Запам'ятайте ці 5 обов'язкових ознак запалення

З маленького віку в кабінеті у дядька або тітки в білому халаті наляканий дитина чує ці дивні слова: риніт, синусит, або, наприклад, тонзиліт. З віком загадкових діагнозів із закінченням "ит" додається в медичній картці практично кожної людини. Чи знаєте Ви, що всі ці "іти" означають одне: запалення того чи іншого органу. Доктор говорить нефрит - значить, застудили нирки, артрит - розболівся Ваш суглоб. Абсолютно кожна структура в тілі людини може дивуватися запальним процесом. І Ваш організм досить рано і активно починає Вам про це повідомляти. Дізнайтеся п'ять обов'язкових ознак будь-якого запалення, щоб навчитися розпізнавати тривожні сигнали свого організму.

П'ять характерних ознак запалення в Вашому організмі

П'ять ознак запалення були виділені ще в давні часи, коли не тільки спеціальних медичних апаратів для діагностики не існувало, а не йшло мови навіть про просте аналізі крові.

Проте, люди хворіли завжди, і завжди були лікарі, які примудрялися не просто правильно визначити хворобу, але ще і вилікувати її.

Знаючи ці п'ять характерних ознак запалення, Ви теж зможете визначити свою хворобу без будь-яких додаткових методів:

1. Tumor - набряк

Будь-запальний процес в організмі людини починається з проникнення в нього провокуючого агента. Це може бути бактерія, вірус, чужорідне тіло, хімічна речовина або інший "провокатор". Організм тут же реагує на несподіваного гостя, відправляючи до нього своїх охоронців - клітини-лейкоцити, які зовсім йому не раді і миттєво вступають в бій. У місці скупчення ексудату утворюється інфільтрат. В області запального процесу Ви обов'язково побачите набряк.

2. Rubor - почервоніння

В результаті загибелі пошкоджених клітин в організмі вивільняються спеціальні речовини - медіатори запалення. На них, в першу чергу, реагують кровоносні судини, розташовані в оточуючих тканинах. Щоб уповільнити потік крові, вони розширюються, наповнюються кров'ю і результатом цього є виникнення почервоніння. Таким чином, почервоніння є ще однією характерною ознакою запалення.

3. Calor - підвищення температури

Розширення судин є обов'язковим компонентом будь-якого запального процесу ще й тому, що на поле бою необхідно прибирати. Приплив крові приносить на місце запалення кисень і необхідні будівельні матеріали, а всі продукти розпаду - забирає. В результаті такої активної роботи в області запалення стає дуже гаряче. Третім обов'язковою ознакою запалення є підвищення температури.

4. Dolor - біль

Про те, що десь в тілі відбувається активна боротьба з шкідником, необхідно повідомити мозку, і найкращим способом це зробити є який-небудь яскравий і виразний сигнал. Для цього практично в кожній ділянці нашого тіла є спеціальні дзвіночки - нервові закінчення. Біль - це найкращий сигнал для мозку, в результаті якого людина розуміє - в певній галузі його тіла щось відбувається не так.

5. Functio laesa - порушення функції

Перераховані вище ознаки запалення в сумі дають ще один важливий симптом цього патологічного процесу - порушення функції ураженої структури. В області бойових дій життя не може тривати звичайним чином. Тому запалення завжди супроводжується функціональною недостатністю ураженого органу. У деяких випадках, це може бути дуже небезпечно для організму, наприклад, при запальних процесах серця, нирок або інших життєво важливих органів.

Якщо ви помітите у себе ці п'ять ознак запалення - Вам терміново необхідно звернутися до лікаря.

Пам'ятайте про те, що запальний процес - це серйозна патологія, яку можна лікувати самостійно. Консультація кваліфікованого фахівця і підбір ефективної схеми лікування допоможуть Вашому організму стати переможцем в битві з запаленням.