини. У системний кровотік потрапляє не більше 5% дисахаридов і 0,02% алюмінію. Основний обсяг препарату залишає організм через кишечник в незміненому вигляді, а абсорбовані компоненти виводяться з сечею.

Вентер: показання до застосування

Вентер призначається при наступних патологіях ШКТ:

 • ерозії і виразки слизової, обумовлені прийомом нестероїдних протизапальних препаратів та інших лікарських засобів;
 • загострення виразкової хвороби;
 • "Стресові" виразки;
 • гастрит (при підвищеній кислотності);
 • гастродуоденіт;
 • зворотний закид шлункового вмісту в стравохід.
Зверніть увагу

Препарат може призначатися хворим, які знаходяться на гемодіалізі, якщо за результатами аналізів у них діагностовано уремія.

ЛЗ доцільно пити і в період ремісії для попередження рецидивів виразкової хвороби.

Протипоказання

Безумовним протипоказанням до призначення даного гастропротектори є індивідуальна підвищена чутливість до сукральфату або допоміжних компонентів.

Вентер не призначається при непрохідності травного тракту, розладах акту ковтання, кровотечах зі стінок органів шлунково-кишкового тракту і вираженої ниркової дисфункції (щоб уникнути інтоксикації алюмінієм з розвитком енцефалопатії).

Рекомендовані дозування і схема прийому

Разова доза для дорослих пацієнтів зазвичай становить 0,5-1 г; кратність застосування - 4 р / день. Альтернативна схема передбачає прийом 2 г двічі протягом доби (за годину до їжі і ввечері перед сном). Допустима добова доза - 12 г.

важливо

Таблетки не потрібно розжовувати.

Тривалість курсової терапії при діагностованою виразкової хвороби - від одного до півтора місяців. На розсуд спеціаліста-гастроентеролога вона може бути продовжена до 3 місяців.

При рефлюкс-езофагіті призначають по 1 таб. 3 р / день перед їжею + 1 таблетку перед сном.

При гиперфосфатемии дозування аналогічні.

У профілактичних цілях (для попередження рецидивів) приймають по 1 таб. 2 р / день.

Для дітей, які досягли 4-річного віку, добова доза встановлюється з розрахунку 40-80 мг на 1 кг ваги, і ділиться на 4 прийоми.

Побічні дії Вентер

Велика частина пацієнтів без ускладнень переносять лікування гастропротектори. При гіперсенситивності не виключено розвиток алергічних реакцій у вигляді шкірних висипань ( "кропив'янка"), ангіоневротичного набряку, бронхоспазму і анафілаксії.

У деяких випадках можуть відзначатися такі небажані ефекти:

 • болю в епігастральній ділянці;
 • диспепсичні розлади (нудота, блювота);
 • порушення моторики кишечника (запор або діарея);
 • сонливість;
 • підвищена стомлюваність;
 • цефалгія;
 • шкірні висипання;
 • болю в попереку.

Тривале лікування високими дозами призводить до зниження рівня фосфору в крові; нестача цього мікроелемента загрожує остеопорозом і остеомаляцією.

Передозування

Про випадки передозування відомостей поки не надходило. Перевищення терапевтичних дозувань може привести до посилення побічних ефектів. Токсичний ефект алюмінію проявляється розвитком судомного синдрому і сонливістю. У таких випадках доцільно прискорити виведення лікарського засобу з організму за допомогою промивання шлунка, ентеросорбентів і проносних. Для купірування судом використовується Діазепам або Реланіум.

Взаємодія таблеток Вентер з іншими ЛЗ

При паралельному застосуванні з гастропротектори знижується всмоктування і зменшується терапевтичний ефект антикоагулянтів непрямої дії, серцевихглікозидів (зокрема - Дигоксину), протигрибкових засобів (Флуконазол, кетоконазол), антибіотиків, що належать до груп тетрацикліну і хінолонів, Амітриптиліну, тобраміцин. При одночасному прийомі також знижується клінічна ефективність левотироксину і теофіліну і падає рівень біодоступності Ранітідіна і циметидин.

важливо

Якщо є необхідність зменшити кислотність шлунка за допомогою антацидів, приймати їх слід або за півгодини до Вентера, або через півгодини після нього.

Вентер при вагітності і грудному вигодовуванні

Даних клінічних досліджень, які свідчать про повну безпеку сукральфата для плода і немовляти недостатньо. У зв'язку з цим, жінкам під час виношування (на будь-якому терміні) і грудного вигодовування малюка рекомендується приймати Вентер з обережністю.

додаткові вказівки

Короткий курс лікування допомагає домогтися рубцювання виразки шлунка або 12-палої кишки, однак гастропротектори ніяк не впливає на вираженість і частоту рецидивів.

Якщо сукральфат хворому вводиться за допомогою зонда, не виключено формування в шлунково-кишковому тракті кулястого конкременту внаслідок зв'язування протеїнів, присутніх в розчинах для ентерального харчування.

Пацієнтам, страждаючим нирковою дисфункцією, потрібен періодичний контроль рівня фосфатів і алюмінію в крові.

Під час курсового лікування допускається керування транспортом і робота з іншими потенційно небезпечними механізмами, оскільки активна речовина не впливає на швидкість реакції.

Умови зберігання та продажу в аптеках

Для придбання Вентер, внесеного в "список Б", буде потрібно рецепт лікаря.

Блістери слід тримати в екранованих від сонячних променів місцях з низьким рівнем вологості при температурі, що не перевищує +25 ° С.

Берегти від дітей!

Термін придатності - 3 роки з дня випуску, зазначеного на фабричній упаковці.

Аналоги таблеток Вентер

Аналоги по терапевтичному ефекту:

 • вікаїр;
 • викалин;
 • гастрофарм;
 • Омез;
 • омепразол;
 • Ортанол;
 • Зульбекс;
 • рабепразол.

Гудков Роман, лікар, медичний оглядач