Загоєння ран на шкірі після операції що може косметолог для реабілітації

Загоєння ран на шкірі після будь-яких операцій, в тому числі пластичних, являє собою запуск різних біохімічних і клітинних процесів, метою яких стає репарація шкіри. Післяопераційний період проходить кілька стадій, на кожній з яких косметолог може прискорити регенеративні процеси і попередити небажані побічні явища. У чому полягає косметологічна підтримка загоєння ран, розглядав .

Різні стадії післяопераційного загоєння ран на шкірі

стадія 1. Відразу після інвазивного втручання пошкоджені кровоносні судини починають коагулювати, щоб зупинилося кровотеча. Організм синтезує фібрин та інші біохімічні речовини (в тому числі фактори росту), які зупиняють кровотечу, розширюють капіляри для прискореної поставки потрібних елементів до місця травми.

Посилити дію факторів росту можна застосуванням топічних косметичних засобів з бета-глюканів і іншими інгредієнтами, які стимулюють нормальне загоєння і прискорюють його.

Пошкоджені при операції клітини виробляють гістамін, що викликає набряк і еритема. Але в перші післяопераційні дні не слід переривати цей процес лікувальними процедурами, щоб не порушити нормальне загоєння. Єдине ефективне і безпечне засіб на цій стадії - холодні компреси (після блефаропластики вони повинні бути дуже холодними і накладатися кілька разів на день).

стадія 2. Другим етапом загоєння рани стає формування грануляційної тканини. В цей час активні макрофаги знищують бактерії, покращують розсмоктування кров'яних згустків, активують різні секрети, що прискорюють ранозагоєння. Після очищення рани макрофагами починають рости кровоносні судини і клітини на краях. Це важливо, щоб не було некрозу тканин. Але лікар повинен уважно спостерігати за швидкістю грануляції: якщо вона відбувається занадто швидко, зростає ризик келоїдних рубців.

стадія 3. Приблизно через три дні після формування грануляції косметолог може включитися в роботу щодо прискорення загоєння ран на шкірі. На цьому етапі регенерації пошкоджена тканина вже має нові судини, оновлений міжклітинний матрикс, які забезпечують тургор шкіри і її еластичність.

Місцеве нанесення сироваток на водній основі, що містять бета-глюкан і вітамін С прискорює формування пептидних ланцюжків, які в подальшому стануть новими волокнами колагену.

Маски з ензимами на область поряд з лініями розрізів або швів покращують крово- і лімфообіг, запобігаючи формування грубої рубцевої тканини.

стадія 4. Рана скорочується і повністю затягується. Шкіра вимагає щоденного очищення м'якими засобами з натуральними сурфактантами і антибактеріальними компонентами. Важливо продовжувати процедури з нанесенням засобів, що містять ферменти, бета-глюкан, вітамін С. В шкірі на цьому етапі ремоделирующих позаклітинний матрикс, що необхідно для формування нової здорової шкіри.

Важливі косметичні засоби і процедури для загоєння ран на шкірі

Серед найбільш важливих інгредієнтів косметичних засобів, рекомендованих для нанесення на шкіру після операцій, відзначимо:

  • вітамін С - необхідний для синтезу колагену і прискорення ранозажівленія;
  • незамінні жирні кислоти - потрібні для забезпечення пружного здорового матриксу та корекції надлишку рубцевої тканини;
  • ферменти - підтримують мікроциркуляцію, забезпечують тканинне дихання.

Для синтезу колагену, поліпшення імунної відповіді потрібні мікроелементи - цинк, мідь, магній, залізо. Для запобігання лігатурних гранульом корисний масаж в області рубцевої тканини.

Після повного загоєння і ремоделювання операційних ран косметолог може рекомендувати очищаючі процедури для особи, креми з м'якими ретиноїдами (наприклад, ретиніт пальмітат і бета-каротином). Хороший результат після інвахівних втручань дає електромагнітна терапія. При використанні правильно підібраних частот ця методика здатна значно прискорити і поліпшити загоєння ран на шкірі.

Читайте також: Реабілітація після ринопластики: препарати, процедури, поради