Вітаміни та мінерали при менструальних кровотечах

Згідно з медичними даними можна вважати, що менорагія (або важкі менструальні кровотечі) має місце, якщо вам доводиться міняти підкладки або тампони кожну годину під час чергових місячних.

Фото: Depositphotos.com. Автор: Nomadsoul1.

Нормальний період місячних, як стверджує ендокринолог Марина Джонсон, триває 2-7 днів в межах місячного циклу, який коливається від 21 до 35 днів. Коли кровотеча відбувається частіше, триває довше 7 днів або занадто рясно, можна говорити про неправильні або нерегулярних місячних.

Існує маса причин для нерегулярних менструальних кровотеч, але самої загальної є гормональний дисбаланс в жіночому організмі. На щастя, вітаміни K, C, A, групи B і D, а також залізо допоможуть полегшити важке щомісячне кровотеча.

вітаміни

  • K відомий своєю роллю у формуванні кров'яних згустків, тому допомагає при надмірних менструальних кровотечах. Відноситься до групи жиророзчинних речовин, які всмоктуються в кишечнику. Рекомендована добова доза: 65 мкг.
  • C здатний послабити рясні щомісячні кровотечі, якщо його причина - тендітні кровоносні судини. Вітамін C допомагає зміцнити судини і робить їх менш сприйнятливими до пошкоджень. Рекомендована щоденна доза становить 200 мг.
  • A На думку доктора Мерилін Гленвіла, він діє як потужний антиоксидант, який грає роль в захисті клітинних мембран від ушкоджень, сприяє успішній реплікації кров'яних тілець. Мабуть, дефіцит вітаміну A також може викликати рясні кровотечі у деяких жінок репродуктивного віку.
  • Група B. Покликані полегшити неприємні симптоми під час місячних. Використовуються печінкою, щоб перетворювати зайвий естроген в слабші і менш небезпечні форми. Наприклад, B6 необхідний для виробництва простагландинів, які знижують аномальну згортання крові. Рекомендована щоденна доза вітаміну B6 становить 100 мг.
  • D. Його часто призначають сімейним парам, які лікуються від безпліддя. Він полегшує щомісячні кровотечі і врівноважує гормони. Є також життєво важливим для здоров'я жіночих грудей, кишечника, яєчників і запобігає раку простати. Кращий спосіб отримати адекватну кількість вітаміну D - проводити принаймні 10 хвилин на сонці приблизно 2-3 рази на тиждень.

Залізо

Згідно Національній Раді Анемії (NAAC), посилені кровотечі під час менструації часто викликані дефіцитом заліза в організмі. Анемія такого роду зачіпає мільйони жінок по всьому світу щомісяця.

Існує дві форми добавок для жінок, які страждають менорагією:

  • з двовалентних залізом;
  • з тривалентним окісним залізом.

Перша різновид в таблетках краще, оскільки краще всмоктується і засвоюється жіночим організмом. Є можливість вибрати залізовмісні вітаміни однієї з трьох різновидів: фумарат заліза, сульфат заліза і глюконат заліза. Рекомендована добова доза елементного заліза становить 60-200 мг.

Продукти для регулярних менструацій.