Кращі таблетки від головного болю списки препаратів

Сучасний ритм життя, несприятлива екологічна обстановка і неможливість вчасно звертати увагу на свій фізичний стан зробили головний біль постійним супутником дуже багатьох людей. Кожен з пацієнтів скаржиться на різні види хворобливих відчуттів, які можуть виникнути з безлічі причин.

Сама по собі головний біль може бути симптомів близько 40 внутрішніх патологій, проте в більшості випадків вона є ознакою значного перевтоми, зайвого нервового напруження, стресу. Постійні занепокоєння викликають у відповідь реакцію в нервовій системі, яка полягає в спазмування судин головного мозку і супутніх хворобливих відчуттях.

  важливо

Не можна ставитися до регулярних головних болів з зневагою і постійно купірувати їх сильнодіючими препаратами, обраними навмання, орієнтуючись на рекламу або поради сусідів.

Щоб правильно підібрати ефективне і безпечне ліки від болю в голові, потрібно проконсультуватися з лікарем-фахівцем для з'ясування причини появи цього неприємного стану.

Причини виникнення головного болю

Залежно від того, що стало спусковим гачком в появі головного болю, лікар призначає найбільш раціональне лікування. У сучасної людини подібний стан може виникнути з наступних причин:

 • депресії, неврози;
 • постійне моральний тиск;
 • розумове перенапруження;
 • недосип;
 • тривале перебування під лампами "денного світла", що змушують очі напружуватися сильніше і провокують перенапруження м'язів і судин;
 • втома м'язів шиї внаслідок монотонної сидячої роботи;
 • скачки тиску;
 • вегето-судинна дистонія;
 • недостатнє насичення мозку і кровоносних судин киснем;
 • мігрень;
 • вживання ліків, що викликають таку побічну реакцію;
 • простудні захворювання;
 • алергічна реакція організму;
 • патології шийного відділу хребта.
Зверніть увагу

При регулярних головних болях необхідно комплексне обстеження, щоб знизити ризик утворення більш важко виліковних захворювань.

Як правильно підбирати таблетки від головного болю

Щоб звернутися до лікаря з проханням допомогти вибрати таблетки від головного болю, необхідно уважно прислухатися до свого стану і визначити наступні фактори:

 • дуже важлива інтенсивність болю і дискомфорту і то, як вони проявляються: поколює, здавлює, тупий біль або гостра, тягне або різка, постійна або приступообразная;
 • визначити, в якій саме частині голови виникла біль - віскі, верхівка, потилицю (верхня частина або ближче до шиї);
 • зрозуміти, в результаті чого раптово почалася ця проблема: змінилася погода, підвищився рівень стресу, головний біль стала результатом прийому нових лікарських засобів;
 • звернути увагу на супутні головного болю симптоми: нудота, відчуття здавлювання в шлунку або горлі, страх, паніка, запаморочення, шум у вухах і в голові, помутніння свідомості, боязнь втратити свідомість;
 • особливо важливими факторами є вік пацієнта і стан його судин на тілі. Крім того важливо пам'ятати про те, що будь-які лікарські засоби, спрямовані на знеболення, досить негативно діють на шлунково-кишковий тракт, тому можуть бути протипоказані при патологіях органів травлення. Саме тому більшість з них рекомендують запивати молоком.

Вибираючи ліки від головного болю, лікар в кожному клінічному випадку підбирає препарат виходячи з негативних факторів не тільки внутрішньої, але і зовнішньої середовища.

Класифікація таблеток від голови за дією

Дія лікарського засобу на причину головного болю багато в чому залежить від міститься в ньому активної речовини. Різні фармакологічні субстанції можуть надавати той чи інший вплив на організм, роботу його внутрішніх органів і систем. Вони можуть підвищити або знизити внутрішньочерепний тиск, зняти спазм, зменшити процес запалення і т.д. Саме тому лікарі рекомендують пройти ретельне обстеження перш, ніж вибирати таблетки від головного болю. Найчастіше одного зняття спазму з судин може виявитися недостатньо, або, навпаки, даний ефект здається зайвим і навіть небезпечним.

