Збалансована дієта принципи красивої фігури

Правильне харчування є міцною основою для здоров'я, фізичного тонусу і краси. Але аж ніяк не кожен може і знає, як забезпечити себе здоровим раціоном. Що ж собою являє збалансована дієта? Якими харчовими звичками варто обзавестися, щоб забезпечити себе правильним меню, щоб можна було не тільки похвалитися гарною фігурою, але і не завдати непоправної шкоди своєму здоров'ю? Всі секрети смачної і корисної кухні читайте на .

Здорова дієта - це не тільки смачна і різноманітна їжа

Мабуть, кожному відомо, що раціон повинен бути насичений білками, жирами, вуглеводами, а також рядом корисних вітамінів і мінералів. Підбір і співвідношення цих інгредієнтів в меню суто індивідуальний. Він залежить від фізичної активності і загального стилю життя людини. Але існує кілька правил здорової дієти, якими варто керуватися кожній людині. Нижче наведені основні принципи здорової дієти.

  1. Як багато можна їсти?

У момент трапези не варто набивати свій шлунок ущерть. Він повинен бути заповнений на 80%. У шлунку повинен залишатися вільний простір для процесу травлення. Тому, покуштувавши, необхідно залишатися з легким відчуттям голоду, тоді не виникне відчуття тяжкості в шлунку і інших дискомфортних побічних ефектів на кшталт відрижки, здуття живота, подташніванія і т. П.

  1. розміри порцій

Рекомендується забезпечувати себе максимальними порціями на сніданок. Але відразу після пробудження злегка сонний організм не може в повній мірі відчути голод. Тому щільне харчування краще залишати на обід. До цього часу організм уже встигне витратити частину свого енергетичного запасу. Крім того, до полудня організм знаходиться в більш активній стадії, тому метаболізм працює значно краще.

  1. Режим збалансованої дієти

Необхідно харчуватися 5-7 разів на день, але це не означає, що кожен раз потрібно повністю наповнювати їжею тарілки. Повноцінне харчування має бути тричі на день, решту 2-4 рази складають легкі перекуски невеликою порцією фруктів або легких продуктів. Харчування за часом грає важливу роль в процесі нормального обміну речовин. Харчуючись зі схожою періодичністю, організм починає виробляти свої травні звички. Якщо харчуватися мимо пори, більша частина їжі відкладається в жировій прошарку. Це частково пов'язано з тим, що організм не знає, коли його нагодують наступного разу, тому він поспішає запастися речовинами, важливими для вироблення енергії.

  1. Харчова цінність

Більшість людей, вирушаючи по магазинах, купують те, що їм подобається, а не те, що їм необхідно, або зовсім роблять необдумані покупки. Так, на кухонних полицях з'являється занадто багато продуктів, які мають низьку харчову цінність. В їх число входять чіпси, сухарики, кукурудзяні палички, попкорн, солодощі і борошняні вироби. Насичуючи свій організм продуктами, які мають високу харчову цінність, Ви допомагаєте тілу швидше насититися і отримати при цьому мінімум калорій.

Будьте уважні до свого меню. Один із принципів збалансованої дієти: корисне також має бути смачним. Життя має складатися з задоволень! Більше цікавої інформації читайте на сторінках .