Види заспокійливих препаратів, їх переваги та недоліки

Через те, що ми регулярно стикаємося з різними труднощами і ламаємо голову над вирішенням складних завдань, час від часу наша нервова система не витримує. Для того, щоб врегулювати свій емоційний стан, потрібно спробувати відпочити, на пару днів відволіктися від накопиченої гори справ і вдатися до допомоги заспокійливих засобів. Які заспокійливі препарати існують, які з них будуть більш дієвими і менш шкідливими, Вам розповість Estet-portal.

Розділяють дві великі групи заспокійливих препаратів: синтетичні і рослинні. Крім того, існують препарати, для виготовлення яких використовують основу з рослинної сировини синтетичних компонентів.

Які існують види заспокійливих препаратів

  • седативні препарати. Є класичними заспокійливими засобами, які виготовляються на рослинній основі, або ж їх основою виступає бром. Такі препарати дуже рідко викликають побічні ефекти, на відміну від інших видів заспокійливих;
  • транквілізатори (анксиолитики). Психотропні ліки, які використовують для того, щоб придушити почуття тривоги, знизити емоційну напругу, позбутися страхів і інших розладів психіки. Основа більшості сучасних транквілізаторів - бензодіазепіни;
  • нейролептики. Досить сильні препарати, що мають потужний заспокійливим ефектом. Застосовуються такі препарати в психіатричній практиці;
  • нормотіміческое кошти. Психотропні препарати, що використовуються для стабілізації настрою у людей з хворою психікою.
    Найбільш нешкідливими для організму заспокійливими засобами є седативні препарати.

серед седативних препаратів використовують настої пустирника, валеріани, комбіновані рослинні препарати. У порівнянні з заспокійливими засобами, які застосовуються в психіатрії, седативні препарати мають менш вираженим ефектом.

Заспокійливими препаратами, які користуються найбільшим попитом є ті, основою який виступає валеріана. Кореневища цієї рослини здавна використовуються в якості заспокійливого і снодійного препарату. Такі препарати виробляють як в рідкій формі (настоянки), так і таблетованій. Крім валеріани для таких препаратів використовують також мелісу, пустирник і інші.

Переваги: ​​надають м'який вплив на організм, мінімізують можливість поява побічних ефектів. Використання седативного препарату на натуральній основі практично виключає розвиток побічних реакцій і, які як правило, носять оборотний характер. Сприяють швидкому засипанню і глибокому сну.

Недоліки: дуже рідко може виникати запаморочення, підвищена стомлюваність і сонливість. У разі гіперчутливості до певного препарату можуть виникати алергічні реакції.

Показання до застосування: неврастенія, істерія, почуття безпричинної тривоги, легка форма неврозів, підвищена дратівливість, безсоння.

Як седативних препаратів для лікування неврозів, істерії і неврастенії також використовують броміди - солі бромоводородной кислоти. У порівнянні з рослинними препаратами, заспокійливий ефект бромидов більш виражений і може використовуватися тільки за призначенням лікаря. Якщо броміди приймаються систематично, може статися отруєння бромом з причини, що така речовина досить повільно виводитися з організму.

Застосування седативних препаратів буде ефективно лише при курсовому лікуванні.

Народні заспокійливі засоби

  • щоб заспокоїтися можна випити чай з таких компонентів: м'ята, стебла материнки, буркун, квіти глоду, шипшини або коренів валеріани. Всі інгредієнти приблизно в рівних кількостях залити окропом (1,5 літра) і дати настоятися. Напій процідити і пити по півсклянки за 5-10 хвилин до їжі;
  • зняти стрес і безсоння можливо завдяки заспокійливим трав'яним ваннам перед сном. Відмінним варіантом є заспокійлива ванна з материнки. Для її приготування потрібно взяти близько 100 грам трави і заварити в 2-3 літрах води. Після того, як рідина настоїться (1 година), її потрібно процідити і вилити в теплу ванну. Приймати таку заспокійливу ванну слід через день перед сном протягом 10 днів;
  • для приготування заспокійливого напою Вам знадобляться такі інгредієнти в рівних пропорціях: квітки ромашки, листи м'яти, кореневища валеріани, плоди кмину і фенхелю, заварюється суміш з розрахунку 15г (столова ложка) на склянку води і проціджують після того, як настоялась 15-20 хвилин.

Випивати по півсклянки вранці і ввечері.

У разі, якщо у людини присутні більш важкі форми нервових розладів, лікар виписує пацієнту заспокійливі препарати, які володіють більш вираженим ефектом. Такі препарати ні в якому разі не можна приймати без попередньої консультації з фахівцем, так як такі кошти мають ряд побічних дій.