Руки не брешуть особливості клінічної картини захворювань шкіри рук

Обличчя і руки - це ті ділянки тіла, які постійно перебувають на увазі, в зв'язку з чим будь-яке захворювання, що виявляється в цих зонах, викликає не тільки фізичний, але і психологічний дискомфорт. Руки постійно контактують з різними агентами навколишнього середовища, результатом чого нерідко буває розвиток патологічних процесів. Це можуть бути як інфекційні захворювання, так і реакцій гіперчутливості. Всі хвороби рук можна розділити на три великі групи: інфекційні ураження, алергічні та автоімунні захворювання. Читайте докладніше про ці нозологіях на в цій статті.

Характерна клінічна картина захворювань шкіри рук

Клінічна картина захворювань шкіри рук мало чим відрізняється від хвороб шкіри в цілому. До основних симптомів захворювань цієї області можна віднести: почервоніння, поява плям і висипань на шкірі, порушення пігментації, лущення шкіри, зміна структури і кольору нігтів, поява свербежу, а також тріщини і виразки.

Виникнення будь-яких змін на шкірі рук може бути обумовлено неправильним доглядом, а може бути ознакою розвитку серйозної патології.

Своєчасна діагностика дозволяє встановити справжню причину захворювання, що робить лікування більш швидким і ефективним.
Захворювання шкіри рук:
• основні алергічні захворювання шкіри рук;
• захворювання шкіри рук: інфекційні ураження;
• основні аутоімунні захворювання шкіри рук.

Основні алергічні захворювання шкіри рук

Захворювання шкіри рук алергічної етіології - це контактний дерматит і атопічна екзема. Обидва захворювання можуть виникати в результаті впливу алергену на шкіру рук, клінічно вони також схожі: виникає почервоніння і свербіж, висип і лущення шкіри, з'являються тріщини. Основні алергени, які можуть спровокувати розвиток контактного дерматиту або атопічний екземи - це латекс, побутова хімія, прикраси з різних матеріалів. Лікування полягає в прийомі антигістамінних препаратів, призначення місцевих кортикостероїдів та запобігання повторного впливу алергену. Якщо вплив фактора атопії не можна усунути - проводиться тривалий курс десенсибілізуючої терапії. У разі алергічного ураження рук важливо провести диференціальну діагностику з інфекційними та аутоімунні захворювання.

Захворювання шкіри рук: інфекційні ураження

Перше місце серед інфекційних захворювань шкіри рук займають грибкові ураження. Клінічно захворювання проявляється такими змінами, як:
• поява темних або світлих плям на шкірі;
• лущення шкіри;
• фестончатие краю поразки;
• зміни кольору і форми нігтів.
Діагностується грибкове ураження на підставі клінічної картини і вивченні зіскрібка. Лікування повинно бути комплексним, що включає місцеві і системні протигрибкові препарати.
Бактеріальні інфекції рідко зачіпають тільки шкіру рук, супроводжуються інтоксикацією і схильні до швидкого поширення. Їх діагностика заснована на даних клінічної картини і результатах бактеріологічного дослідження.

Основні аутоімунні захворювання шкіри рук

Найбільш часто зустрічається аутоімунне захворювання шкіри рук - це псоріаз. Для нього характерна поява рожевих бляшок і плям на шкірі, які лущаться, а також вираженого свербежу. Це захворювання лікується за допомогою топічних стероїдів, ретиноидов, місцево призначається вітамін Д і фототерапія.

Дуже довго ураження нігтів і рук може бути єдиним проявом псоріазу.

Ще одне захворювання шкіри рук, що має аутоіммунну етіологію- це вітіліго, при якому відбувається порушення пігментації внаслідок руйнування меланіну. На щастя, вогнища депігментації не завдають пацієнтові дискомфорту, а є лише косметичним дефектом.

Читайте також: Панариций на руці: небезпеки і наслідки захворювання