Мова тіла - руйнуємо міфи

Часом виникає непереборне бажання дізнатися, що криється в думках співрозмовника, адже люди звикли лукавити і ухилятися від відповідей, тому докопатися до справжніх намірів людини буває досить складно. Однак, як би майстерно скритна персона не намагалася поставити в глухий кут мовчанням або короткими відповідями, знайте - мова тіла завжди допоможе розкусити нещирого або замкнутого опонента. Пам'ятайте, мова тіла може набагато красномовніше описувати емоційний стан, ніж десятки невиразних фраз, завдяки йому можливо краще зрозуміти людину і вибрати тактику в спілкуванні.

Було б добре знати, про що думає Ваш опонент під час переговорів, про що думає Ваш чоловік під час сварки або бреше Вам улюблена про те, що ночувала у подруги. Не знаючи людини, не довіряючи йому взагалі або в конкретній ситуації, ми схильні шукати різні способи, які підкажуть нам, як зрозуміти людину. Ми заглиблюємося в читання гороскопів, статей, написаних психологами, психіатрами, криміналістами та багатьма іншими фахівцями в своїй галузі. І все заради одного - зрозуміти ближнього свого.

Ми тероризуючи Google питаннями про те, як зрозуміти дівчину, як зрозуміти чоловіка, як зрозуміти, що Ви подобаєтеся людині і т.д. І при цьому часто потрапляємо на статті про мову тіла, в яких чорним по білому написано, що схрещені руки - це майже завжди означає, що людина не бажає Вам відкритися і налаштований недружелюбно. Тому ми вирішили уточнити, що означають схрещені руки, крім усім відомого значення, яке приписують цьому жесту.

1. Людина себе обіймає.

Поспостерігайте за собою - і Ви напевно помітите, що частіше схрещує руки в присутності інших людей, ніж коли перебуваєте на самоті. Ми можемо обіймати себе, сидячи в черзі до лікаря або перебуваючи на конференції. І це зовсім не означає, що ми намагаємося відгородитися від зовнішнього світу. Нам просто так зручно, затишно і добре.

2. Людина намагається заспокоїти себе.

У стані стресу схрещені руки допомагають нам заспокоїтися - в такому положенні ми можемо масажувати (або просто стискати) одну руку інший. Це допомагає заспокоїтися і свідчить не про відстороненості людини, а скоріше про його переживаннях або напрузі.

3. Людина приховує невпевненість.

Невпевнені в собі жінки або жінки, які намагаються “прикритися” від хтивих поглядів чоловіків, також можуть схрещувати руки. Чоловіки теж схрещують руки, якщо вони відчувають себе невпевнено в присутності іншого чоловіка.

4. Людина відчуває страх.

Коли ми налякані або перебуваємо в стані тривоги, схрещені руки допомагають нам впоратися з тривогою і психологічним потрясінням. Якщо при цьому людина часто чіпає себе за шию, швидше за все, він знаходиться в стані напруги, тривоги або непевності.

5. Людина копіює співрозмовника.

Що можна сказати про двох чоловіків, які стоять зі схрещеними руками, спираючись об стіну плечем і схрещуючи при цьому ноги? Вони є як би дзеркальним відображенням один одного, ніж показують, що все добре. Чоловіки схильні схрещувати ноги тільки тоді, коли їм зручно і спокійно в присутності співрозмовника. Схрещені руки в даному випадку свідчать тільки про те, що їм зручно і вони зосереджені на темі розмови.

6. Людина намагається взяти себе під контроль або злиться.

Безперечно, ми схрещуємо руки, коли ми засмучені, однак в більшості випадків такі схрещені руки є якоюсь спробою взяти себе під контроль. Діти роблять це весь час. Поспостерігайте за дитиною: коли його просять зробити що-небудь, що їм не до душі, вони схрещують руки, іноді стискаючи руки в кулачки, і міцно обіймають своє тільце. У багатьох випадках така мова тіла вони використовують, щоб чітко показати, що вони відчувають в даний момент, не промовляючи ні слова. При цьому така звичка зберігається іноді і у дорослих.

7. Людина демонструє свою силу.

Це в більшій частині стосується чоловіків, які використовують схрещені руки, щоб здаватися більше, ніж вони є насправді. Однак варто зазначити, що деяким жінкам також притаманний цей жест. При цьому і ті й інші намагаються показати, що вони є досить "великими", щоб впоратися з існуючою проблемою. Згадайте, часто в цій позі зображують супермена.

8. Людині просто холодно.

Так, іноді все настільки просто. Іноді людям дійсно буває холодно, тому перш ніж шукати підтекст у тому чи іншому жесті, варто подумати про найпростішому відповіді і не морочитися зайвий раз в інтерпретації жестів, використовуваних в мові тіла. Дослідження показують, що схрещені руки дійсно можуть створювати невидимий бар'єр, проте це скоріше стосується незнайомих людей. У спілкуванні з друзями або колегами такий жест швидше може означати інтерес і зацікавленість в обговорюваній темі. Саме тому схрещені руки так часто можна спостерігати у людей, які часто працюють разом і обговорюють серйозні питання. Також такий жест властивий лікарям і політикам.

Тому при інтерпретації тих чи інших повідомлень, які співрозмовник намагається "відправити" Вам за допомогою мови тіла, рекомендує враховувати контекст, умови розмови, а також загальна поведінка людини. Якщо вже Ви вирішили будь-що-будь навчитися розуміти мову тіла, не варто виривати з контексту одні схрещені руки - звертайте увагу на все тіло - від голови до п'ят.