Забронзовіти і не обвуглитися. Правила здорового засмаги

Одне з найбільш очікуваних задоволень, яких ми чекаємо від майбутнього літа, - це можливість поніжитися на сонці і заробити гарну засмагу. Те, що сонячне світло позитивно впливає на організм, відомо всім. Він зміцнює імунну систему, забезпечує синтез вітаміну D3, сприяє виробленню гормону радості серотоніну. Однак не все так безхмарно.

Сам по собі загар - захисна меланінового пігментація шкіри, що розвивається під дією сонячних променів. Коричневий пігмент меланін, що міститься в клітинах шкіри, захищає її структури від шкідливої ​​дії ультрафіолету, тому під дією сонця його кількість в спеціальних клітинах - меланоцитах - значно збільшується. При тривалому перебуванні на сонці зростає і саме число меланоцитів в шкірі. Однак при інтенсивному і тривалому впливі сонячних променів кількість і захисна функція меланіну може стати недостатньою, щоб уберегти організм людини від пошкодження.

Надмірне перебування на сонці, особливо в годину пік, може викликати опіки, а так же такий неприємний ефект, як фотостаріння - передчасне старіння шкіри. У фотостаріння задіяно безліч біологічних процесів, в ході яких пошкоджуються різні шари шкіри. Вчені визначили, що дози ультрафіолетового опромінення накопичуються протягом усього життя, а результат може проявиться в будь-якому віці. На старіння шкіри впливає багато факторів, такі як місце проживання, спосіб життя, вік, фототип шкіри.

Кращою профілактикою фотостаріння є захисні креми від сонця.

Ультрафіолетове випромінювання ділять на два основних діапазону: UVВ - короткохвильова область (довжина хвилі 290-320 нм), і UVА - довгохвильова область (довжина хвилі 320-400 нм). Причиною виникнення сонячних опіків є надмірна дія на шкіру ультрафіолетових променів, особливо спектру UVВ.

На будь-якому сонцезахисний крем вказано його захисний фактор від сонця (SPF). Зараз багато сонцезахисні засоби розроблені для захисту від УФВ і від УФА променів. Для того, щоб визначитися з тим, який чинник захисту вам підходить, розберіться з тим, який у вашої шкіри фототип:

До першого типу відносяться, як правило, ясноокі люди зі світлими або рудим волоссям. Шкіра у них біло-молочна, часто з веснянками. У людей такого фототипу слабо утворюється пігмент, що викликає схильність до моментальним опіків на сонці. Такі люди дуже часто обгорають на сонці. Сонцезахисні засоби підбираються з дуже високим значенням SPF - більше 20.

Тип другий - це ясноокі люди, з каштановими, світло-русявим волоссям. Володарі світлої шкіри, вони також чутливі до ультрафіолетових променів, і у них нерідко вискакують веснянки в літній сезон. Люди другого типу так само легко отримують опіки. Їм рекомендується SPF 12-19.

представники третього типу мають карими очима, рідше - сірим кольором очей. Вони володарі темно-русявого, каштанового волосся і злегка смаглявою шкіри (без веснянок), загоряють рівномірно і поступово, а якщо обгорають, то незначно. Сонцезахисні засоби підбираються із середнім значенням SPF 6-11

Тип четвертий - люди з темними очима і волоссям, смаглявою шкірою. Завжди добре загоряють, обгорають в рідкісних випадках.

Тип п'ятий вважається індонезійським, середньо-східним типом. Власники цього фототипу мають темні очі і волосся, легко засмагають, набуваючи інтенсивний загар. Обгорають дуже рідко і практично не мають протипоказань до прийняття сонячних ванн.

Тип шостий - представники афроамериканської нації, добре сприймають загар і несхильний сонячних опіків. Для 4-6 типу підійдуть сонцезахисні засоби з низьким значенням SPF 2-5.

Якщо ви зовсім не хочете засмагнути, використовуйте засоби Sun Block з SPF більше 20.

Якщо у вас темна або вже засмагла шкіра, і ви лише хочете не обгоріти, то зупиніть ваш вибір на сонцезахисний крем з UVA фільтром. Власникам світлої шкіри рекомендується крем широкого спектру дії - UVA + UVB. Засоби Water Proof захищають під час тривалого купання (до 80 хвилин), а Water Resistance витримає хвилин 40.

Дуже важливо правильно наносити крем, оскільки часто він наноситься в недостатній кількості і нерівномірно. Важливо наносити його товстим, рівномірним шаром і не втирати в шкіру, періодично повторюючи процедури. Не забувайте захистити віскі, задню і бічну поверхню шиї, вуха. Засіб наноситься за 20 хвилин до появи на сонці, тоді препарат буде "працювати" максимально ефективно.

Також корисно підготувати свою шкіру до першого в році виходу на пляж. Зробити це можна за допомогою декількох візитів в солярій (по 5-10 хвилин) або застосування автозагара. Автозагар потрібно наносити перед сном, після душу з отшелушивающим засобом. При дуже світлій шкірі препарат краще змішати з кремом з родинній лінії, щоб убезпечити себе від плям. Після процедури вимити руки і почекати повного вбирання 5-10 хвилин. Через 1-2 дня процедуру можна повторити. Такий "загар" протримається кілька днів. А ви тим часом зможете засмагнути по-справжньому.