Життя без сексу чому виникає вагінізм, і як лікувати цю патологію

Як відомо, гінекологія є медичною галуззю, що займається питаннями жіночого здоров'я. При зверненні пацієнтки до фахівця гінеколога, його головною метою є не просто усунення гінекологічних захворювань та їх профілактика, а й поліпшення якості життя жінки, а також підготовка її організму до вагітності та пологах. Цілий ряд патологічних станів може вплинути на всі ці складові, і особливої ​​уваги серед них заслуговує таке захворювання, як вагінізм. Сьогодні на читайте про те, що це за патологія, чому вона виникає, і які ефективні методи допоможуть вилікувати це захворювання.

Вагінізм: причини виникнення та методи лікування

Вагінізм - це досить рідкісна, але дуже серйозна гінекологічна патологія, яка розвивається у 2-3% жінок.

Захворювання характеризується рефлекторним спазмом м'язів піхви, в результаті чого, проникнення в нього стає неможливим.

Розрізняють дві форми вагинизма: прекоітальную, що характеризується розвитком м'язового спазму виключно при спробах проведення статевого акту, а також генералізовану - рефлекторно виникає при введенні тампона, дотику до статевих органів, і так далі, а в особливо важких випадках - навіть від згадки про статевий акт або гінекологічному огляді. Крім того, вагінізм може бути первинним, тобто, виникають ще до початку статевого життя, і вторинним, що розвиваються вже після її початку.

вагінізм:

  • найпоширеніші причини виникнення вагинизма;
  • клінічна картина вагинизма: симптоми захворювання;
  • лікування вагинизма: ефективні методи терапії.

Найпоширеніші причини виникнення вагинизма

Вважається, що справжній вагінізм має психогенну природу. Захворювання нерідко пов'язують з неврастенію, істерією і неврозом нав'язливих станів. При цьому, при неврастенії вагинизм обумовлений підвищеною нервовою збудливістю, і спровокований безумовної захисною реакцією, а не страхом статевої близькості. Вагінізм при неврозі нав'язливих станів пов'язаний з нав'язливим страхом статевої близькості або гінекологічного обстеження, що може бути результатом негативного досвіду статевої близькості, першої спроби ввести тампон, і так далі. При істерії вагинизм є результатом усвідомленого або неусвідомленого небажання пацієнтки мати статевий контакт. Причиною цього можуть бути антипатія до статевого партнера, раніше перенесене насильство і так далі. Виділяють також псевдовагінізм, що виникає у відповідь на болюче подразнення при травмах, аномаліях будови статевих органів, гінекологічних захворюваннях і інших патологіях.

Клінічна картина вагинизма: симптоми захворювання

Клінічна картина вагинизма є досить характерною, тому припустити вірний діагноз можна навіть на підставі отриманих анамнестичних даних. Пацієнтка скаржиться на неможливість здійснення статевого акту, в зв'язку з рефлекторним спазмом м'язів піхви. При цьому, розрізняють 3 ступеня вираженості захворювання:

  • легка ступінь характеризується спазмом м'язів піхви, які виникають в результаті введення в піхву статевого члена, пальців, гінекологічних інструментів і так далі;
  • при середньому ступені спазм м'язів виникає вже в відповідь на дотик до статевих органів жінки;
  • важкий ступінь вагинизма характеризується виникненням спазму м'язів піхви вже при думках про інтимну близькість або гінекологічному обстеженні.

Безумовно, результатом вагинизма є нездатність жінки природним шляхом зачати дитину.

Лікування вагинизма: ефективні методи терапії

Лікуванням вагинизма займаються фахівці гінекологи, сексопатологи, психологи і психотерапевти. В першу чергу, необхідно усунути етіологічний фактор, що спровокував розвиток патології. Лікування істинного вагинизма передбачає проведення сеансів психотерапії, при цьому, можуть бути призначені відповідні лікарські препарати, наприклад, антидепресанти, міорелаксанти і так далі. Якщо у пацієнтки спостерігається псевдовагінізм - в першу чергу, необхідно вилікувати гінекологічні захворювання, яке спровокувало його розвиток.

Дуже високу ефективність в лікуванні вагинизма демонструє ботулінотерапія.

Ін'єкції ботулотоксину в м'язи піхви сприяють зняттю спазму, і роблять виконання статевого акту, а, відповідно, і запліднення можливим. дякує Вам за увагу.

Читайте також: «Жіноча фригідність, аноргазмія і вагинизм: причини сексуальних порушень у жінок».