З основні причини психологічного причини переїдання

На сьогоднішній день проблема зайвої ваги практично стала глобальною. Якщо 20 років тому вона була актуальна фактично тільки для США і деяких європейських країн, то зараз проблема ожиріння з'явилася і в нашій країні. З кожним роком кількість людей, які страждають від надмірної ваги, зростає не тільки серед людей старшого віку, а й серед молоді. Ви дуже здивуєтеся дізнавшись, яку роль мають психологічні причини переїдання.

причини переїдання

Їжа як спосіб отримання задоволення

Основною причиною ожиріння як у чоловіків, так і у жінок є порушення харчової поведінки. Адже багато хто з нас навіть не підозрюють, що їдять більше, ніж це потрібно організму. Простіше кажучи, їжа - це спосіб отримання позитивних емоцій. Таким способом ми заїдає стрес. Люди, які заробляють на життя напруженою розумовою працею, часто знімають стрес за допомогою їжі (особливо це стосується чоловіків). На тлі інших способів зняття стресу парочка зайвих бутербродів здаються сущими дрібницями. Є також і інша категорія людей, для яких їжа - це свого роду утешитель, який допомагає впоратися з душевним болем. Також однією з причин переїдання можна назвати скажений ритм життя, який заганяє людину в щоденні стресові ситуації. 

доступність їжі

Якщо раніше нашим предкам доводилося дуже і дуже постаратися, щоб знайти хоч якусь їжу, то зараз полиці сучасних магазинів і супермаркетів просто ломляться від асортименту товарів. Більшість з них шкідливі для здоров'я і дуже калорійні. Це напівфабрикати, на приготування яких йде не більше п'яти хвилин.

Почуття постійної тривоги

Людина починає дуже швидко набирати зайву вагу, якщо він знаходиться в стан постійного неспокою. Таке може відбуватися, якщо він не може впоратися з поставленим завданням і через це постійно нервує. Що ж в цей час відбувається з організмом? Він накопичує сили для активних дій, але ця енергія так і не використовується. Все це призводить до застою як на психологічному, так і на фізичному рівні. Жирові клітини дуже згубно впливають на навколишні тканини. Розростаючись з часом, вони тиснуть на довколишні кровоносні судини, перекриваючи клітинам доступ поживних речовин і ускладнюючи виведення продуктів життєдіяльності. Також давно доведено, що люди образливі, ранимі і ті, хто приймають всі дуже близько до серця, також дуже часто мають проблеми з надлишковою вагою. Головне - навчитеся слухати своє тіло, і це допоможе Вам впоратися з будь-якими проблемами.