Забути про шрамах назавжди ефективні методи лікування рубців

Практично кожен день шкіра людини, яка є головним захисним бар'єром організму, піддається впливу різноманітних агентів, що ушкоджують, що проявляється певною реакцією. Фахівцям відомо, що порушення цілісності поверхневих шарів шкіри усувається досить швидко і практично безслідно, в той час, як пошкодження глибоких шарів заживає з формуванням рубців. У цій статті розповідає про те, чим відрізняються атрофічні і нормотрофіческіе рубці від інших видів рубцювання, а також про найбільш ефективні методи лікування рубців.

Найбільш ефективні косметологічні методи лікування рубців

Процес загоєння шкіри після глибоких пошкоджень практично завжди супроводжується формуванням рубцевої тканини.

Існує кілька видів рубців: келоїдні, гіпертрофічні, нормотрофіческіе і атрофічні.

Залежно від того, як фібробласти шкіри справляються зі своїм головним завданням і в якій кількості виробляють волокна еластину і колагену, залежить вид і стан сформувався рубця. Саме від того, за яким типом відбулося рубцювання шкіри, залежить вибір методу лікування рубця. Келоїдні і гіпертрофічні рубці об'ємні і випирають над шкірою, атрофічні - запалі, а нормотрофіческіе розташовуються на одному рівні з шкірним покривом.

Методи лікування рубців:

 • нормотрофіческіе і атрофічні рубці: особливості будови;
 • ефективні методи лікування рубців нормотрофіческій;
 • ефективні методи лікування рубців атрофічних.

Нормотрофіческій і атрофічні рубці: особливості будови

Дуже багато пацієнтів, у яких спостерігаються рубці на шкірі, звертаються за допомогою до фахівців естетичної медицини. Для того, щоб правильно вибрати метод лікування рубця, необхідно визначитися, який саме вид рубцювання спостерігається у пацієнта:

 • нормотрофіческіе рубці - це найбільш сприятливий варіант загоєння глибоких пошкоджень шкіри. Такі рубці мають бліде забарвлення, розташовуються на одному рівні з шкірою і практично непомітні на ній. Видаляти їх рекомендується тільки в тих випадках, якщо дефекти знаходяться на відкритих частинах тіла пацієнта, мають великий розмір і є причиною дискомфорту людини;
 • атрофічні рубці утворюються в тих місцях, де шкіра розтягнута або вражена запальним процесом. Вони мають запалі вид і бліду або світло-рожеве забарвлення, а також характеризуються в'ялістю шкіри в області рубця.

Ефективні методи лікування рубців нормотрофіческій

Сучасна косметологія пропонує досить велика кількість методів лікування рубців, які розташовуються на одному рівні з шкірою:

 • пілінги - дають можливість видалити клітини епідермісу і вирівняти рельєф шкірного покриву;
 • микродермабразия - має на увазі шліфування шкіри за допомогою спеціальної насадки з мікрокристалами алмаза;
 • місцеве застосування засобів, які містять біологічно активні речовини і підсилюють мікроциркуляцію, впливають на процеси вироблення колагену і усувають сформувалися рубці;
 • кріотерапія - наднизькі температури впливають на тонус судин і прискорюють трофіку і процеси метаболізму тканин;
 • оперативна дермабразія - це застосування лазера або глибокої механічної шліфовки фрезою Шумана-Шреуса для усунення нормотрофіческій рубців.

Ефективні методи лікування рубців атрофічних

Серед найбільш ефективних методів лікування атрофічних рубців виділяють наступні:

 • пілінги - від поверхневих до глибоких, в залежності від глибини сформованого рубця;
 • микродермабразия - спеціальна насадка, яка створює вакуум в тому місці, де розташований рубець, вибиває частинки шкіри і самого рубця, пошкоджуючи тканини для подальшого їх заміщення новими клітинами;
 • застосування засобів, які стимулюють синтез колагену;
 • мезотерапія сприяє активації фібробластів і активному синтезу колагену;
 • субцізія - це підсіченого волокон сполучної тканини, які і обумовлюють формування атрофічного рубця.

Вибір ефективного методу лікування рубців залежить, перш за все, від того, який вид рубцювання спостерігається у конкретного пацієнта.

На читайте інші матеріали про ефективні методи лікування рубців і шрамів. Спасибі за те, що залишаєтеся з нами!