Закладеність носа без нежитю чому виникає і як лікувати

Нежить, а разом з ним і інші симптоми такі як кашель, біль у горлі і температура - вірні ознаки застуди. Однак трапляється, що закладеність носа не є наслідком нежиті. При цьому, причини закладеності носа без нежитю можуть бути абсолютно різними, в зв'язку з цим слід особливо обережно підходити і до усунення цієї проблеми, адже часом досить просто провітрити приміщення або усунути алерген.

Чому виникає закладеність носа без нежитю?

Стан, коли вдається дихати виключно ротом викликає жахливий дискомфорт. Коли не виходить дихати через ніс навіть при звичайному прийомі їжі або пиття людина стикається з труднощами, та й все навколо починає дратувати, адже цей симптом забирає всі сили і бажання що-небудь робити.

Причини закладеності носа без нежитю

Алергія. Алергічною реакцією провокує набряк - у зв'язку з цим ніс закладає, а слиз не виділяється.

Початкова стадія застуди. Закладеність носа часто виникає при перших симптомах нездужання разом з головним болем, млявістю і слабкістю. До появи нежиті утворюється набряк слизової і утруднення дихання.

Вологість повітря. З цією причиною закладеності носа без нежитю часто можна зіткнутися в період опалювального сезону. Сухе повітря провокує виникнення закладеності носа без нежитю.

Поліпи. Поліпи можуть повільно розростатися, займаючи носа, внаслідок чого може виникнути повна закладеність носа без нежитю.

Викривлення носової перегородки - буває як вроджена, так і придбане. При цьому, повна закладеність носа може формуватися роками.

Несприятлива екологія. При надмірному забрудненні навколишнього середовища ніс не в змозі впоратися зі своїми функціями.

Лікування закладеності носа без нежитю

Щоб уникнути закладеності носа потрібно стежити за тим, щоб носові пазухи залишалися вологими - як зсередини, так і зовні. У зв'язку з цим корисно робити інгаляції і промивання носа фізіологічним розчином. Завдяки цьому вдасться розм'якшити слиз і вивести її з носових пазух. Також в такий спосіб можна запобігти запаленню.

Крім того, не забувайте підкладати під голову подушку коли лежите, щоб вона завжди перебувала трохи вище. При хронічній закладеності носа без нежитю слід переглянути своє харчування. Так, слід скоротити кількість споживаного білого цукру.

Унаслідок надлишку останнього в організмі в відбувається порушення гормонального балансу в організмі, що провокує зростання кількості бактерій.

Лікування закладеності носа також проводиться за допомогою антигістамінних і протинабрякових препаратів. 

Лікування закладеності носа в домашніх умовах

  1. Промивання. В цьому випадку Вам знадобиться чайник для промивання носа за методом "Джала неті". Половину столової ложки харчової солі потрібно змішати з дрібкою соди і розвести в склянці чистої теплої води. Отриманий розчин залити в чайник "неті". Станьте перед раковиною, голову нахиліть вліво і заливайте вміст чайника в праву ніздрю. Коли весь розчин буде використаний, повторіть те ж саме для іншої ніздрі. Врахуйте, що вода для промивання носа не повинна бути гарячою - так Ви можете пошкодити слизову.                                                                                                                                                                                                 
  1. Масаж носа. Акуратно потирайте перенісся і крила носа круговими рухами до моменту, поки шкіра не стане теплою, а потім виконуйте несильні постукування протягом 10 хвилин.
  1. Гарячі напої і гостра їжа. Для лікування закладеності носа в домашніх умовах можна використовувати гарячі чаї, відвари і бульйони. Вживання гострої їжі сприяє розблокуванню носових пазух.

Якщо закладеність носа без нежитю не проходить довгий час - це може спровокувати виникнення певних негативних наслідків - втрата нюху, гайморит, депресивний стан і т.д. Якщо полегшення довго не настає краще звернутися до лікаря, адже тільки фахівець зможе виявити причину закладеності носа і підібрати ефективне лікування.