Защемлення нерва в суглобах

Зміст статті:

  • Защемлення нерва в плечовому суглобі
  • Защемлення нерва в ліктьовому суглобі
  • Защемлення нерва в колінному суглобі

Защемлення нерва в тазостегновому суглобі

При защемленні нерва в тазостегновому суглобі пацієнт відчуває болю в цій області, які поступово поширюються нижче. Справитися з дискомфортом вдається, відновивши природне положення затиснутого нерва і усунувши причину такого явища.

Защемлення в тазостегновому суглобі викликано наступними факторами:

  • Остеохондрозом. У міру прогресування даного захворювання міжхребцеві диски перестають виконувати свої амортизаційні функції. Це призводить до розростання кісткової тканини, в результаті чого нерви виявляються затиснуті новими утвореннями. Міжхребцеві диски при цьому не тільки зношуються, скорочується відстань між ними. Внаслідок цього нерв може бути ними і затиснутий.

  • Травмами. При пошкодженні м'язової тканини спостерігаються крововиливи, зміщення частин скелета. Таке порушення їх природного стану позначається і на нервах в області тазостегнового суглоба.

  • Пухлинами. Вплив цього фактора не залежить від того, чи є новоутворення доброякісним чи ні. Пухлина здавлює нерв, провокуючи запальні процеси.

У пацієнтів з защемлением відзначається поява гострого болю в тазостегновому суглобі, може бути помітно почервоніння і оніміння окремих ділянок. Залежно від характеру здавлювання нерва неприємні відчуття концентруються в конкретній частині стегна або поширюються в район гомілки. При защемленні пацієнти не можуть підніматися з положення лежачи, так як відчувають сильний біль. Згинати стегно в більшості випадків їм також не вдається.

Якщо затиснений сідничний нерв, з'являється синдром грушоподібної м'язи. Він має на увазі пекучий характер болю. Поворот стегна всередину при такому синдромі супроводжується неприємними відчуттями.

Після клінічної діагностики защемлення нерва проводиться лікування знеболюючими і протизапальними препаратами. Оперативне втручання необхідно, якщо здавлювання викликано гематомами, пухлинами і зовнішніми ушкодженнями. Важливо також відновити кровообіг в ураженому суглобі. Для цього призначаються спеціальні препарати. Після усунення больового синдрому проводяться заняття лікувальною фізкультурою і сеанси масажу.


Защемлення нерва в плечовому суглобі

Дане явище більшою мірою характерно для правої руки і в медицині відомо, як невралгія. Його причиною може стати інше захворювання, що ускладнює діагностику. Усунення зовнішніх проявів защемлення нерва буде неефективно, якщо не боротися з фактором, що викликав його. Травми, механічні пошкодження, підвищене фізичне навантаження - ось що теж може бути причиною запалення в цій галузі.

Біль в даному випадку має різний характер і є головним симптомом. У пацієнтів з защемлением в цій області також спостерігаються м'язові спазми, зміна відтінку шкіри: вона блідне або навпаки покривається червоними плямами. У важких випадках втрачається чутливість уражених ділянок плечового суглоба. Всі рухи в ньому ускладнені.

Лікування защемлення нерва включає медикаментозну терапію в якості загального методу, голкотерапію, масаж, фізичні вправи. Перш за все, слід усунути больовий синдром. Тільки після цього можна переходити до сеансів масажу та лікувальної гімнастики.


Защемлення нерва в ліктьовому суглобі

В результаті різкого удару ліктем об тверду поверхню в суглобі виникають сильні болі, які поширюються до кисті. Аналогічні відчуття викликає здавлення нерва в цій області.

Його причинами стають такі:

  • Багаторазове здійснення монотонних рухів в ліктьовому суглобі і істотна фізичне навантаження на нього, наприклад, під час жиму штанги лежачи;

  • Часті переломи, забої та інші механічні пошкодження;

  • анатомічні зміни.

Болі при защемленні нерва в ліктьовому суглобі локалізуються не тільки безпосередньо в області здавлювання, але відчуваються і в пальцях. Дискомфорт супроводжується онімінням і скутістю. Найбільш яскраво виражені такі симптоми після того, як рука перебувала довгий час в зігнутому положенні.

Виявлення защемлення нерва в ліктьовому суглобі можливо шляхом зовнішнього огляду. В якості додаткових методів діагностики використовується рентгенографія і комп'ютерна томографія. Консервативного лікування зазвичай виявляється досить, щоб усунути захворювання. Для цього хворе місце обробляється протизапальними мазями і гелями. В період лікування слід мінімізувати фізичне навантаження на лікоть, уникати вчинення монотонних рухів в суглобі. Через кілька місяців проводиться повторний огляд і при відсутності поліпшень призначається операція.


Защемлення нерва в колінному суглобі

Запалення нерва в цій області, як правило, обумовлені розривами меніска, травмами і відривом надколінка. Деякі хронічні захворювання суглобів, що супроводжуються разрастаниями кісткових тканин, таким чином також провокують защемлення. В ході запальних процесів навколишні тканини можуть набрякати, чинячи тиск на нерви.

Як і у всіх інших випадках, защемлення в даній області проявляється гострими прострілюють болями. Виконання сгибательно-розгинальних рухів в колінному суглобі супроводжується сильним дискомфортом. У зв'язку з неприємними відчуттями у пацієнта навіть змінюється хода.

Діагностоване за допомогою зовнішнього огляду хірурга защемлення в колінному суглобі ліквідується за допомогою усунення причини його виникнення. У загальному випадку лікування починається з прийому протизапальних препаратів з метою позбавлення від болю. До мануальної терапії, лікувальної фізкультури вдаються вже після усунення неприємних відчуттів в ураженій області. В рамках профілактики захворювання слід стежити за свої вагою, щоб не створювати зайвого навантаження на суглоби, займатися спортом.