Сповільнюємо старіння по морфотипу

Як це не прикро, але всі ми старіємо. Шкіра обличчя втрачає пружність, м'язи - еластичність, і не встигнеш озирнутися, як з'являються перші зморшки. Уникнути старіння, звичайно, не вдається нікому, однак, знаючи свій морфотип, можна максимально відстрочити цей неприємний процес.

Існує чотири морфотіпа старіння шкіри обличчя: втомлений, деформаційний, зморшкуватий і мускульний.

втомлений морфотип

Це найбільш нешкідливий вид старіння шкіри обличчя. Найчастіше притаманний жінкам з правильним овалом особи і сухий або нормальною шкірою. Ознаками втомленого морфотіпа служить освіту носогубних складок, а також гравітаційний птоз - опущення шкіри обличчя. Через це обличчя виглядає втомленим, як після важкого робочого дня. При стомленому типі старіння обличчя може спостерігатися незначна пігментація, однак, в цілому, власники такого морфотіпа досить довго зберігають молодість.

Що робити?

Втомлений морфотип не вимагає специфічного підходу, тому рецепти збереження пружності шкіри обличчя самі стандартні - апаратна косметологія, уколи ботокса для розгладження зморшок, хімічний пілінг для усунення пігментних плям.

деформаційний морфотип

Такий тип характерний для жінок, які страждають від надмірної ваги. Він виражається в опущенні щік, появу другого підборіддя, набряклості вік. Деформуються контури особи - щоки "розпливаються", утворюються складки на шиї і глибокі носогубні борозни. Такому морфотипу невластиві зморшки і зайва пігментація, однак жінки часто страждають від купероза - розширення дрібних судин, яке виражається в почервонінні шкіри і появі судинної сітки.

Що робити?

Золотим правилом для жінок з таким типом старіння шкіри повинен стати контроль ваги. Саме надмірна підшкірний жир призводить до деформації особи. Крайнім заходом може бути хірургічне втручання і проведення контурної пластики обличчя.

зморшкуватий морфотип

Як випливає з назви, відмінною рисою такого типу старіння є появи великої кількості зморшок. Зморшкуватий морфотип зустрічається у худорлявих жінок з сухою шкірою. Через нестачу колагену особа рано починає покриватися зморшками - особливо сильно деформується шкіра шиї. Втіхою для власниць цього морфотіпа може служити те, що зморшки не прогресують з віком, тому шкіра обличчя в 40 і в 60 років буде виглядати практично однаково.

Що робити?

Перш за все, зволожувати шкіру обличчя. І починати слід якомога раніше! Кількість зморшок може зменшити гіалурановая кислота, зволожуючі коктейлі і уколи ботокса.

мускульний морфотип

Такий тип притаманний, в основному, мешканкам Азії. Згодом риси їх особи грубіють, з'являються носогубні складки, пігментні плями. В іншому шкіра особи не піддається серйозних деформацій - щоки зберігають гладкість, контури особи залишаються чіткими.

Що робити?

Процедури по догляду за шкірою обличчя такі ж, як і для втомленого морфотіпа. Власницям м'язового морфотіпа варто старанно оберігати шкіру обличчя від впливу ультрафіолетових променів, робити пілінг і зволожуючі маски.

джерело: .