Здоров'я і патологія гіподерми чому ці знання потрібні естетист

Дерматологія і естетична медицина - це дві тісно пов'язані між собою медичні спеціальності. Лікарі-дерматологи займаються лікуванням патологічних станів шкіри, а фахівці естетичної медицини швидше працюють з фізіологією, покращуючи і коригуючи зовнішність пацієнта. Однак, певні базові знання про патологічних станах всіх шарів шкіри просто необхідні фахівцям естетичної медицини, так як саме завдяки цій інформації доктор може в значній мірі допомогти своєму пацієнту.

Про актуальні для естетист питаннях здоров'я і патології гіподерми в інтерв'ю для розповідає доктор медичних наук, професор, дерматовенеролог вищої категорії Андрашко Юрій Володимирович.

Наскільки актуальним на сьогоднішній момент є питання захворювань гіподерми?

Жирова тканина потребує не тільки в догляді, корекції і зміні обсягів. Вона, на жаль, часто є об'єктом захворювань, і саме глибина озброєності фахівців в питаннях розуміння можливої ​​патології цієї зони буде свідчити про їхній професіоналізм.

Дуже важливо акцентувати увагу фахівців естетичної медицини на тих основних нозологіях, і запальних, і незапальних, і трофічних, і імунних, і так далі, які стосуються підшкірно-жирової клітковини, і особливо часто бувають у тих анатомічних зонах, з якими вони працюють.

Таким чином, перед тим, як щось робити з підшкірної клітковиною, доцільно запастися знаннями про можливу патології гіподерми.

Чи впливає здоров'я гіподерми на стан інших шарів шкіри?

Розподіл шкіри на шари - це якась схематичність, необхідна для того, щоб ми могли поетапно розбирати питання, що стосуються шкіри, і акцентувати увагу на окремі структури. Але, в цілому, шкіра не може бути абсолютно здоровою, якщо не здорова гиподерма. Хоча гиподерма досить самодостатня, в дерматологічній практиці вона часто хворіє сама по собі. Існує твердження, що патологія гіподерми НЕ екстраполюється на дерму і епідерміс, але, з моєї точки зору, це так, якщо дивитися на вже сформовану патологію підшкірно-жирової клітковини. Якщо ж міркувати про механізми, звертаючись до молекулярного рівня розвитку патології гіподерми, то стає очевидним, що без участі в подіях верхніх шарів це не обходиться. Тому, здоров'я гіподерми - це здоров'я всієї шкіри, і якщо гиподерма хвора, то домогтися якісної естетики шкіри, навіть при ідеальних можливості та технології, просто нереально.

На Вашу думку, чому не тільки дерматологи, а й фахівці естетичної медицини повинні мати знання про здоров'я і патологіях гіподерми?

Тандем фахівців, почуття ліктя і правильний маршрут пацієнта є для нас головними, тому що наше основне завдання - поліпшення якості життя пацієнта. А це не тільки миттєвий ефект від естетичної маніпуляції, але і комфортні віддалені результати.

Для естетист знання про хвороби гіподерми - це можливість озброїти себе необхідними інформаційними речами, чітко розуміючи рамки допустимого своєї практики.

А якщо ж фахівець має дерматологическую базу, як воно і повинно бути, він зобов'язаний бути компетентний у питаннях вирішення не тільки естетичної, а й патологічної частини завдання.