Лікар-естетист - перший друг справжнього чоловіка?

У порівнянні з числом жінок 'звертаються до послуг естетичної медицини' відсоток їх супутників 'практикуючих те ж саме' мізерно малий. Проте, в останні кілька років котирування beauty-послуг у джентльменів все-таки пішли вгору. З чим пов'язана ця зміна і що клієнти пластичних хірургів і лікарів-естетист найчастіше хочуть змінити в своїй чоловічій красі? Відповіді - в нашому огляді.

Ретельна турбота представників сильної статі про власну красу традиційно вважалася якщо не відхиленням від норми, то, у всякому разі, досить дивною особистісної рисою. Якщо дотримуватися широко поширеної думки, занадто скрупульозне ставлення чоловіка до своєї зовнішності применшує його мужність, звідси неоднозначне ставлення до метросексуалів. Не дивно, що в світовій літературі знайдеться чимало сюжетів, в яких бездоганна фізична оболонка персонажів є сусідами з інфантильністю, байдужістю і навіть жорстокістю. Згадаймо уайльдовского героя Доріана Грея, який віддав душу у владу темних сил заради вічної молодості ...

Між нами, дівчатками?

Про те, наскільки по-різному ставлення в суспільстві до чоловічої і жіночої краси, можна судити за результатами недавнього британського дослідження, згідно з яким у красивих жінок частіше народжуються дівчатка, ніж хлопчики. Даний факт послужив вагомим приводом для оптимізму: мовляв, приваблива зовнішність частіше передається у спадок саме тим, кому вона потрібніша. Адже для жінок краса не тільки естетична категорія, а й важливий чинник благополуччя - як особистого, так і соціального.

Представники чоловічої статі складають не більше 10% від загального числа клієнтури лікарів-естетист. Що стосується сильної статі, гарантом його успіху логічно виступає поняття сили: фізичної фортеці, фінансової спроможності, вміння тримати себе в руках і здатність до дії в складних ситуаціях.

Зрозуміло, існує ряд медичних втручань, які ніяк не можна віднести до дозвільному бажанням чоловіки просто прикрасити себе. Це отопластика (виправлення капловухості), трансплантація волосся, а також редукційна маммопластика - хірургічне вирішення проблеми гинекомастии (розвиток грудних залоз за жіночим типом). Також нікому не прийде в голову засуджувати чоловіка, який звернувся до реконструктивної хірургії з метою корекції значних вроджених або придбаних дефектів зовнішності, істотно ускладнюють життя.

Розмірковуючи про зростаючу популярність операцій у чоловіків, слід враховувати і нові соціальні тенденції. У сучасному суспільстві в наявності так званий феномен демократизації споживання. Інакше кажучи, сувора демаркаційна лінія між послугами, призначеними тільки для жінок або виключно для чоловіків, стирається. За твердженням соціологів, сучасним людям все комфортніше жити в просторі унісекс, де відвідування косметолога представником сильної статі сприймається так само звично, як профілактичний візит до стоматолога. Нарешті, зростаюча професійна конкуренція поряд з прагненням людей пробувати себе в нових сферах діяльності і продовжувати освіту викликає цілком природне бажання виглядати молодше. Не секрет, що доглянута зовнішність збільшує шанси на успішну кар'єру у представників обох статей. І багато чоловіків справедливо впевнені в тому, що завдяки більш свіжому і підтягнутому зовнішнім виглядом вони будуть виглядати компетентніше.

Якщо до носа Пітта приставити рот Бандераса ...

Звичайно, жінки більшою мірою схильні до "диктатури глянцю", ніж чоловіки. Ми набагато частіше розглядаємо фотографії бездоганних красунь в журналах, порівнюємо їх зовнішні дані зі своїми і цілком можемо відправитися до пластичного хірурга з замовленням на "конкретні" губи, груди або розріз очей. Однак і представникам сильної статі не чуже прагнення до досконалості, вони також створюють собі кумирів або знаходять конкурентів, над якими бажають здобути беззастережну перемогу. Прийнявши рішення про зміну будь-якої частини обличчя або тіла, джентльмени нерідко схильні рівнятися на ті чи інші зразки.

