У хворобі й здоров'ї глутатіон - батько всіх антиоксидантів

Існує молекула, без якої не можна обійтися, якщо Ви хочете залишатися здоровими і уповільнити старіння, запобігти розвитку раку, хвороби серця, деменцію і багато інших захворювань. Це - «мати» всіх антиоксидантів, великий детоксикант і маестро імунної системи - глутатіон. вирішив поділитися зі своїми читачами інформацією про цей найважливіший антиоксиданти, пояснити, чому він необхідний кожній людині, як і де його отримати.

Знайомтеся: глутатіон - антиоксидант і детоксикант для організму

Що таке глутатіон? Глутатіон - це проста молекула, яку виробляє людський організм. Вона являє собою комбінацію трьох простих будівельних блоків білків, тобто амінокислот - цистеїну, гліцину і глутаміну.

Секрет мощі глутатіону полягає в SH-групах, які він містить. Сірка - клейка неприємно пахне молекула, яка діє, як пастка для мух, тільки «приклеюються» до неї шкідливі речовини в організмі, в тому числі вільні радикали і токсини, такі як ртуть і інші важкі метали.

Як правило, глутатіон переробляється в самому організмі, крім випадків, коли токсичний вантаж стає занадто «важким». І тут починаються проблеми.

Гени, задіяні в метаболізмі глутатіону, задіяні у виробництві ферментів, які допомагають організму виробляти і переробляти глутатіон. Серед них: GSTM1, GSTP1 та інші.

В силу впливу вагомих чинників у деяких людей такі гени пошкоджені. Людина з'явилася на Землі задовго до виявлення 80,000 токсичних хімікатів у навколишньому середовищі, забруднення вод ртуттю і свинцем і повсюдного електромагнітного випромінювання. Саме тому більшість людей вижили з «базовою версією програми генетичної детоксикації», зашифрованою в ДНК, яка справляється з виведенням токсинів з організму так собі. Природа не передбачила, що через багато років людина навчиться отруювати себе сам. Саме тому у багатьох людей (приблизно у третини населення) відсутній ген GSTM1 - один з найважливіших генів, що відповідають за вироблення і переробку глутатіону в організмі.

Роль глутатіону в захисті організму від хронічних хвороб

Глутатіон вкрай важливий з однієї простої причини - він переробляє антиоксиданти. Справа в тому, що робота з вільними радикалами порівнянна з перекиданням гарячої картоплини. Вільні радикали потрапляють з вітаміну С на вітамін Е, звідти - на ліпоєвої кислоти, а потім - до глутатіону, який «охолоджує» вільні радикали і переробляє інші антиоксиданти. Після цього організм може регенерувати ще одну захисну молекулу глутатіону - і цикл повторюється знову.

Однак надмірний окислювальний стрес або занадто велика кількість токсинів призводять до появи проблем. Запаси глутатіону стають недостатніми, і ми вже не можемо захиститися від вільних радикалів, інфекцій або раку, якщо ми не здатні позбутися від токсинів. Це призводить до того, що ми встаємо на слизьку стежку хронічних хвороб.

Глутатіон - це ще і здатний помічник імунної системи в боротьбі з інфекціями і запобіганням раку. Дослідження показують, що глутатіон допомагає боротися зі СНІДом.

Глутатіон - також одна з найбільш важливих частин детоксикаційної системи організму, яка переносить токсини в жовч і кал, що забезпечує їх виведення з організму.

Але і це ще не все. Крім іншого, глутатіон покращує розумові та фізичні функції людини:

  • зменшує пошкодження м'язів;
  • скорочує час одужання;
  • збільшує силу і витривалість;
  • перемикає метаболізм з вироблення жиру на розвиток м'язів.

Загалом, щоб залишатися здоровими, поліпшити свої фізичні і розумові здібності, а також максимально зберігати здоров'я в міру старіння, необхідно подбати про належний рівень глутатіону в організмі-він захистить від хронічних хвороб.

Читайте також: "Антиоксиданти - перші помічники для Вашої шкіри"