Захворювання залоз століття ніж ячмінь відрізняється від халязиона

Всі залози зовнішньої секреції, розташовані на тілі людини, виконують одну з найважливіших функцій організму - захисну. За рахунок виділення особливого секрету вони оберігають тканини організму від різного роду патологічних пошкоджень. Такі залози розташовані і в краях повік, вони звуться мейбомієвих. Під впливом патогенних факторів можуть розвиватися захворювання мейбомієвих залоз: ячмінь і халязион. Клінічна картина цих патологія багато в чому схожа, саме тому важливо правильно проводити диференційну діагностику захворювань залоз століття. Про головні відмінності між ячменем і Халязіон розповідає .

Особливості клінічного перебігу захворювань залоз століття

Мейбоміевий залози розташовані на краях повік людини і є зміненими сальними залозами. В середньому близько 40 таких залоз знаходиться в верхньому столітті, і близько 30 - в нижній повіці людини. Їх секрет має жирову природу, він змащує повіки, захищаючи їх, таким чином, від змочування сльозами. В результаті впливу інфекційних агентів або при обструкції вивідних проток мейбоміевих залоз можуть розвиватися такі поширені захворювання, як ячмінь або халязион. Головним клінічною ознакою цих патологій є виникнення округлого освіти на столітті, яке і викликає занепокоєння пацієнтів. Особливості клінічної картини допомагають не тільки відрізнити ячмінь від халязиона, а й визначають подальшу тактику лікування при захворюваннях залоз століття.

Залози століття:

  • ячмінь - гостре гнійне запалення залоз повік;
  • які особливості відрізняють халязион від ячменю;
  • методи лікування захворювань залоз століття.

Ячмінь - гостре гнійне запалення залоз повік

Ячмінь є гострим гнійним запаленням залоз століття, найчастіше мейбомієвих. Викликається це захворювання найчастіше золотистим стафілококом, і може протікати в двох формах: зовнішньої і внутрішньої. Зовнішній ячмінь розташовується на краях повік, де безпосередньо розташовані вивідні протоки залоз століття, а внутрішній можна побачити тільки при вивороті століття. У клінічній картині ячменю важливо виділити наступні симптоми:

  • на початку захворювання пацієнт відчуває дискомфорт у краю століття, особливо при зажмуривании;
  • дещо пізніше виникає набряк століття, в результаті появи інфільтрату;
  • у міру вираженості набряку зростають хворобливі відчуття;
  • на 2-3-й день захворювання в області війкового краю століття з'являється гнійна "голівка";
  • на 4-й день вона розкривається, при цьому виділяється гній і некротичний "стрижень";
  • після розтину симптоми захворювання поступово зникають.

Які особливості відрізняють халязион від ячменю

Халязіон - це безболісне щільне утворення округлої форми, що виникає в результаті обструкції вивідного протока мейбомиевой залози. За своєю природою халязион є хронічним запаленням залози століття. У тарзальной платівці формується ретенційна кіста, яка поступово збільшується, потім формується її щільна капсула. Халязіон - це не спаяні з шкірою освіту. Відрізняє халязион від ячменю в першу чергу, велика щільність освіти і відсутність будь-яких хворобливих відчуттів. Шкіра над утворенням легко зміщується, її колір залишається нормальним. Так як турбують пацієнта симптомів при Халязіон часто немає, це захворювання є, в першу чергу, косметичним дефектом.

Методи лікування захворювань залоз століття

Після успішного проведення диференціальної діагностики захворювань повік необхідно починати їх лікування. При ячмені призначається консервативна терапія: рекомендується місцеве застосування крапель і мазей, що містять антибактеріальні препарати. Хороший ефект дає сухе тепло, в той час як "вологе тепло" категорично заборонено - воно провокує виникнення нових абсцесів. При частому рецидивуванні ячменю пацієнтам призначається загальнозміцнююча терапія. Найбільш ефективним методом лікування халязиона є хірургічне видалення освіти. Перпендикулярно краю століття виробляють розріз пальпебральной кон'юнктиви, при цьому важливо видаляти освіту дуже акуратно, щоб не розкрити його капсулу.