Совині переваги так чи зле не спати вночі?

Здоровий сон надзвичайно важливий для всього організму. Однак, незважаючи ні на що, деяким людям все одно не вдається спати по ночах, тому що вони не жайворонки, а сови. Так вже вийшло, що совам з усіх боків доводиться чути про те, що спати вдень - це ненормально, що не спати вночі - це шкідливо і нерозсудливо. Однак далеко не всі жайворонки усвідомлюють переваги нічного способу життя, який ведуть сови. вирішив поділитися думками про те, чому не спати вночі не так вже й погано.

  1. Кращі ідеї приходять в голову вночі

Так часто буває: намагаєшся цілий день народити геніальну ідею, а вона все не з'являється на світ. З приходом ночі багато людей відчувають, як їх розум і креативність загострюється - вони здатні творити!

  1. Відсутність відволікаючих чинників

В силу того, що переважна частина населення все-таки представлена ​​ранніми пташками, ніч - блаженний час тиші, коли спить навіть сусід з перфоратором. Навряд чи можна знайти кращий час, щоб зібратися з думками і не відволікатися на порожні розмови з оточуючими. Саме вночі можна обміркувати грандіозні справи і плани, звичайно, якщо використовувати час розумно.

  1. Відмінні умови, щоб зосередитися на основному

У нічній тиші простіше займатися роботою - Ваша концентрація зростає до максимуму, Ви можете зосередитися на виконуваної задачі, не відволікаючись на денні шуми, дзвінки та повідомлення. Вночі можна не тільки зробити більше, але і запам'ятати більшу кількість інформації, ніж днем.

  1. Час для самого себе

Якщо не спати вночі, можна виявити, що виділити час для заняття улюбленими справами набагато простіше. Час, присвячене собі, ніколи не вважається витраченим даремно.

  1. Сови розумнішими жайворонків

Згідно з дослідженнями, сови обганяють жайворонків в тестах на розумовий розвиток. Особливо значна різниця спостерігається в частині пам'яті і швидкості обробки інформації. Однак це не означає, що якщо перейти на нічний спосіб життя, Ви станете розумнішими, просто спостерігається тенденція: діти з більш високим рівнем IQ схильні в майбутньому не спати ночами.

  1. Сови більш працелюбні

Бельгійські вчені з'ясували, що сови можуть бути продуктивними після пробудження довше, ніж жайворонки. А це означає, що і зробити вони можуть більше, і заробити теж. До речі, сови дійсно мають більший рівень доходів, ніж жайворонки.

  1. Сови спокійніше жайворонків

У ранніх пташок, як правило, протягом усього дня спостерігається більш високий рівень гормону стресу - кортизолу. А оскільки сови просипають ранкову "ін'єкцію" кортизолу, вони в цілому більш спокійні протягом усього дня.

  1. Сови більш адаптивні

Оскільки світ по відношенню до совам не справедливий, адже орієнтований він все-таки на жайворонків, любителям не спати ночами доводиться адаптуватися до існуючих умов і все-таки займатися деякими справами днем. У той час як жайворонків складно перебудуватися на інший графік дня і спати довше, сови відмінно справляються з цим завданням, тому їх день (або ніч), як правило, довше і продуктивніше.

Тому якщо Ви вибрали для себе Совий спосіб життя і вирішили не спати вночі, знайте, що Ви маєте всі шанси досягти великих успіхів, ніж Ваші колеги-жайворонки!