В успішній клініці косметології завжди люблять своїх пацієнтів

Успіх клініки косметології або салону краси залежить від багатьох факторів, і всі вони дуже важливі в умовах високої насиченості ринку підприємствами і послугами косметологічного профілю.

На думку Катерини Левіт, комерційного директора компанії Viora (Ізраїль), яка виступала спеціальним гостем конференції компанії Альфа СПА, дуже важливо для успіху клініки не просто підбирати до кожного клієнта індивідуальний підхід, але і любити його, цінувати і поважати, показувати його значимість. Про деякі інші секрети успіху підприємства косметичної галузі читайте у відповідях на питання від Катерини Левіт спеціально для .

За рахунок чого косметична компанія або клініка косметології може виділитися на тлі інших при високій насиченості ринку?

Я думаю, що у кожної компанії є індивідуальний підхід - цінності, місія, якісь ключові особливості. Успіх кожної компанії полягає в її ідеології. Ключова ідеологія компанії Альфа СПА - це комплексний підхід до клієнта. Ми любимо всіх наших клієнтів і розуміємо, що при перенасиченості ринку різними технологіями ми повинні давати нашим клієнтам щось інше крім професійного обладнання, косметики, або інноваційних технологій. Ми даємо їм індивідуальний підхід до кожного.

Для клієнта, кінцевого споживача іноді не зовсім важлива ціна або вона не є для нього першочерговим фактором у прийнятті рішення. Зате для нього головне - підхід, посил, значимість. Ми цінуємо і поважаємо кожного нашого клієнта. І успіх нашої компанії - це результат співпраці з нашими клієнтами. Ми беремо з них приклад, ми ділимося досвідом, ми радіємо їх успіхам. Тому в плані емоційного інтелекту, емоційних ключових особливостей для нас дуже важлива індивідуальність, для нас дуже важлива значимість, і для нас дуже важливо те, що для кожного клієнта - будь то початківець косметолог або практикуючий медик, інвестор або директор клініки - у нас завжди є оптимальну пропозицію. Ми любимо кожного з наших клієнтів.

За якими критеріями, на Ваш погляд, косметичний салон або клініка повинна вибирати найкращі пропозиції на ринку?

Я думаю, для клієнтів косметичного ринку зараз дуже непросто визначитися у виборі, особливо якщо мова йде про відкриття нової клініки або салону. Часто керівництво клініки косметології губиться серед безлічі пропозицій, що стосуються апаратури, методик, технологій, оскільки хоче відразу вийти в лідери і володіти всіма новинками. Коли до мене звертаються за консультацією з цього приводу, я їм пояснюю, що не потрібно поспішати. Ваш проект унікальний, і слід подумати, перш за все, про кінцевих споживачах і їх потребностях.Не слід забувати і про такі важливі фактори, як місце розташування салону, які у нього ключові особливості, яка спрямованість. Прагнути за новітніми тенденціями, за дорогим обладнанням, за якимись новинками не завжди правильно. Набагато важливіше почути і зрозуміти ключові потреби клієнтів, а потім, виходячи з цього, робити для них унікальні пропозиції. Найголовніше, щоб вони були ефективні і можуть бути реалізовані в запланованому проекті.

Як вчинити клініці косметології, яка прагне знайти нові унікальні ідеї для просування на ринку?

Немає необхідності постійно прагнути бути лідером ринку. Так можна втратити себе. Ми співпрацюємо з багатьма школами, які готують директорів для підприємств індустрії краси. І ми рекомендуємо нашим клієнтам навчатися, пізнавати щось нове і ніколи не копіювати ідеї шаблонно, застосовуючи їх на своєму проекті, а враховувати в першу чергу потреби своїх клієнтів. До чого лежить душа - пробуйте, експериментуйте. Ваша унікальність в вас самих, у вашому індивідуальному підході, в тому, що ви зуміли організувати свій колектив, правильно подати концепцію своєї клініки косметології, правильно підібрали обладнання і технології і, завдяки копіткій праці, створили свій проект. Наскільки унікальними будуть ваші послуги, залежить від вас. І, звичайно ж, необхідно відстежувати тенденції косметичного ринку, бути в динаміці і рухатися разом з ринком, це дуже важливо.

Як в сьогоднішній нестабільній економічній ситуації косметична клініка може зберегти доходи і не втратити при цьому клієнтів?

Я вважаю, перш ніж приймати рішення про підвищення цін або про інші зміни в роботі клініки косметології, потрібно провести внутрішній аналіз. Наша ментальність така, що люди відкриті до будь-яких змін. І якщо інформація про підвищення цін на послуги не стане різкою несподіванкою для клієнтів, якщо піднести її послідовно і з поясненням ситуації, зробити це аргументовано, то вона, швидше за все, буде сприйнята з розумінням, і ви не втратите клієнтів. Можливо, варто пояснити пацієнтам, що в зв'язку з ростом цін у постачальників ви міняєте вартість своїх послуг, або вибираєте іншу марку косметики для роботи - з тієї ж категорії якості, але за оптимальною ціною. Варто провести опитування серед клієнтів про їхню думку з приводу економічної політики клініки і не боятися того, що клієнти будуть загублені.

Крім того, обов'язково потрібно скористатися якимись комплексними програмами. Зараз це дуже популярно - коли клієнту рекомендується курс процедур. При цьому варто розповісти про те, що для оптимізації вартості процедури ви комбінуєте косметичні засоби з апаратними технологіями або іншими методиками, що зможе навіть підвищити якість послуг, що надаються. Не слід забувати про дисконтах, подарункових сертифікатах, пробних процедурах, проведенні клієнтських днів. Цим ви створюєте місток довіри між клієнтом і салоном.