Спортивні змагання для здоров'я серця

Серцеві хвороби можна попередити, якщо вести здоровий спосіб життя. Традиційні тренування в фітнес-залі, біг, танці - звичайно, добре. Але чому б не звернути свою увагу на менш популярні види спорту, які, тим не менш, дуже ефективні для профілактики серцево-судинних захворювань і зміцнення здоров'я серця?

Гребемо швидше, ще швидше

Академічним веслуванням в нашій країні починають займатися в основному з дитячого віку. А ось в Англії і Голландії, навпаки, останнім часом до цього виду спорту долучаються саме дорослі люди. Звичайно, вони не ставлять собі за мету виграти змагання світового рівня. 

Заняття веслуванням для них - це, скоріше, задоволення, яке відмінно оздоровлює організм. Завдяки тому, що кисень прискорює вироблення червоних кров'яних тілець, кров починає енергійно циркулювати і знижується артеріальний тиск. Все це сприяє зміцненню здоров'я серця. 

Веслярі відрізняються більш високими показниками обсягу серця і його активністю: за хвилину цей орган перекачує до сорока літрів крові в умовах напруженої змагальної діяльності. За одну годину занять академічним веслуванням спалюється стільки ж енергії, скільки при інтенсивному плаванні - близько 550 ккал.

На перших заняттях з веслування основна увага приділяється освоєнню правильного положення тіла, техніці дихання і виконання окремих рухів. Це не займає багато часу. Головне - потім застосувати теоретичні знання на практиці. Іноді новачків садять за гребні тренажери. Такі заняття, без сумніву, дуже корисні, але в цьому каное на відкритій воді і свіжому повітрі вони набагато ефективніше. Зазвичай гуртки академічного веслування оголошують набори для новачків навесні. Тому у Вас є ще час, щоб зважитися і піти на заняття.

Краще гір - тільки траси

Скелелазіння - вид спорту, завойовує все більше прихильників. Для того щоб його освоїти, не обов'язково вирушати в гори. Скалодроми сьогодні можна знайти в будь-якому великому місті. Причому скелелазіння - зовсім не привілей молоді: наприклад, в США серед тих, хто тренується на скалодромах, дуже багато людей старше 40 років. Вони приходять на тренування до роботи, щоб підбадьоритися, або після - щоб зняти стрес і напруження.

Спеціальної фізичної підготовки для цього спорту не потрібно, головне - бажання: техніку поставить тренер, а розстелені на підлозі м'які мати і обов'язково використовується під час тренувань страховка допоможуть уникнути травм. І навіть найстрашніше "протипоказання" - боязнь висоти - поступово буде проходити. На хороших скалодромах завжди є кілька різних за складністю маршрутів сходження (трас) - в залежності від рівня підготовки. Після завершення теоретичної частини новачків під наглядом тренера відправляють на найпростіші стіни - вертикальні, висотою 5-6 метрів, з зручними сходами-зачіпками. Коли поставлять техніку (на це йде зазвичай близько місяця) - можна переходити до трасах складніше.

Лазіння по скелях можна назвати універсальною спортивною тренуванням, яка дає відмінну кардіонагрузку і задіє абсолютно всі групи м'язів. Різноманітність "схилів" дозволяє постійно змінювати рівень напруги. В першу чергу на тренуваннях починають працювати м'язи рук і передпліч, а також м'язи ніг, особливо стегон і литкові. Уже через місяць новачки помічають, що фігура стала більш підтягнутою. Підкорення складних "скель" з негативним кутом нахилу добре тренує м'язи преса і спини. А ще цей спорт підходить тим, хто хоче скинути вагу або утримати його: за заняття на трасі середньої складності втрачається 500-700 ккал.  

джерело: .