Защемлення нерва в хребті

Защемлення нерва в області хребта - це патологічний стан, який формується через здавлювання певних нервових закінчень. Мова йде про тих, які відходять до найближчих хребців в спинному мозку. У 30% випадків причиною даного явища може виявитися грижа, протрузія або спазмовані м'язи. Подібний стан пов'язане з очевидними хворобливими відчуттями. Найбільш часто зустрічаються типами защемлення нервів в даній області слід вважати прищеплення сідничного і шийного нерва. З рівною часткою ймовірності воно виникає, як у чоловіків, так і у жінок після 35 років.

Зміст статті:

 • Симптоми защемлення нерва в хребті
 • Причини защемлення нерва в хребті
 • Діагностика защемлення нерва в хребті
 • Лікування защемлення нерва в хребті

Симптоми защемлення нерва в хребті

Головні ознаки, що вказують на защемлення нерва в хребті:

 • Хворобливі відчуття в тому нерві, який піддався поразки;

 • Аналогічні відчуття у внутрішніх органах (серце, шлунок);

 • м'язові спазми.

Раптові болі провокує защемлення сенсорного нерва. Однак якщо затисненим стає руховий або вегетативний нерв, то біль, навіть сама незначна, не проявляється на початковому етапі. В результаті цього людина може зіткнутися з дисфункцією роботи внутрішніх органів без видимих ​​причин, але це враження оманливе.

У разі прищеплення нерва в хребті поруч з попереком, утворюється свого роду "простріл", інакше кажучи, люмбалгия.

Ця назва повністю відображає характер болю:

 • Несподівано стріляє і, одночасно, пекучий;

 • Розподіл симптомів може бути незначним, наприклад, торкатися лише поперек або ж віддаватися в інші області хребта. У подібній ситуації додатково утворюється протекційної реакція м'язів у вигляді спазму. При цьому хворобливі відчуття настільки сильні і різкі, що людина надовго застигає в специфічній позі, в якій його застала біль;

 • Тривалість нападу болю може виявитися самою різною: від двох-трьох хвилин до такого ж кількості діб;

 • Завершується напад настільки ж різко, як і почався.

Після нього формується незначний біль в області попереку, яка досить швидко проходить. Але справа в тому, що подібні напади можуть повторюватися. Згодом вони стають все більш тривалими. У зв'язку з цим необхідно пройти обстеження і визначити істинні фактори, через які виявилися прищеплення нерви в області хребта.

Якщо запустити цей потенційно небезпечний процес, то можуть виникнути серйозні ускладнення, припустимо, запальні процеси нерва спини. Це пояснюється тим, що м'язи, які зіткнулися зі спазмами, можуть дестабілізувати харчування нервів і навколишніх тканин в силу їх передавливания. У зв'язку з цим важливо звернути увагу на те, які чинники спровокували утворення защемлення нерва в області хребта.


Причини защемлення нерва в хребті

На даний момент фахівці виділяють дві основні категорії факторів, що впливають на защемлення:

 • Проблеми з нервом в області хребетного стовпа в переважній більшості випадків виникають як відгук на запалення або просто погіршення при остеохондрозі, а також на гіпертонус м'язів спини. При першій проблемі процеси, пов'язані з дистрофією в міжхребцевих дисках, можуть спровокувати звуження зазорів між найближчими хребцями. Якщо ж говорити про гіпертонус м'язів спини, то це ще більше обтяжує представлений алгоритм, тому що дуже часто відзначається защемлення відгалужень нервових закінчень спинномозкової рідини дисками;

 • У всіх інших ситуаціях нерви в хребті пріщемляются м'язами, що зазнали спазмів. Поряд з нервами також відзначається защемлення і кровоносних судин. Це може привести до серйозного погіршення алгоритму кровообігу у внутрішніх органах і головному мозку. Якщо нерв защемлений протягом довгого часу, то ймовірно відмирання певної частини нервових клітин, що провокує втрату чутливості в певних ділянках шкіри і навіть в деяких областях тіла.


Діагностика защемлення нерва в хребті

На первинному етапі діагностика має на увазі стандартне рентгенографічне дослідження хребта. У деяких випадках, якщо діагноз викликає сумніви або необхідно його підтвердження, вдаються до додаткових заходів. Так, виявити весь комплекс причин прищеплення нервів можна за допомогою МРТ-діагностики, а також комп'ютерної томографії (КТ). Крім того, допускається здійснення миелографии, або рентгенологічного обстеження з використанням контрастної речовини.


Лікування защемлення нерва в хребті

Процес відновлення при защемленні нерва в області хребта повинен бути максимально повноцінним. У зв'язку з цим лікування здійснюється за допомогою цілого комплексу заходів, а також використання спеціальних препаратів. До найбільш дієвих методів відноситься рефлексотерапія і фізіотерапія, а також остеопатія. На ранніх стадіях розвитку недуги ефективним буде точковий і загальний масаж, мануальна та ударно-хвильова терапія. Якщо ж говорити про більш пізніх етапах, то правильно буде вдатися до електро- і вібромасажу.

У певних ситуаціях виникає потреба у використанні лікарських препаратів. Саме вони допомагають зменшити больовий синдром. У переважній більшості випадків, якщо не спостерігається ускладнень у вигляді гриж і протрузій міжхребцевих дисків, відновлення досить швидко дає позитивні результати. У зв'язку з цим фахівці звертають увагу на те, що бажано не зупинятися на даній стадії. Виявлення і спроба усунення першопричини защемлення - ось ключ до успішного лікування.

Як підтримуючих заходів відмінно підходять всілякі аплікації (припустимо, керосиново-мильні), а також ванни і компреси з використанням лікарських трав. Таким чином, защемлення нерва в області хребта - це серйозна проблема, яка знижує працездатність і в цілому ускладнює життя. Тому її лікування, а також і профілактиці слід приділяти особливу увагу.