За методом впливу на причини і симптоми несприятливого стану фахівці класифікують лікарські засоби на наступні групи:

Анальгетики-антипіретики. Діючі речовини з короткочасним, але сильним ефектом. Допомагають зменшити больовий синдром і знизити температуру. Сприяють зменшенню болю, викликаної мігренню на ранній стадії захворювання. До анальгетиків-антипіретиків відносяться такі активні речовини:

 1. ібупрофен (Мить 400, Нурофен, Імет);
 2. парацетамол (Панадол, Еффералган);
 3. ацетилсаліцилова кислота (Аспірин З шипучий, Упсарин УПСА);
 4. метамізол натрію (Баралгин, Анальгін-Ультра).

Психостимулювальні кошти. З усіх лікарських речовин, що впливають безпосередньо на нервову систему, в терапії головного болю використовується кофеїн. Він істотно скорочує час різних реакцій організму, таким чином стимулюючи швидке позбавлення від спазму. Покращує роботу поперечно мускулатури і надає спазмолітичну дію на гладку, позбавляючи від больового синдрому. Кофеїн не використовується в чистому вигляді як ліки від головного болю, але міститься в багатьох ефективних комбінованих препаратах, оскільки може суттєво прискорити їх корисний вплив на організм.

Нестероїдні протизапальні препарати. Впливають безпосередньо на ферментативні процеси, що відбуваються в організмі, купируя причину головного болю на біохімічному рівні. Надають виражену знеболюючу та протизапальну дію. Найбільш популярні від головного болю лікарські засоби з групи НПЗЗ з наступними діючими речовинами:

 1. напроксен (Мотрин, Налгезін, Налгезін Форте);
 2. кеторолак (Кетанов, Кеталгін, Кеторол);
 3. кетопрофен (Кетонал - найчастіше в терапії головного болю, спровокованої травмуванням або при патологіях нервової діяльності в шийному відділі).

Спазмолітичні лікарські засоби. Застосовуються в тих випадках, коли анальгетические кошти не можуть впоратися з головним болем і потрібно лікувати спазм судин головного мозку, що викликає дискомфорт. Спазмолітики знижують тонус гладких м'язів, суттєво уповільнюють їх активність, надають вазодилатирующее дію. До таких препаратів відносять:

 • дротаверин (Но-шпа, Дротаверин);
 • папаверин (Папаверин).

Ліки для боротьби з мігренознимі болями. Діючі речовини, здатні впоратися з больовими синдромами, спровокованими мігренню, виділені в окремий клас, оскільки їх механізм дії істотно відрізняється від ефектів інших ліків від головного болю. Протимігренозними препарати викликають збудження серотонінових рецепторів гладких м'язів, звужують судини системи сонних артерій, оскільки саме їх патологічне розширення найчастіше провокує мігрень. Їх застосовують строго після призначення лікаря, в дозах, визначених фахівцем. Наприклад: суматриптан (Амігренін, Імігран, Рапімед).

Комбіновані лікарські засоби. Незважаючи на виражену ефективність монокомпонентних лікарських засобів, у випадках таких нападів головного болю лікарі-фахівці рекомендують використовувати для позбавлення від дискомфорту комбіновані лікарські засоби. Вони містять кілька активних речовин, здатних впливати на різні органи і системи, комплексно позбавляючи пацієнта від проблеми. Серед засобів від головного болю на фармакологічному ринку завдяки своїй ефективності, безпеки та швидкості дії, давно себе зарекомендували такі препарати:

 1. Мігренол, Панадол Екстра, Солпадеїн Фаст (парацетамол + кофеїн);
 2. Пенталгін, Спазмалгон Ефект (парацетамол + напроксен + кофеїн + дротаверин + фенірамін);
 3. Некст, Брустан, Ібуклін, Нурофен Лонг, Нурофен Мультісімптом (ібупрофен + парацетамол)
 4. Спазмалгон, Ревалгін, Спазган (метамізол натрію + фенпіверинію бромід + Пітофенон).

Різноманітність лікарських засобів пояснюється великою кількістю причин, що провокують головний біль. Залежно від поставленого лікарем діагнозу терапія больового синдрому зазвичай доповнюється лікарським засобом, що впливає безпосередньо на джерело дискомфорту, наприклад: якщо головний біль викликаний перевтомою, стресом або розумової і моральної втомою, той прийом коштів від хворобливих відчуттів поєднується з курсом лікування за допомогою седативних препаратів.

Кузнєцова Ірина, провізор, медичний оглядач