Запам'ятовуємо інформацію від методів стародавніх греків до сучасних хитрощів

Поліпшення пам'яті - одна з найважливіших завдань для поліпшення роботи мозку в цілому. Ідея застосування особливих технік для поліпшення пам'яті не нова - її використовували ще древні греки. ознайомить Вас з хитрощами і методами, використовуючи які, Ви зможете краще запам'ятовувати нову інформацію (імена людей, адреси, прочитане і т.д.) і рідше забувати про такі важливі дрібниці як місце розташування ключів. До речі, чи відомо Вам, що людина в середньому витрачає рік свого життя на пошуки предметів, які "кудись поклав"? Але ж цей час можна провести з користю!

Як краще запам'ятовувати інформацію - скористайтеся мнемонікою

Мнемоніка, яку використовували ще Платон і Аристотель, являє собою сукупність прийомів, які допомагають краще запам'ятовувати інформацію. Нижче наведені найбільш поширені техніки мнемоніки.

 1. акроніми (Слова, складені з перших літер інших слів). Вони допомагають згадати сукупність запам'ятовуються слів за першими літерами. Створювати власні акроніми можна в цілях запам'ятовування коротких переліків слів, особливо якщо при цьому важливий їх порядок.
 2. Розбивка на блоки. Цей метод хороший для запам'ятовування номерів телефонів, карток і т.д. - не дарма блоки цифр номера телефону прийнято розділяти рисочками або пробілами.
 3. рими. З рифами запам'ятовування інформації стає простіше і веселіше. А якщо покласти слова, що містять потрібну Вам інформацію, на музику, запам'ятати їх стане ще простіше (згадайте, як вчили англійський алфавіт у вигляді пісеньки).

Нижче ми більш детально розповімо ще про два методи запам'ятовування:

 • методі римської кімнати (палати розуму);
 • асоціативних картах; а також
 • хитрощі, які допоможуть краще запам'ятовувати інформацію.

Метод римської кімнати - використовуйте палати розуму, щоб краще запам'ятовувати

Метод римської кімнати - стародавня техніка, яка допомагає краще запам'ятовувати. Така техніка запам'ятовування датується ще 477 р до н.е. Відповідно до історії, грецький поет Симонид якось був присутній на великому банкеті. Після того, як поет покинув будівлю, його дах обвалився і гості загинули. Як єдиного вцілілого Симонида запитали про те, хто був на банкеті, оскільки тіла загиблих було впізнати. І поет зміг відновити список гостей за допомогою уявної уявлення (візуалізації), хто на якому місці сидів. Пізніше поет усвідомив, що просторова пам'ять допомагає краще запам'ятовувати інформацію практично про будь-яку подію.

Як використовувати метод римської кімнати, щоб краще запам'ятовувати в повсякденному житті?

Для прикладу візьмемо похід в магазин. Припустимо, Вам потрібно купити цукор, кава, хліб, молоко і банани. Щоб запам'ятати список покупок, подумки розкладіть його позиції на добре знайомі Вам місця в квартирі. Пізніше, коли Вам потрібно буде згадати, що потрібно придбати в супермаркеті, подумки пройдіться по квартирі - Ви побачите продукти, які потрібно купити, на тих місцях, куди Ви їх перш поклали.

Щоб краще запам'ятовувати інформацію, використовуйте асоціативну карту

асоціативна карта - відносно нова нелінійна техніка записів, яка допомагає краще запам'ятовувати інформацію. Найціннішою дана техніка є в випадках, коли Вам необхідно впоратися з великими, складними завданнями, що складаються з безлічі деталей. Асоціативну карту іноді описують як дерево, основна ідея якого - його стовбур, а менші - гілки і сучки. До речі, існують спеціальні програми для складання асоціативних карт, наприклад, Mindomo. Складність складеної карти залежить від Ваших потреб.

Хитрощі, які допоможуть краще запам'ятовувати будь-яку інформацію

Існують і досить дивні, на перший погляд, способи, завдяки яким людина може краще запам'ятовувати потрібні йому дані. До таких способів належать такі:

 1. Рухайте очима. Якщо рухати очима з боку в бік протягом 30 секунд, витягнути з пам'яті необхідні спогади буде простіше, оскільки таким чином взаємодія півкуль мозку посилюється.
 2. Стискайте кулаки - дана хитрість допоможе краще запам'ятовувати і згадувати потрібну інформацію.
 3. Жуйте жуйку - це підвищує концентрацію і допомагає краще впоратися на різного виду тестах, особливо якщо жуйка м'ятна.
 4. Використовуйте розмаринову масло - стародавні греки використовували розмарин, щоб поліпшити пам'ять і концентрацію.
 5. Здрімніть - якщо не можете згадати ім'я, місце або інший факт, подумайте про нього, засинаючи - Ваше підсвідомість буде активно працювати над проблемою і видасть Вам відповідь після пробудження або уві сні.
 6. Записуйте і робіть замальовки. Особливо добре запам'ятовується інформація, яку Ви записуєте або уявляєте в схематичному вигляді. До речі, записи краще робити синім чорнилом - цей розслабляючий колір допоможе швидше запам'ятати потрібні факти.
 7. Займайтеся йогою - навіть один сеанс йоги допомагає поліпшити пам'ять і концентрацію.
 8. Слухайте музику, особливо класичну.
 9. Працюйте відповідно до Ваших біоритмами - вранці інформація запам'ятовується краще.
 10. Гуляйте на свіжому повітрі і спите достатня кількість часу.
 11. Пийте чисту воду і їжте корисні для мозку продукти.

Існує безліч технік, які допомагають краще запам'ятовувати факти, імена, цифри та іншу корисну інформацію. У даній статті ми привели тільки деякі з них, але Ви можете ділитися своїми способами поліпшення запам'ятовування в коментарях, а також стежити за нашими оновленнями, щоб не пропустити цікаву інформацію.