Защемлення нерва в нозі

Защемлення нерва в області однієї або обох ніг не помітити неможливо, тому що це супроводжується сильними болями. Схильними до представленої проблеми найчастіше виявляються жінки на пізніх етапах вагітності, люди, які виконують роботу зі значними фізичними навантаженнями, а також професійні спортсмени та люди старше 60 років.

Зміст статті:

 • Симптоми защемлення нерва в нозі
 • Причини защемлення нерва в нозі
 • Діагностика защемлення нерва в нозі
 • Лікування защемлення нерва в нозі

Симптоми защемлення нерва в нозі

Ознаки, що вказують на защемлення нерва в нижніх кінцівках, такі:

 • Поява гострих і різких хворобливих відчуттів в області защемлення. Вони можуть також бути поколює;

 • Набряклість епідермісу, зміна відтінку на червоний в точці защемлення;

 • Посилення пітливості (зустрічається досить рідко);

 • Неможливість вранці розігнути кінцівки. У міру посилення перебігу хвороби цей симптом стає постійним.

 • Хворий виявляється більш скутим, при знаходженні в вертикальному положенні зазначається нестерпний біль;

 • Хворобливі відчуття можуть добиратися і до області спини.

Найчастіше симптоми подібного плану формуються несподівано, але настільки ж швидко зникають. На більш пізніх етапах захворювання представлені відчуття тривають безперервно. У тій області, в якій найбільш сильно відчуваються болючі відчуття, як раз і знаходиться точка защемлення нерва. Цьому може виявитися провиною, як вплив фізичного, так і психологічного характеру.

Уві сні теж можуть проявлятися хворобливі відчуття. Факторами, що визначають защемлення нерва в нижніх кінцівках, додаткового характеру, як говорилося вище, може виявитися почервоніння і набряк шкірного покриву. До цього іноді додається постійна пітливість. Відзначається збільшення рухової активності в тій ситуації, коли порушено руховий нерв, а іноді і атрофія.


Причини защемлення нерва в нозі

Формуватися защемлення нерва в нижніх кінцівках може в силу наступних факторів:

 • Остеохондрозу на стадії загострення. Хрящі і диски, змінюючи свою форму, залишають незначний простір, яке виділяє хребці. Це позитивно впливає на збільшення здавлювання в області нервових відгалужень. Якщо ж говорити про м'язи, то вони, перебуваючи в набагато більш активному стані і зі збільшеним тонусом, ще більше погіршують ситуацію. Адже в зв'язку з цим хворобливі відчуття виявляються набагато більш істотними;

 • Радикуліт. Як відомо велика кількість людей у ​​віці від 45 років зіштовхуються з даним захворюванням. Саме ця недуга може спровокувати защемлення нерва в нозі. Біль може виявитися такої сили, що навіть імовірна тривала втрата свідомості. У зв'язку з цим в критичний момент необхідно якомога швидше знизити больовий синдром;

 • Пухлини будь-якого походження;

 • Навантаження, які пов'язані з важким або тривалим фізичною працею;

 • Отримані травми, які змінюють оптимальне будова кісток і тим самим впливають на защемлення.


Діагностика защемлення нерва в нозі

Перед призначенням курсу лікування людина повинна пройти стандартне обстеження, яке полягає в рентгенографії хребта і кісток ніг. У разі спірного діагнозу або протипоказань призначають комп'ютерну або магітно-резонансну томографію (КТ або МРТ).

При підозрі на пухлину здійснюється сцинтиграфія, або радіологічне обстеження, хребта.


Лікування защемлення нерва в нозі

В першу чергу, починаючи лікування, слід звільнити нервові закінчення або волокна з притиснутого стану. Це пояснюється тим, що саме дане явище провокує болі в області ноги в разі защемлення нерва. Для того, щоб досягти визначеної мети фахівці застосовують мануальну терапію, деякі різновиди масажу (зокрема, точковий, електромасаж, вібромасаж). Не менш ефективними вважаються голковколювання і ударно-хвильова терапія, які, втім, небажано проводити людям старше 60 років. Додатковими методами відновлення є остеопатія, магнітна терапія і електрична стимуляція.

У тому випадку, якщо защемлення не сполучена з ускладненнями, припустимо грижею або протрузією, усунення хворобливих відчуттів вдається провести за досить нетривалий період. У тій же ситуації, коли відчуття виявляються занадто форсованими, призначають знеболюючі лікарські засоби і новокаїнові блокади. Хворому фахівці рекомендують дотримуватися протягом, щонайменше, двох-трьох днів постільний режим, а також не допускати посилених і активних рухів і навантаження після перебування в стані спокою.

Після цього необхідно почати відновлення роботи нерва. З цією метою впроваджується так звана комплексна терапія, припустимо, моксотерапія, лікарські засоби, вітамінні комплекси. Завершальним етапом даного комплексного лікування буде точне визначення того фактора, який спровокував защемлення нерва в області ноги.

Не секрет, що в переважній більшості випадків дане прояв є підсумком виникнення або посилення вже присутнього у хворого захворювання. Так, припустимо, защемлення сідничного нерва в області ноги найчастіше має прямий зв'язок з остеохондрозом. Саме в зв'язку з цим відновлення без усунення справжніх причин провокує повторення ситуації, якщо болять нижні кінцівки при защемленні нерва.

До оперативного методу лікування вдаються виключно в тій ситуації, коли не допомагають інші методики лікування і людини турбують періодичні серйозні болі. В даному випадку здійснюється операція з усунення причини защемлення нерва. Найчастіше мова йде про видалення грижі диска.

Таким чином, защемлення нерва в нижніх кінцівках є серйозною проблемою, яка повинна бути вирішена в найкоротші терміни. Відносна перевага представленої патології полягає в тому, що біль легко купірується, однак без установки точної причини хвороби це буде постійно повторюватися. Тому слід звернутися до фахівця і не займатися самолікуванням.