Гачкуватий, недостатньо прямої, занадто довгий або занадто широкий ... Хіба мало нарікань може виникнути у чоловіка до власного носа. Не дивно, що представники сильної половини досить охоче йдуть на ринопластику, бажаючи примиритися з власним відображенням у дзеркалі і стати більш впевненими в собі. Особливою любов'ю у клієнтів пластичних хірургів користуються носи американських акторів Бреда Пітта і Джорджа Клуні, з Муск красою яких ніхто не сперечатиметься. В останні роки підвищився попит і на блефаропластику, що дозволяє надовго розпрощатися з вічно втомленим і постарілим - через навислих повік і мішків під очима - поглядом.

Підборіддя, безперечно, є тією частиною зовнішнього вигляду, якій чоловіки виявляються незадоволені набагато частіше, ніж жінки. У прагненні надати обличчю більш вольові риси вірним рішенням стає техніка протезування, а "наочними посібниками" для лікарів - все ті ж Джордж Клуні і Бред Пітт.

Чоловіки роблять ліпосакцію абдомінальної області - позбутися від видатного живота їх нерідко вмовляють подружжя. Хоча і самі слухняні чоловіки нерідко зізнаються, що межа їх мрій - підтягнутий прес, на зразок того, яким володів Жан-Клод Ван Дамм в період розквіту своєї кар'єри. Ще одна зона, зовнішнім виглядом якої представники сильної статі рідко бувають задоволені, - грудна клітка. І інтенсивні спортивні тренування багатьом бачаться не єдиним виходом із ситуації.

Розширити груди і зробити її більш рельєфною дозволяє операція у чоловіків для протезування за допомогою спеціальних імплантатів. Однак доктора підкреслюють, що ризики, пов'язані з цією операцією, не можна оцінювати як несуттєві. Тому звертатися до втручання виключно для того, щоб поліпшити хороше, дуже нерозсудливо. Медичним показанням до імплантації може послужити, наприклад, вроджена деформація, яка створює труднощі для функціонування внутрішніх органів. Тут мова йде вже не про естетичну, а про відновлювальної хірургії. Проте дане спостереження не зупиняє сміливців, які вирішили будь-що-будь обзавестися грудним м'язовим корсетом в стилі Арнольда Шварценеггера або йде на зміну ветерану молодого бразильського актора і манекенника Паулу Зулу.

Силіконові імплантати - підходящий матеріал і для додання рельєфного обсягу литок. Ах, які ніжки! Виявляється, цей вигук може вирватися у чоловіка не тільки при погляді на чарівну дівчину. Знамениті кінцівки британського футболіста Девіда Бекхема - не менший привід для чоловічих захоплень. Краса п'ятої точки, як показує лікарська практика, також гаряче хвилює не тільки законних власниць бікіні. У черзі на глютеопластіку сильна половина тісниться під враженням від досягнень спекотних латиноамериканців - вже згаданого Паулу Зулу і більш відомого у наших співвітчизників Рікі Мартіна.

Чоловіки досить болісно ставляться до необхідності навіть невеликого реабілітаційного періоду після естетичних втручань. Наприклад, їх зовсім не надихає перспектива нанесення маскуючого макіяжу.

Ін'єкційна корекція вікових змін - окрема глава в медичній естетиці для чоловіків. Найбільш затребувані у сильної статі уколи ботулотоксину, що викликає тимчасову денервацию м'язових волокон і тим самим розгладжує мімічні зморшки. До речі, особливо пильну увагу клієнти лікарів-естетист приділяють гладкості чола і усунення міжбрівних складок.

В даний час популярність набирають і препарати гіалуронової кислоти (ГК), що забезпечують шкірі оптимальну зволоженість і тонус, що дозволяє особі виглядати свіжішими і підкреслити чоловічу красу. Примітно, що у представників сильної статі даний вплив в деяких випадках забезпечує більш виражений омолоджуючий результат, ніж у жінок. Справа в тому, що зневоднення тканин - досить рідкісна для чоловіків проблема, так як в верхніх шарах епідермісу у них в порівнянні з жінками затримується більше вологи. Моделювання контуру і повноти губ за допомогою ГК також не є у сильної половини такою вже рідкістю.

За матеріалами "КРАСА ТА ЗДОРОВ'Я"