гіперплазія

Причини і симптоми гіперплазії ендометрія

Що таке гіперплазія?

Гіперплазія - процес, при якому через збільшення кількості клітин в органі чи тканині (крім пухлинної) збільшується розмір цього органу або освіти. Зустрічаються випадки, коли поява даного процесу може бути спровоковано ухваленням анаболічних стероїдів. Це відбувається через те, що м'язова маса при їх прийомі буде утворена за рахунок гіпертрофії, що в підсумку і призведе до збільшення кількості клітин, в даному випадку - м'язових. Це підтверджують і дослідження, однак є і противники цього судження.

Є думка, що застосування так званого гормону росту є причиною виникнення гіперплазії. Наслідком стане те, що люди, які займаються спортом і не мають для цього ідеальних природних даних, зможуть максимально розвинути свою мускулатуру. При цьому важливу роль буде грати і той факт, що результати виявляться набагато краще, ніж при прийомі одних анаболічних стероїдів.


Причини гіперплазії ендометрія

Гіперплазія ендометрію - це процес, при якому внутрішній шар матки стає товщі. Захворювання може виникнути незалежно від віку. Передумовами виникнення і поширення служитиме порушення гормонального балансу в організмі жінки, за рахунок чого буде спостерігатися збій в менструаціях. В основному це захворювання поширене серед жінок, у яких є інші хвороби, такі як ожиріння, цукровий діабет або артеріальна гіпертонія.

Не можна також забувати, що даний вид гіперплазії може стати причиною ракових захворювань і безпліддя у жінок. З цієї причини необхідно і вкрай важливо вчасно його виявити і піддати лікуванню.


Симптоми гіперплазії ендометрія

Гіперплазія ендометрію в самому початку розвитку не завжди проявляє будь-які ознаки. Як правило, трохи пізніше виникають рідкісні кров'янисті виділення, які йдуть незалежно від менструацій. Надалі вони проявляються частіше і стають найбільш рясними, а більш сильні виділення можуть привести до анемії і інших неприємних наслідків.


діагностика гіперплазії

Якщо у жінки є підозри на гіперплазію ендометрія, необхідно провести дослідження матки ультразвуком, з його допомогою визначається рівень вмісту гормонів в крові. Дослідження проводиться або в момент появи виділень крові, або до початку критичних днів. Береться зішкріб слизової оболонки матки, даний варіант діагностики хвороби є найрезультативнішим. Якщо вже настала друга частина менструального циклу, то застосовується інший вид дослідження - метод аспірації. Однак діагностика зішкрібком (гістологічне) буде більш правдивою: вона покаже не тільки форму даного захворювання, але і допоможе в подальшому лікуванню, що дозволить уникнути розвитку злоякісного процесу.


лікування гіперплазії

Хірургічне лікування даного захворювання необхідно всім жінкам, які перебувають у менопаузальном або репродуктивному віці. Дана операція полягає в тому, що вискоблюється порожнину матки, видаляється гіперплазований ендометрій, а також проводиться аблация ендометрія. Потім, після проведення операції, призначається гормональний курс лікування, який прописує лікар. Сама процедура видалення займає день і проводиться під наркозом.

Медикаментозне лікування. Застосовуються як гормональні, так і негормональні засоби. До основних препаратів, які мають профілактичну дію, відносять оральні контрацептиви. Їх прийом сприятливо діє і запобігає поширенню і подальший розвиток захворювання.

Нерідко гіперплазія ендометрію вимагає комплексного лікування: після хірургічного видалення шару ендометрія проводиться підтримуюча терапія з вживанням низьких доз гормональних препаратів, що суттєво знизить ризик розвитку ускладнень.

Після закінчення лікування рекомендується кожні півроку проводити ультразвукове дослідження органів малого тазу.

Профілактичними заходами при гіперплазії ендометрія є лікування ожиріння, ендокринних розладів і цукрового діабету, дотримання дієт і своєчасне лікування порушень менструального циклу. До того ж, необхідно уникати стресових ситуацій і двічі на рік проходити профілактичний огляд у гінеколога, особливо у випадках маткових кровотеч або якщо між менструаціями спостерігаються кров'янисті виділення з піхви.