Запор у жінок може бути симптомом ретроцервікального ендометріозу

Як багато проблем виникає у жінок, пов'язаних з їх чудовим даром - можливістю виробляти на світ нове життя. Гінекологічних патологій налічується величезна кількість, і важливе місце серед них займає така патологія, як ендометріоз. Ендометріоз називається доброякісне розростання тканин матки, і в залежності від локалізації виділяють кілька форм цієї патології. Ретроцервікального ендометріоз, про яких детально розповідає, виявляється не дуже часто, але ця патологія може завдавати пацієнтці значний дискомфорт, погіршуючи якість її життя.

Які симптоми вкажуть на розвиток ретроцервікального ендометріозу

Така форма ендометріозу, як ретроцервікального ендометріоз, вражає шийку матки, викликаючи дуже неспецифічні симптоми. Ретроцервікального ендометріоз є складною патологією, і на це впливає безліч факторів: поліетілогіческое виникнення патологічного процесу, неспецифичность клінічної картини і складності діагностичного процесу. Але дуже важливо своєчасно виявляти ендометріоз, уточнювати його локалізацію і усувати захворювання, так як неправильно вилікувана патологія може негативно впливати на стан як здоров'я пацієнтки в цілому, так і на її репродуктивну функцію.

Ретроцервікального ендометріоз:

  • ступеня поширеності процесу при ретроцервікального ендометріозі;
  • клінічна картина ретроцервікального ендометріозу: основні симптоми;
  • основні методи діагностики ретроцервікального ендометріозу.

Ступеня поширеності процесу при ретроцервікального ендометріозі

При ретроцервікального ендометріозі патологічний процес локалізується в області задньої поверхні шийки матки і її перешийка. Ендометріоїдні вогнища мають здатність до інфільтративного росту, зазвичай в напрямку заднього склепіння піхви і піхвової-ректального поглиблення, а також прямої кишки. Відповідно до цього виділяють 4 ступеня поширеності патологічного процесу при ретроцервікального ендометріозі:

  1. Перша ступінь - осередки ендометріозу розташовуються тільки в межах клітковини піхви;
  2. Друга ступінь - ендометріоїдна тканину проростає в товщу шийки матки і стінку піхви;
  3. Третя ступінь - процес вражає крижово-маткові зв'язки і стінку прямої кишки до рівня слизової оболонки;
  4. Четверта ступінь - пошкоджується вся стінка прямої кишки і очеревина прямокишково-маточного поглиблення, в результаті чого можуть утворюватися спайки маткових труб і яєчників.

Клінічна картина ретроцервікального ендометріозу: основні симптоми

Клінічна картина ретроцервікального ендометріозу обумовлена, перш за все, локалізацією патологічного процесу, близькістю прямої кишки і тазового нервового сплетіння. Основною скаргою пацієнток є виникнення болю ниючого характеру в глибині малого тазу, внизу живота і в області крижів і попереку. Перед початком і під час менструації болі можуть посилюватися, купувати пульсуючий характер, віддавати в пряму кишку і в піхві, рідше в бічну стінку таза або в стегна. При поширенні процесу на область прямої кишки можуть виникати порушення дефекації у вигляді закрепів, іноді виділення слизу і крові з прямої кишки в дні менструації. Якщо ендометріоз проростає в задній звід піхви - виникають характерні синюшні "глазки", які можуть кровоточити при механічному пошкодженні, наприклад, під час статевого акту.

Основні методи діагностики ретроцервікального ендометріозу

Діагностика ретроцервікального ендометріозу є дуже скрутній, так як больовий синдром є характерним для безлічі патологічних процесів в області малого тазу і черевної порожнини. Враховуються скарги пацієнтки і дані гінекологічного огляду, за допомогою якого іноді вдається виявити синюшні "глазки" ендометріоідного процесу. Пальпаторно при ретроцервікального ендометріозі виявляється щільне утворення в ректовагінальной клітковині позаду шийки матки. Високоінформативним методом діагностики є ультразвукове дослідження, при якому візуалізується неоднорідне по ехоплотності освіту, що розташоване під шийкою матки, а також розмитий контур прямої кишки. Ректороманоскопія, цистоскопія і магнітно-резонансна томографія допомагають уточнити поширеність патологічного процесу при ретроцервікального ендометріозі.