Жити в сім'ї лікарів розвіюємо міфи

Багато моїх друзів ніяк не зв'язані з медициною або пов'язані, але, так би мовити, першопрохідці своєї справи (нікого в родині з медиків не знайшлося), часто ставили мені, скажімо, в докір, що мовляв "у тебе ж мама доктор, у тебе бабуся лікар "... Послухавши це все, захотіло розвіяти або підтвердити міфи про медичну сім'ї!

Круто, коли хворієш, навколо тебе одні фахівці, все піклуються!

Круто, воно звичайно так, але відразу зазначу, що у лікарів емоції - справа контрольоване, тому дитину свого звичайно шкода і тд. і тп., ну а тепер по факту поглянемо на ситуацію (наводжу приклад на простудному захворюванні):

  1. Швидкий огляд проведено.
  2. Що там слухати, і так все чути.
  3. Температура ?! Нічого, до 39.0 потерпить, організм сам повинен боротися!
  4. Нежить - краплі. Не мине через пару днів, будемо сіллю вигрівати.
  5. Усе. А ні, ще для горла пшікалку і побільше рідини пити.
  6. Ось тепер все. З роботи наберу.

При цьому всім головне з дитиною домовитися, що на хворобу ти йому даєш дня три, не більше. Хош, що не хош, а в понеділок в школу.

Жалості звичайно не дочекаєшся, тому, що якщо тебе починають жаліти - тобі є сенс хворіти.

Зв'язки, завжди є потрібні зв'язки

Ось це, напевно, найбільший плюс! Якщо ти не дай Бог чимось захворів - завжди є дядько Володя-хірург, тітка Олена-окуліст, Наталія Степанівна-гематолог і так далі. Ти ніколи не підеш в поліклініку записуватися на прийом і не тому, що поліклініки погані, а тому, що як же без блату?!

Просто так простим смертним йти? Ні ... Так не чинять в медичній сім'ї.

Кількість знайомих величезна, пацієнти вдячні завжди готові допомогти, але тільки звернутися незручно ... Хоча в будь-якій екстреній ситуації вихід є!

Батьки-лікарі набагато краще розуміють дітей

Звичайно, вони розуміють дітей! А так же, вони сильні в психології і психіатрії, знають, коли у тебе зміни гормонального фону (перехідний вік) і, звичайно ж, знають, коли ти здоровий (фигушки ти прогуляв школу або хоч одне додаткове заняття)!!!

Як ви розумієте, входити в образи і вимагати своє шляхом істерики безглуздо - тебе швидко продіагностували і перестали звертати увагу. Кричи, не кричи - з тобою вже все зрозуміло ... Ну ясна річ, ти ж не ідіот, перестаєш кричати і починаєш думати.

На цьому моменті і створюються зачатки майбутнього лікаря! Ти починаєш шукати способи, як би домогтися свого і після довгих роздумів так і знаходиш. (Просто тому, що вони все - таки батьки. І насправді ніхто на тебе не "забив", вони просто не реагують на твої маніпуляції).

Ти точно знаєш, ким ти хочеш бути

Що так, то так! З дитинства слухаючи всякі розповіді про робочі моменти за вечерею або, особливо багато історій в головне свято День Медичного Працівника, волею неволею починаєш спокійніше ставитися до багатьох стресових ситуацій.

 У 11 років я вирішила, що хочу бути ветеринаром, а в 14 вже поступила в медичний ліцей і далі в мед інститут.

Але ось тут починається нова фаза: ти будеш "Світилом науки", має не підвести сім'ю! А особливо, якщо ти з відомим прізвищем - успіхів і удачі в нашому університеті!

Лікарі - не люди, ну або не зовсім люди

Зібратися в екстреній ситуації і приймати рішення - легко! Вживати необхідних дій - знаємо можемо практикуємо. Стресостійкість на межі фантастики.

Зручно, завжди своїх вилікуєш

Дійсно, все знаєш і можеш, ну або хоча б маєш уявлення і хоч приблизно розумієш, що робити. Але, сказати чесно, своїх лікувати не дуже приємно ... Або не можеш відключити емоції і зробити те, що потрібно, або, все таки відключаєш їх, ставишся як до будь-якого іншого пацієнта, а вони ображаються ...

Лікарі - окрема діаспора

Якщо тобі все таки вдалося стати лікарем - ти в банді! Люди поза банди для тебе ну прямо скажемо, недалекі або мало розуміють. Лікарі це окрема релігія, я б сказала. Так, ви визнаєте існування Бога в різних його проявах, але при цьому ви абсолютно спокійно ставитеся до смерті і говорите про неї (що, як виявилося, не всі можуть ... дивно!).

Поговорити про важких випадках в практиці - із задоволенням, розібрати дивну ситуацію - завжди готовий, чорний гумор - загорніть два!

Правда, психологія змінюється, сильно змінюється, але це тільки допомагає розібратися на життєвій дорозі.

Наприклад бачиш ти агресивного людини. Він злитися, кричить на тебе, а ти в голові вже підозрюєш у нього діагноз професійного вигорання або обсесивно-компульсивного синдрому ... І, не повіриш, жити стає легше, так як людина, так нестримно на тебе зривається поступово ставати пацієнтом, а на пацієнтів, як відомо не ображаються. Людина ж не здоровий - чого ображатися?!

Про себе хотілося б додати, що жити в медичній сім'ї неймовірно круто! Ти особистість, так як ганчіркою в такому ритмі життя вирости неможливо.

Ти знаєш, що робити в будь-якій ситуації, а якщо не знаєш - просто робиш. Підсвідомість на пару з інтуїцією вже все прорахували і знають, що так буде добре, а якщо і не впевнені, то хоч здогадуються!

А що найважливіше - у тебе колосальна підтримка і взаємодопомога. Ти не один, чим можуть похвалитися далеко не всі!