Здорова спина як правильно відрегулювати офісне крісло

Сидіння в офісному кріслі протягом усього дня - одна з найпоширеніших причин болю в нижній частині спини. Це пояснюється мінімальної рухливістю тіла і збільшення навантаження на спину, плечі, руки, ноги, а також м'язи спини і хребетні диски. Після такого тривалого сидіння люди схильні або сутулитися, або "сповзати" вниз по стільцю, що призводить до надмірного розтягнення хребетних зв'язок і напрузі дисків і навколишніх структур хребта. Згодом неправильне сидяче положення може привести до пошкодження структур хребта і погіршення болю в нижній частині спини.

Керівництво по регулюванню офісного крісла

Ергономічне офісне крісло - це інструмент, за умови правильного використання якого можна максимізувати опору для спини і підтримувати правильну поставу в сидячому положенні. Однак просто купити ергономічне офісне крісло - це ще не все. Необхідно правильно відрегулювати офісне крісло відповідно до пропорцій тіла, щоб забезпечити комфорт і зменшити навантаження на хребет.

  1. лікті

Сядьте на крісло в зручному положенні максимально близько до робочого столу. При цьому плечові частини рук повинні бути паралельні хребту. Долоні покладіть на робочу поверхню (на стіл або клавіатуру). Якщо Ваші лікті при цьому не зігнуті під кутом 90 градусів, відрегулюйте висоту офісного крісла (опустіть або підніміть його відповідно).

  1. стегна

Переконайтеся в тому, що Ваші пальці можуть з легкістю поміститися під стегнами з передньої частини сидіння офісного крісла. Якщо ж необхідну відстань відсутня, Вам потрібно поставити підставку під стопи. Якщо ж між Вашим стегном і сидінням крісла відстань більше, ніж в один палець, Вам необхідно підняти стіл або робочу поверхню настільки, щоб Ви могли збільшити висоту офісного крісла.

  1. гомілка

Повністю упріться задом в спинку офісного крісла. Тепер стисніть руку в кулак і спробуйте протиснути його між гомілкою і переднім краєм сидіння крісла. Якщо Вам не вдається зробити це без перешкод, офісне крісло для Вас занадто глибоке. Вам потрібно присунути спинку крісла вперед, вставити опору для нижньої частини спини (наприклад, невелику подушку або рушник) або придбати нове офісне крісло.

  1. Опора для нижньої частини спини

Як і в попередньому пункті, обіпріться задом об спинку офісного крісла. Ваша нижня частина спини повинна при цьому стикатися з подушкою (виступом) для її підтримки. Така опора для нижньої спини - дуже важлива частина офісного крісла, яка мінімізує навантаження на спину.

  1. рівень очей

Сядьте зручніше, закрийте очі. При цьому голова має "дивитися" вперед. Тепер повільно відкрийте очі. Ваш погляд повинен бути спрямований на центр екрана Вашого комп'ютера. Якщо ж цього не сталося, і Ви дивіться вище або нижче необхідної області, підійміть або опустіть монітор відповідно, щоб зменшити навантаження на верхню частину хребта.

  1. підлокітники

Налаштуйте підлокітники офісного крісла так, щоб вони трохи піднімали Ваші руки в районі плечей. Правильно розташовані підлокітники допомагають зменшити навантаження на верхню частину хребта і плечі, зменшуючи ймовірність того, що Ви будете сутулитися.

нагадує: навіть якщо Ви сидите в зручному положенні, нерухомість тіла все одно загрожує болями в спині і напругою м'язів. Тому намагайтеся вставати якомога частіше, прогулюватися, робити якомога більше рухів всіма частинами тіла. А 20-хвилинна прогулянка поліпшить кровообіг і надходження поживних речовин в хребетні структури.