Янтарна кислота - активний компонент для боротьби з гіперпігментацією

Колір нашої шкіри залежить від багатьох факторів - це і індивідуальні властивості епідермісу, і стан капілярів, і інтенсивність кровотоку в них, але найбільш важливе значення має шкірний пігмент. Йдеться про активність меланоцитів шкіри, які виробляють пігмент меланін. Від нього залежить колір шкіри, а у випадках гіпермеланоцітарних розладів меланін стає причиною появи темних пігментних плям.

Як можна скорегувати такі розлади і зменшити гіперпігменацію, яку роль в цьому відіграє бурштинова кислота, читайте на експертну думку Мауріціо Чеккареллі - доктора біологічних наук, професора естетичної медицини (Італія).

Які процеси в шкірі стають причиною прояви гіперпігментації

В базальному шарі епідермісу є специфічні клітини меланоцити, в яких синтезується пігмент меланін. Цей пігмент групується в меланосомах і потім за допомогою дендритних відростків меланоцитів рівномірно розподіляється в поверхневих шарах епідермісу, обумовлюючи колір нашої шкіри. Меланін виробляється шляхом біохоміческого синтезу з амінокислот в присутності ферментів, головний з них - тирозинази. Цей медьсодержащий фермент синтезується в меланоцитах шкіри, він активний лише відносно амінокислот тирозину і допаміну, окислюючи їх фенольні залишки з використанням молекул кисню.

Вироблення меланіну є захисною реакцією шкіри на шкідливу вплив ультрафіолетового опромінення.

При фотоповрежденія шкіри УФ-опроміненням в ній вивільняється меланоцітстімулірующій гормон, який запускає інтенсивну вироблення меланосом з пігментом і направляє їх до поверхневих шарів епідермісу. Якщо фотоповрежденіе було досить сильним, то меланиновой гранули можуть мігрувати в дермальний шар.

Що потрапив в дерму меланін досить важко витягти, оскільки клітини цього шару шкіри оновлюються повільно і нерегулярно, а тому з нього формується стійка стабільна пігментація, що стає серйозним естетичним недоліком.

Що можна зробити для усунення гіперпігментації шкіри

Усунути меланін, який потрапив в дермальний шар, можна шляхом видалення цієї ділянки дерми, проте це сильно пошкоджує процедура, яка може стати причиною поствоспалітельной меланогенеза і нового витка гіперпігментації. Такі постзапальні пігментні плями трапляються, наприклад, після хімічних пілінгів, дермабразії, деяких лазерних омолоджуючих процедур.

Ще один варіант видалення меланіну з дермального шару - спробувати активізувати макрофаги, які прийдуть і знищать гранули пігменту. Для цього слід передати відповідний сигнал ферменту тирозинкінази, відповідальної за фагоцитоз, і таким переносником сигналу є молекули гіалуронової кислоти. Крім сигнальної функції щодо фагоцитозу, гіалуронова кислота здатна блокувати роботу тирозинази - тобто, вироблення нового меланіну.

Ще одна речовина, здатне вплинути на тирозиназу і блокувати меланогенез - це бурштинова кислота. Активність тирозинази багато в чому обумовлена ​​наявністю міді в її складі, а бурштинова кислота відноситься до класу дикарбонових кислот, які вступають в з'єднання з міддю і повністю її деактивує, приводячи до втрати тирозинази її функцій. Крім того, бурштинова кислота має легкий подкисляемой і антиоксидантну дію, пригнічує окислення меланіну вільними радикалами.

На властивості гіалуронової і бурштинової кислот блокувати вироблення меланіну і активувати фагоцитоз щодо гранул цього пігменту засновано депигментирующее дію препарату Xela Rederm

Як працюють препарати на основі комплексу бурштинової і гіалуронової кислоти при гіперпігментації

Ін'єкційні препарати Xela Rederm (Італія) і Hyalual light / smart / boostet від компанії Institute Hyalual містять бурштинову кислоту (сукцинат натрію 1,6%) і високомолекулярну гіалуронову кислоту (1,1%; 1,8%; 2,2%). Вони добре зарекомендували себе в корекції вікових змін шкіри і показали свою ефективність в боротьбі з гіперпігментацією шкіри.

Рекомендації щодо проведення процедури корекції гіперпігментації:

  • використовувати препарат Xela Rederm в концентрації 1,1% або 1,8% або 2,2;
  • застосовувати внутрішньошкірне введення папульной технікою;
  • процедура проводиться 1 раз в тиждень, курс терапії гіперпігментації - 3-5 процедур.

Процедура ін'єкційного введення комбінації гіалуронової і бурштинової кислот отримала назву Редермалізація, оскільки, крім зменшення гіперпігментації і поліпшення кольору шкіри, результатом курсу процедур стає значний ліфтинговий ефект, розгладження рельєфу шкіри, поліпшення її текстури і глибоке зволоження.